05.06.2020

Nasi rywale: Śląsk Wrocław

Arka w drugim spotkaniu po przerwie spowodowanej pandemią, zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Tym razem żółto-niebiescy zagrają na własnym stadionie i także będzie to mecz bez udziału publiczności.

W poprzednim sezonie w pierwszym spotkaniu obu drużyn Arka wygrała we Wrocławiu 2:1 po golach Mateusza Młyńskiego oraz Macieja Jankowskiego. W tamtym spotkaniu trenerem Śląska był Tadeusz Pawłowski. W rewanżu w Gdyni Arka przegrała 0:2, a na listę strzelców wpisali się Jakub Łabojko Igors Tarasovs. Śląsk prowadził już wtedy Vítezslav Lavićka.

W grupie B, w ostatnim meczu sezonu, Arka przegrała we Wrocławiu ze Śląskiem 0:4, mając już wcześniej zapewniony ligowy byt.

• Puchar Ekstraklasy - 2008/09

W poprzednim sezonie Śląsk zajął 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 44 punktów.

W przerwie zimowej sezonu 2019/20 w zespole Śląska doszło do zmian kadrowych. Do drużyny dołączyli: Guillermo Cotugno, Mark Tamas, Mateusz Mackowiak oraz Filip Raicevic (wypożyczenie).

Ze Śląska odeszli natomiast: Mateusz Cholewiak, Daniel Szczepan, Mateusz Hołownia (koniec wypożyczenia).

Bilans spotkań Śląska Wrocław w sezonie 2019/2020: 11 zwycięstw – 10  remisów – 6 porażek

• U siebie: 7 zwycięstw – 6 remisów – 1 porażka
  • Na wyjeździe: 4 zwycięstwa – 4 remisy – 5 porażek

Wyniki rozegranych spotkań zespołu z Wrocławia:

1. Wisła Kraków (w, liga) 1 - 0 Dino Štiglec 62
2. Piast Gliwice (d, liga) 2 - 1 Erik Expósito 84, Łukasz Broź 88 (k)
3. Legia Warszawa (w, liga) 0 - 0
4. Lech Poznań (w, liga) 3 - 1 Róbert Pich 6 (k), Łukasz Broź 16, 26
5. Cracovia (d, liga) 2 - 1 Róbert Pich 30, Mateusz Cholewiak 87
6. Lechia Gdańsk (w, liga) 1 - 1 Przemysław Płacheta 37
7. Pogoń Szczecin (d, liga) 1 - 1 Róbert Pich 4
8. Górnik Zabrze (w, liga) 0 - 0
9. Zagłębie Lubin (d, liga) 4 - 4 Erik Expósito 22, 38, Dino Štiglec 65, Erik Expósito 90
10. Korona Kielce (w, liga) 0 - 1
11. Jagiellonia Białystok (d, liga) 1 - 1 Róbert Pich 57
12. Raków Częstochowa (w, liga) 0 - 1
13. Arka Gdynia (d, liga) 2 - 1 Michał Chrapek 2, Erik Expósito 58
14. Wisła Płock (d, liga) 3 - 1 Krzysztof Mączyński 13, Róbert Pich 42, Michał Chrapek 62
15. ŁKS Łódź (w, liga) 1 - 0 Jan Sobociński 13 (s)
16. Wisła Kraków (d, liga) 2 - 1 Wojciech Golla 45, Krzysztof Mączyński 77
17. Piast Gliwice (w, liga) 3 - 0 Róbert Pich 57 (k), Jakub Łabojko 76, Przemysław Płacheta 86

• Na wyjeździe: 10 strzelonych – 10 straconych

Wisła najwięcej bramek zdobywa w ostatnim kwadransie gry (łącznie z czasem doliczonym) – 11 bramek.

Także w końcówkach spotkań Wisła traci najwięcej goli (łącznie z czasem doliczonym) – 9 goli.

Statystyki zawodników w lidze:

• Matus Putnocky - 2430 minut (27 meczów),
  • Przemysław Płacheta - 2265 minut (26 meczów),
  • Dino Stiglec -  2250 minut (25 meczów).

Najlepszy strzelec:

• Erik Exposito, Robert Pich - 6 bramek,
  • Michał Chrapek - 4 bramki,
  • Łukasz Broź, Krzysztof Mączyński, Przemysław Płacheta, Dino Stiglec - po 3 bramki

Najwięcej asyst na swoim koncie ma Przemysław Płacheta - 4 asysty.

• Krzysztof Mączyński - 10 żółtych kartek (czerwona po dwóch żółtych),
  • Wojciech Golla - 8 żółtych kartek,
  • Jakub Łobojko - 5 żółtych kartek.

Śląsk zremisował w pierwszej kolejce po przerwie z Rakowem Częstochowa 1:1. Wrocławianie wyrównali wynik spotkania w 90 minucie za sprawą karnego wykonywanego przez Michała Chrapka. W tej kolejce liczymy na gole i na zwycięstwo żółto- niebieskich.

opracował: Sebastian Jędrzejewski