24.08.2019

Dwa zwycięstwa juniorów Arki

Dwa efektowne zwycięstwa odnieśli nasi juniorzy. Starsi wygrali u siebie z Jagiellonią Białystok 4:0, a młodsi pokonali na wyjeździe AP Reissa Poznań 5:2.

Centralna Liga Juniorów U18 - 3. kolejka

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 4:0 (0:0)
Bramki: Skóra 65', Kozłowski 83' (sam.), Książkiewicz 85', Milachowski 90'

Arka: Skowronek - Stec, Skręta, Milachowski, Chmurzyński (46' Parulski), Nowicki (72' Dobek), Chojnowski, Własny (46' Skóra), Magdziński (80' Książkiewicz), Stępień, Kamiński

Arka wysoko pokonała Jagiellonię Białystok rozstrzygając losy meczu w drugiej połowie. W pierwszej części żółto-niebiescy kontrolowali przebieg gry i stworzyli kilka ciekawych akcji. Najlepszą sytuację miał Nowicki, który dobijał uderzenie Magdzińskiego, ale gości przed utratą gola uratowała wówczas ofiarna interwencja obrońcy. Jeszcze przed przerwą Chojnowski uderzył w poprzeczkę z rzutu wolnego, a strzał Kamińskiego wybił z linii bramkowej jeden z rywali. Jagiellonia była dużo mniej groźna w ofensywie i przez pierwsze 45 minut oddała tylko jeden strzał na naszą bramkę.

W drugiej połowie żółto-niebiescy zaprezentowali świetną skuteczność i zdobyli cztery bramki po ładnych akcjach. Wynik meczu otworzył w 65 min. wprowadzony na boisko w przerwie Skóra, a bramka na 2:0 padła w 83 min. po niefortunnej interwencji jednego z obrońców gości po rzucie rożnym. W ostatnich 5 minutach spotkania Arka podstawiła "kropkę nad i" w postaci dwóch kolejnych goli. Na listę strzelców wpisali się Książkiewicz i Milachowski, którzy ustalili wynik końcowy na 4:0.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Zdecydowanie zasłużyliśmy dziś na zwycięstwo. Byliśmy konkretniejsi i potrafiliśmy wykorzystać błędy, które przeciwnik popełnił w trakcie gry. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zespół pozytywnie zareagował po ostatnim meczu, w którym brakowało nam skuteczności. Dziś ona wróciła i z tego bardzo się cieszymy.

W następnej kolejce żółto-niebiescy zmierzą się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

Centralna Liga Juniorów U17 - 2. kolejka

AP Reissa Poznań - Arka Gdynia 2:5 (1:2)
Bramki:
19', 75' - Karbowiak 10', Babś 16', Zaryczański 50', Szynkielewski 56', Lis 86'

Arka: Miłaszewski -  Zaryczański (55' Matusiak), Mirończuk, Tandecki (75' Lis), Lipkowski, Zamarripa, Babś (65' Bondara), Hebel (80' Pyrek), Soboczyński (70' Lipiak) Szynkielewski, Karbowiak, (60' Trela)

W drugim meczu nowego sezonu juniorzy młodsi wygrali na wyjeździe z AP Reissaa Poznań. W pierwszej połowie Arka szybko zadała rywalom dwa ciosy. W 10 min. po rzucie rożnym bramkę na 1:0 zdobył Karbowiak, a w 16 min. prowadzenie podwyższył Babś uderzeniem z 18 metrów. Chwilę później ten sam zawodnik trafił do siatki głową po rzucie wolnym, ale sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej. W 19 min. żółto-niebieskim przytrafił się błąd w defensywie i przeciwnik wykorzystał sytuację sam na sam. W kolejnych minutach, pomimo dobrych okazji, żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku.

Po zmianie stron Arka dalej posiadała lekką przewagę, a jej efektem były kolejne bramki.  W 50 min. bramkarz gospodarzy obronił rzut karny wykonywany przez Zaryczańskiego, ale dobitka naszego zawodnika była już skuteczna. W 56 min. na 4:1 trafił zaś Szynkielewski. Na kwadrans przed końcem gospodarze zmniejszyli straty, ale ostatnie słowo należało do Arkowców. Wynik na 5:2 ustalił w 86 min. Lis, który zakończył składną akcję i wykorzystał sytuację "sam na sam".

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Cieszy wygrana, duża liczba zdobytych bramek na wyjeździe oraz to, że tworzymy sytuacje bramkowe. Na pewno musimy jeszcze cały czas pracować i doskonalić naszą grę obronną. Zbyt łatwo tracimy bowiem bramki, które wynikają z prostych błędów oraz braku podjęcia szybkiej decyzji we własnym polu karnym.

W następnej kolejce żółto-niebiescy po raz pierwszy w tym sezonie zagrają u siebie, a ich rywalem będzie Chemik Bydgoszcz.