06.12.2019

Korona Kielce - Arka Gdynia 0:1! Znów złoty gol Jankowskiego!

Był złoty gol Jankowskiego w Krakowie, jest złoty gol Jankowskiego w Kielcach! Korona atakowała, Korona oddawały strzały na bramkę, ale znów fenomenalnie zagrał Steinbors, a Maciej Jankowski zamienił podanie Adama Dei na gola i Arka ogrywa rywala z dolnych rejonów tabeli!

PKO Bank Polski Ekstraklasa - 18. kolejka

Korona Kielce - Arka Gdynia  0:1 (0:1)

Bramki: Jankowski 10'

Korona: Kozioł - Tzimopoulos (46' Zalazar), Kovacević, Żyro, Gardawski, Żubrowski, Spychała, Duranović (46' Papadopulos), Pućko, Marquez, Pacinda (74' Lioi)

Arka: Steinbors - Zbozień, Maghoma, Marić, Marciniak - Vejinović, Deja - Młyński (60' Antonik), Nalepa (84' Danch), Jankowski - Serrarens (65' Siemaszko)

Żółte kartki: Kovacević, Gardawski - Vejinović

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Widzów: 3472

0 min. - z zawodników, którzy pauzowali ostatnio z powodu kontuzji do Kielc pojechał Maciej Jankowski i on wychodzi w pierwszym składzie. Davit Skhirtladze, który wznowił treningi, musi jeszcze niestety pauzować z powodu urazu.  Szansę dostaje wiec po raz kolejny Fabian Serrarens.

0 min - przed nami bardzo ważny mecz, ale o tym nie trzeba przekonywać żadnego kibica Arki. Podobnej wagi było poprzednie spotkanie w Kielcach, rozgrywane w ramach rundy finałowej, które wtedy Arka wygrała 2:0 i otworzyła sobie drogę do utrzymania.

0 min - tamto spotkanie toczyło się w bardzo trudnych warunkach, na boisku przesiąkniętym wodą. Dziś murawa jest w lepszym stanie, ale temperatura powietrza zdecydowanie niższa, bo oscyluje wokół 0 st.C.

0 min - liczba zawodników zagrożonych pauzą w przypadku otrzymania żółtej kartki urosła już do pięciu. Zbozień, Maghoma, Deja, Vejinović, Busuladzić - każdy z nich musi bardzo uważać, aby nie wypaść ze składu na mecz z Zagłębiem Lubin.

0 min - jak już pisaliśmy, do składu wrócił, po krótkiej absencji spowodowanej kontuzją, Maciej Jankowski. W porównaniu do meczu z Pogonią Szczecin, brakuje Nando, który tym razem rozpocznie spotkanie od ławki rezerwowych.

0 min - w składzie gospodarzy może zaskakiwać nieobecność Papadopulosa. Czecha od pierwszej minuty zastąpi Żyro. Brakuje także Marcina Cebuli, niemniej ważnego zawodnika w talii trenera Smyły.

0 min - trener Aleksandar Rogić do tej pory mierzył się tylko raz z zespołem z dolnej części tabeli, z Wisłą Kraków, i wygrał. Dziś jest drugie takie spotkanie, więc liczymy na powtórkę!

0 min - obie drużyny już na murawie. Arka zagra dziś w niebieskich kompletach strojów. Gospodarze w swoich, żółto-czerwonych barwach.

1 min - zaczęli gospodarze.

1 min - i od razu gorąco pod nasza bramką, bo zagranie Pućki o mały włos nie dotarło do Duranovicia!

3 min - ponownie Duranović miał okazję, aby zny znaleźć się w idealnej sytuacji w naszym polu karnym! Na szczęście zdążył z interwencją Deja!

7 min - po raz trzeci mamy mnóstwo szczęścia! Wybicie piłki Steinborsa zblokował Duranović, piłka trafiła do Żyry, który natychmiast oddał piłkę napastnikowi Korony, lecz ten jej nie opanował 5m przed bramką!

9 min - Pacinda wykonał rzut rożny, ale dobrze wybijamy piłkę daleko poza pole karne.

10 min - gooooollll dla Arki!!! Dalekie dośrodkowanie w pole karne Dei spada na głowę Jankowskiego, który fantastycznie uderzył wprost do bramki!!!

16 min - Duranović spróbował tym razem strzału zza pola karnego i chybił.

19 min - zanim sędzia odgwizdał spalonego Żyry, Steinbors świetnie obronił strzał po ziemi Pućki!

20 min - Znów kapitalnie broni Steinbors! Tym razem w sytuacji sam na sam zatrzymał Duranovicia! Ależ mamy dużo szczęścia!

26 min - rzut wolny dla Korony wykonał Gardawski. Dobrze ustawienie obrońcy Arki złapali Kovacevicia na pozycji spalonej.

29 min - Jankowski przyjął piłkę znów daleko zagraną na połowę Korony. Strzał Maćka został zablokowany i będziemy mieli rzut rożny.

30 min - dośrodkowanie Nalepy przeszło przez pole karne. Po drugiej stronie boiska przejął ją Marciniak i spróbował posłać pod bramkę, lecz tam przechwycił ją Kozioł.

37 min - Jankowski bliski przejęcia piłki wstrzelonej po ziemi w pole karne Korony! Minimalnie szybszy okazał się Kozioł.

