28.08.2020

Arkowcy po meczu z GKS- em Jastrzębie

Arka na inaugurację Fortuna 1 ligi wygrała pewnie z GKS- em Jastrzębie 4:0. W meczu rozegranym na stadionie w Wodzisławiu Śląskim żółto - niebiescy prowadzili do przerwy 3:0, a tuż po przerwie przypieczętowali zwycięstwo czwartą bramką zdobytą z rzutu wolnego.

Daniel Kajzer:

Pierwszy krok zrobiony, zwycięstwo, a z tyłu na zero. Teraz trzeba myśleć już o następnym meczu u siebie z Puszczą Niepołomice. Pocieszyliśmy się w szatni, teraz regeneracja, a od poniedziałku myślimy o kolejnym rywalu.

Z chłopakami rozumiem się bardzo dobrze. Z Adamami Marciniakiem i Danchem znamy się, bo już gdzieś na siebie trafiliśmy w Górniku. Ja byłem młody chłopak, ale gdzieś już się poznaliśmy, na meczach sparingowych się docieraliśmy.  Po dzisiejszym meczu było widać, że ta współpraca jest już na dobrym poziomie. Ale oczywiście pracujemy na treningach, aby było jeszcze lepiej.

Współpraca z trenerem Mamrotem i trenerem Krupskim dały mi dużo pewności siebie. Wróciło to co było w Bułgarii. Ten poprzedni rok, był o tyle ciężki, że siedziałem na ławce. Wiadomo, że to nie jest przyjemne, ale nie czuję po formie, żebym coś stracił.

Szatnię mamy bardzo poukładaną, atmosfera jest bardzo dobra.

Juliusz Letniowski:

Na pewno nie spodziewaliśmy się, że będziemy mieli mecz pod taką kontrolą, ale to chyba dobrze. Cieszymy się z tego, wygrana jest znowu dużą różnicą bramek. Przede wszystkim cieszy gra, mieliśmy pełną kontrolę nad spotkaniem. W żadnym momencie nie traciliśmy tej przewagi i wygrana jest jak najbardziej zasłużona.

Nie zdarzyło mi się jeszcze, żebym strzelił dwa dublety w dwóch meczach z rzędu. Na pewno bramki cieszą, ale najbardziej cieszy dobra gra. Chcemy grać w piłkę, nie boimy się gry i jesteśmy silnym zespołem w tej 1 idze.