14.02.2020

Sparingi drugiego zespołu i juniorów

W sobotę na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni mecze sparingowe rozegrają: Arka II oraz juniorzy.

W zeszłym tygodniu nasz drugi zespół i juniorzy starsi rozegrali grę wewnętrzną, a juniorzy młodsi odnieśli efektowne zwycięstwo z lokalnym rywalem.

Ci ostatni w środę rozegrali jeszcze mecz kontrolny z FC Academy Wrocław 2003 i ponownie pokazali dużą skuteczność wygrywając 5:2 (3:2). Bramki w tym spotkaniu zdobyli Pyrek (x2), Skóra, Soboczyński, a jedno trafienie było golem samobójczym. Przeciwnik rozpoczął bardzo agresywnie i już w 1 min. objął prowadzenie. Jednak od 10 minuty żółto-niebiescy zaczęli prowadzić dojrzałą grę i realizować założenia. Dzięki temu przejęli inicjatywę i ostatecznie zdominowali wydarzenia boiskowe w drugiej połowie.

Arka U17 w tym meczu zagrała w składzie: Miłaszewski (46' Wolny) -  Lipkowski (46' Król), Formella, Mirończuk (46' Żolik), Tandecki (46' Matusiak) - Zaryczański, Zamarripa (46' Bondara), Lipiak (46' Szafranek), Skóra, Soboczyński (46' Pyrek) - Trela

Teraz czas na kolejne mecze kontrolne, które pozwolą sprawdzić formę naszej młodzieży na 3 tygodnie przed startem wiosennej części sezonu.

W sobotę jako pierwsza na murawę wybiegnie Arka II i zmierzy się ze Sportisem Łochowo, czyli ekipą z 4. ligi kujawsko-pomorskiej. Z kolei juniorzy będą rywalizować z drużynami Bałtyku Gdynia. Arka U18 zagra z Bałtykiem U18, a Arka II z rezerwami biało-niebieskich.