06.02.2020

Nasi rywale: Cracovia

Po długiej przerwie zimowej wracamy do ligowej piłki. Żółto-niebiescy rozpoczną 2020 rok od ligowego spotkania z Cracovią. Pasy po 20. meczach zajmują 2. miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów.

W pierwszym spotkaniu obu drużyn w tym sezonie padł wynik 3:1 dla podopiecznych Michała Probierza. Gola dla Arki zdobył Davit Skhirtladze.

Z kolei w ubiegłym sezonie oba zespoły spotkały się dwukrotnie. Najpierw w Krakowie padł remis 0:0. W rewanżu w Gdyni Cracovia wygrała 3:0 i była to pierwsza wygrana Pasów w Gdyni w historii.

Sukcesy:

• Mistrzostwo Polski - (5x) - 1921, 1930, 1932, 1937, 1948
  • Wicemistrzostwo Polski - (2x) - 1934, 1949

W poprzednim sezonie zespół Cracovii zajął 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 57 punktów.

W przerwie zimowej w kadrze Cracovii doszło do kilku zmian. Drużynę opuścili: Bojan Cecarić (wypożyczenie) i Filip Piszczek (wypożyczenie). Do zespołu dołączyło zaś trzech zagranicznych zawodników: Florian Loshaj, Thiago oraz Ivan Fiolić (wypożyczenie).

Cracovia przygotowywała się do rozgrywek na zgrupowaniu w Belek. Łącznie Pasy rozegrały pięć sparingów, z czego cztery na zgrupowaniu.

2.ŁKS Łódź (d, liga)1 - 2Sergiu Hanca 90
3.Raków Częstochowa (w, liga)3 - 1Emir Azemović 8 (s), Rafael Lopes 45, Cornel Râpă 56
4.Korona Kielce (d, liga)1 - 0Sergiu Hanca 35
5.Śląsk Wrocław (w, liga)1 - 2Rubio 71
6.Arka Gdynia (d, liga)3 - 1Rafael Lopes 30, Sergiu Hanca 45 (k), Pelle van Amersfoort 89
17.ŁKS Łódź (w, liga)0 - 1
18.Raków Częstochowa (d, liga)3 - 0Janusz Gol 52, Kamil Pestka 58, Pelle van Amersfoort 90
19.Korona Kielce (w, liga)0 - 1
20.Śląsk Wrocław (d, liga)2 - 0Tomáš Vestenický 57, Rafael Lopes 73

Bilans spotkań Cracovii w sezonie 2019/2020: 11 zwycięstw – 3  remisy – 6  porażek

• Cornel Rapa - 1800 minut (20 spotkań),
  • Michal Pesković - 1710 minut (19 spotkań)
  • Rafael Lopes - 1705 minut (20 spotkań)