38 min - Duranović faulował Zbozienia w naszym polu karnym. Na nasze szczęście, bo długo nie potrafiliśmy wybić piłki z obrębu szesnastki.

40 min - płaskie dośrodkowanie z prawej strony Vejinovicia wybili obrońcy Korony.

41 min - gospodarze wybili piłkę za linię boczną, bo z murawy nie podnosi się Młyński, nadepnięty przez jednego z rywali.

42 min - Młyński już gotowy do gry.

43 min - próbka umiejętności Dei przy strzale z dystansu. Uderzenie z 35 metrów było potężne i celne, ale nie zaskoczyło Kozioła.

45+1 min - Duranović tym razem w roli dośrodkowującego. Zagranie z prawej strony przejął Steinbors.

PRZERWA - Korona miała kilka doskonałych okazji do zdobycia goli, ale jej zawodników zawodziła skuteczność, lub kapitalnie interweniował Steinbors. Co nie udało się gospodarzom, udało się Arce! Jedno ponad 30-metrowe zagranie Dei i kapitalny strzał głową Jankowskiego dało Arce prowadzenie. Z pewnością po zmianie stron niemająca nic do stracenia Korona ruszy na nasz zespół, ale my musimy być na to przygotowani i spróbować znów"ukarać" gospodarzy.

46 min - Gramy! Zalazar i Papadopulos wchodzą na boisko. Zastępują Tzimopoulusa i Duranovicia.

52 min - celny strzał głową Kovacevicia wyłapuje Steinbors.

53 min - z rzutu wolnego dośrodkowywał w pole karne Vejinović, lecz sędziowie wyłapali pozycje spaloną jednego z zawodników w niebieskim stroju.

54 min - Kovacević nie mógł się pogodzić z decyzją arbitra o faulu Marqueza na Serrarensie i otrzymał żółtą kartkę.

56 min - niebezpieczny strzał z 25 metrów Zalazara! Bardzo dobrze znów spisuje się Steinbors!

58 min - Papadopulos bardzo niecelnie uderza głową. Jego sytuacja to efekt gry w ataku pozycyjnym Korony od niemal początku drugiej połowy.

60 min - Antonik zmienia Młyńskiego.

61 min - rzut rożny dla gospodarzy. Deja wybija piłkę.

62 min - Steinbors! Nieprawdopodobnie broni Łotysz! Najpierw odbił strzał Pacindy zza pole karnego, ale za chwilę nogami odbija dobitkę Papadopulosa z 7 metrów! Co za obrona!!!

64 min - teraz świetnie broni Kozioł! Vejinović posłał piłkę z rzutu rożnego, a głową w kierunku okienka uderzył Maghoma! Kozioł jednak sięgnął piłkę!

65 min - Siemaszko na boisku. Zmienił Serrarensa.

67 min - piłka wybita spod nóg Żyry i znów rzut rożny dla Korony.

68 min -piłka wybita przez Arkę, ale wraca pod nasze pole karne. Z 20 metrów oddal strzał Pućko, a piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

69 min - Vejinović wywalczył rzut rożny dla Arki.

70 min - zagranie z narożnika boiska Nalepy wybili obrońcy gospodarzy. Piłka trafiła jednak do Vejinovića, który oddał niecelny strzał.

71 min - dwa z rzędu rzuty rożne dla Korony. Pućko zacentrował, a Steinbors piątkował, lecz był faulowany.

72 min - płaski strzał Pućki z dystansu wyłapał Steinbors.

73 min - będzie teraz przerwa w grze z powodu zadymienia boiska.

74 min - Lioi zmienia Pacindę.

76 min - gramy. Przebieg gry się nie zmienia. Arka skupiona na defensywie, skutecznie rozbija próby ataku Korony.

78 min - kolejna niecelna próba uderzenia zawodnika Korony. Tym razem uderzał Kovacević.

80 min - miał okazję Żyro, lecz nie potrafił oddać celnego strzału z 15 metrów!

82 min - dobre dogranie Dei znów do Jankowskiego! Maciek uderzył płasko po ziemi, lecz nie dał się zaskoczyć Kozioł!

84 min - ostatnia korekta trenera Rogicia. Zejdzie Nalepa, a w jego miejsce Adam Danch.

85 min - Steinbors odbił nieprzyjemny strzał z rzutu wolnego Zalazara, ale za chwilę Korona uzyskała rzut rożny.

86 min - Siemaszko wybija piłkę daleko na połowę gospodarzy.

90 min - Arka stara się utrzymać wynik za wszelką cenę. Pięć minut doliczonych!

90+2 min - Deja uderzył niecelnie, ale znów ucieka czas gospodarzom.

KONIEC - im bliżej końca tego meczu, tym bardziej dłużyły nam się upływające w Kielcach minuty! Arka jednak przetrzymała ataki gospodarzy i utrzymała wynik do końcowego gwizdka! Bezcenne zwycięstwo w Kielcach zapewnił, podobnie jak w Krakowie, Maciej Jankowski!

Po ostatnim gwizdku doszło jeszcze do szarpaniny pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Jedną z ofiar tego wydarzenia został Marko Vejinović, który otrzymał żółtą kartkę, a to oznacza przymusową pauzę w spotkaniu z Zagłębiem Lubin.