31.08.2019

Grali juniorzy. Efektowne zwycięstwo zespołu U17!

Ze zmiennym szczęściem grały dziś nasze drużyny juniorskie. Juniorzy młodsi efektownie pokonali u siebie Chemik Bydgoszcz 6:1, a starsi przegrali minimalne we Wrocławiu ze Śląskiem 2:3.

Centralna Liga Juniorów U18 - 4. kolejka

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 3:2 (1:2)
Bramki: Głowieńkowski 7', Wawrzyniak 55', Fediuk 60' - Stępień 2 (2', 44' karny)

Arka: Skowronek - Stec, Skręta, Milachowski (70' Tomczak), Chmurzyński, Dobek, Chojnowski, Książkiewicz (46' Parulski), Magdziński (46' Własny), Stępień (60' Skóra), Kamiński

Naszym juniorom starszym nie udało się zdobyć punktów we Wrocławiu, chociaż spotkanie ze Śląskiem rozpoczęło się znakomicie dla żółto-niebieskich. Już w 2 min. po akcji prawą stroną Stępień strzałem po ziemi pokonał bramkarza. Rywale odpowiedzieli jednak kilka minut później, gdy po dośrodkowaniu piłkę do siatki skierował Głowieńkowski. Przy stanie 1:1 szansę na gola miał ponownie Stępień, ale nie zdołał trafić do siatki. Ten sam zawodnik w końcówce pierwszej połowy był faulowany w polu karnym, a po chwili skutecznie wykonał "jedenastkę" i dał Arce prowadzenie 2:1 do przerwy.

Krótko po zmianie stron czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Śląska i gospodarze musieli grać w osłabieniu. Mimo tego, zdobyli dwie bramki w ciągu 5 minut. W 55 min. precyzyjnym strzałem popisał się Wawrzyniak, a w 60 min. Fediuk wykorzystał sytuację "sam na sam". W drugiej połowie na boisku nie brakowało ostrych starć. Dwóch naszych zawodników doznało poważnych urazów i przez 10 minut byli opatrywani poza boiskiem. Arkowcy do końca meczu starali się odrobić straty, ale gospodarze ostatecznie utrzymali wynik 3:2 do końca i po ostatnim gwizdku mogli cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Jesteśmy bardzo zawiedzeni po dzisiejszym spotkaniu, gdyż zbyt łatwo oddaliśmy trzy punkty drużynie, która grała przez długi czas o jednego zawodnika mniej. Korzystny wynik z pierwszej połowy i szybko złapana czerwona kartka przez przeciwnika sprawiły, iż uwierzyliśmy że ten mecz już jest wygrany. Mam nadzieję że chłopcy wyciągną na przyszłość wnioski z tej porażki.

W następnej kolejce żółto-niebiescy zagrają na własnym boisku z Gwarkiem Zabrze.

Centralna Liga Juniorów U17 - 3. kolejka

Arka Gdynia - Chemik Bydgoszcz 6:1 (2:0)

Bramki: Hebel 21' , Szynkielewski 44' k. , Soboczyński 3 (60', 80', 85'), Lipiak 68'

Arka: Miłaszewski (79' Bołądź) - Zaryczański (70' Lis), Mirończuk (75' Zelewski), Matusiak (46' Lipkowski), Tandecki, Zamarripa, Babś (68' Bondara), Soboczyński, Hebel, Szynkielewski (60 Lipiak), Trela (55' Pyrek)

W pierwszym meczu na własnym boisku w tym sezonie juniorzy młodsi Arki wygrali wysoko z Chemikiem Bydgoszcz 6:1. Od początku przewagę posiadali żółto-niebiescy i udokumentowali ją w 21 min. bramką na 1:0, którą zdobył Hebel. Po objęciu prowadzenia nasz zespół miał dwie dogodne sytuacje do podwyższenia wyniku, ale zabrakło mu skuteczności. Niewykorzystane okazje mogły się zemścić między 35, a 40 min., gdy Chemik także miał dwie szanse na wyrównanie. W 44 min. Szynkielewski podwyższył na 2:0 po rzucie karnym podyktowanym za faul na Treli.

W drugiej połowie przewaga gospodarzy wzrastała, czego efektem były kolejne gole. W 60 min. na 3:0 trafił Soboczyński, a później na listę strzelców wpisał się wprowadzony po przerwie Lipiak wykorzystując sytuacje "sam na sam". W kolejnych minutach honorową bramkę zdobyli goście. Następne bramki padły zaś łupem Soboczyńskiego, który w ciągu pięciu minut (80 i 85 min.) skompletował hat-tricka i ustalił wynik końcowy na 6:1 dla Arki. W 81 min. Chemik mógł jeszcze strzelić swojego gola, ale Bołądź kapitalnie wybronił rzut karny.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Cieszy przede wszystkim dobra gra. To był kolejny mecz, w którym stworzyliśmy dużo sytuacji pod bramką przeciwnika i dzięki temu zdobyliśmy dużo bramek. Na pewno jeszcze musimy sporo pracować nad grą obronną całego zespołu. Zdarzyły nam się bowiem słabsze fragmenty, gdy pozwoliliśmy drużynie przeciwnej zbyt łatwo tworzyć dogodne sytuacje.

W następnej kolejce żółto-niebieskich czekają klubowe derby z występującym w tej samej lidze zespołem SI Arka 2004.