24.06.2020

Podsumowanie 32. kolejki PKO Ekstraklasy - grupa spadkowa

W drugiej kolejce po podziale na grupy Żółto-niebiescy sięgnęli po zwycięstwo w Gdyni. W zgoła odmiennych nastrojach znajdują się piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego, którzy stracili w niej matematyczne szanse na utrzymanie w lidze.

Przy Olimpijskiej znów wróciła skuteczność. Podopieczni trenera Mamrota pokonali u siebie Zagłębie Lubin 3:2. Mimo, iż na początku spotkania to przyjezdni prezentowali się korzystnie, to wynik meczu otworzył Michał Nalepa, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką przez Alana Czerwińskiego. Na 3 min. przed końcem regulaminowego czasu gry po ładnej akcji i zagraniu Serrarensa wzdłuż bramki Maciej Jankowski wyprowadził Żółto-niebieskich na dwubramkowe prowadzenie. Radość nie trwała jednak długo, po akcji prawą stroną i kilku przebitkach w polu karnym Staniszewskiego odnalazł się Białek, któremu jako pierwszemu udało się pokonać naszego golkipera w rozgrywkach na najwyższym poziomie.

W drugiej połowie Arkowcy znów podchodzili wyżej i starali się zaskoczyć rywali. To udało się w 60 min. Zawadzie, który trafił zza pola karnego. W tej sytuacji arbiter dopatrzył się jednak faulu przy przyjęciu piłki przez naszego zawodnika. Sześć minut później Zagłębie doprowadziło do wyrównania, a autorem trafienia był Dražić , który popisał się wyśmienitym strzałem zza pola karnego. Zagłębie miało jeszcze okazję do objęcia prowadzenia, ale piłka najpierw odbiła się od słupka, a dobitka okazała się niecelna. Ostatnie słowo w tym meczu należało do gospodarzy. Po akcji Serrarensa i Młyńskiego bramkarza Miedziowych ponownie pokonał Jankowski.

Ważny wynik padł w Kielcach, gdzie gospodarze przegrali z Rakowem 1:0. Gola na wagę kompletu punktów zdobył Malinowski już w 5 min. gry. Chwilę wcześniej, bo już w 2 min., prowadzić mogli złocisto-krwiści. Kapitalną interwencją popisał się jednak bramkarz piąstkując piłkę po strzale głową. W 49 i 57 min. do siatki trafiał eks-Arkowiec Patryk Kun, ale sędzia dwukrotnie wskazywał sytuację spaloną. Korona była bliska wyrównania w doliczonym czasie, jednak piłkarzom z Częstochowy udało się wybić piłkę z linii bramkowej.

Piłkarze Wojciecha Stawowego przegrali na własnym boisku z Górnikiem Zabrze i po raz pierwszy od 17 lat są zespołem, który pożegnał się ligą na 5 kolejek przed końcem rozgrywek. Wynik otworzył minutę przed przerwą Vassilantonópoulos. Do siatki po przerwie trafiali jeszcze Angulo w 59 min. z rzutu karnego oraz Giakoumákis dwie minuty później. Honorowe trafienie było autorstwa Sobocińskiego w 85 min.

W wiślackim pojedynku lepszy okazał się Kraków.  Gola dającego "Białej Gwieździe" komplet punktów zapewniło trafienie z 19 min. Jakuba Błaszczykowskiego z rzutu karnego.

Grupa mistrzowska swoje spotkania rozgrywać będzie w środę oraz czwartek.