24.08.2019

Cracovia - Arka Gdynia 3:1. W Krakowie bez punktów

Arka udała się do Krakowa na mecz przyjaźni. Przyjacielsko było na trybunach, ale na murawie nie było sentymentów, a gospodarze nie byli gościnni i wygrali 3:1 (2:0).

PKO Bank Polski Ekstraklasa - 6. kolejka

Cracovia - Arka Gdynia  3:1 (2:0)

Bramki: Lopes 30', Hanca 45+2'(k), van Amersfoort 90'- Skhirtladze 90+3'

Cracovia: Pesković - Rapa, Dytiatiev, Jablonsky, Ferraresso, Hanca, Dimun, Lusiusz (80' Pik), van Amersfoort, Piszczek (69' Cecarić), Lopes.

Arka: Steinbors - Olczyk, Maghoma, Danch, Helstrup - Deja, Nalepa - Młyński (64' Łoś), Budziński (46' Skhirtladze), Jankowski  - Serrarens (79' Siemaszko)

Żółte kartki: Olczyk, Danch

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 7341

0 min - przed tygodniem Arka zaprezentowała się z dobrej strony na tle faworyzowanego Lecha Poznań i wywalczyła punkt. Dziś przekonamy się, czy uda się podtrzymać niezłą dyspozycję i wywalczyć punkty przy Kałuży.

0 min - trener Zieliński postanowił nic nie zmieniać w wyjściowym składzie. Na ławce rezerwowych pojawił się Santiago Samanes, który być może otrzyma szansę na debiut w oficjalnym meczu żółto-niebieskich.

0 min - kluczową postacią w układance Michała Probierza, trenera Cracovii, jest Janusz Gol. Dziś tego piłkarza zabraknie w zespole gospodarzy, bo pięć spotkań bieżących rozgrywek wystarczyło mu na uzbieranie czterech żółtych kartek.

0 min - Adam Deja, Marcin Budziński, Adam Marciniak - tych trzech Arkowców łączy przeszłość w Cracovii. Najświeższe wspomnienia ma stąd "Budzik", który koszulkę Pasów zakładał jeszcze miesiąc temu.

0 min - spotkanie toczyć się będzie w iście letniej temperaturze. Aktualnie w Krakowie mamy 25 st.C

0 min - przy Kałuży rozbrzmiewa Rota.

0 min - na murawę wyszedł prof. Filipak, który dziękuje dwóm byłym już piłkarzom Cracovii, za występy w biało-czerwonych pasach: Damianowi Dąbrowskiemu, który związał się z Pogonią Szczecin, i Marcinowi Budzińskiemu, który dziś zagra w barwach Arki.

1 min - mecz rozpoczęli gospodarze.

1 min - z rzutu wolnego piłkę w nasze pole karne posłał Hanca. Jeden z zawodników gospodarzy znalazł się na pozycji spalonej, więc nie było zagrożenia.

4 min - teraz Nalepa z wolnego zagrywał w szesnastkę gospodarzy. Piłka dotarła do Dancha, który głową próbował zgrać ja na 5 metr przed bramkę, lecz Pesković spokojnie ją chwycił.

7 min - Dimun pokusił się o strzał z dystansu. Broniący pod słońce Steinbors jednak spokojnie chwycił piłkę.

8 min - pierwszy korner dla Cracovii. Hanca zacentrował, lecz uczynił to wprost na głowę Młyńskiego. Później jeszcze strzelać próbował Dytiatiev, lecz bez żadnego zagrożenia dla naszej bramki.

12 min - po faulu na Młyńskim Arka będzie miała rzut wolny z lewej strony pola karnego Pasów.

13 min - Michał Nalepa spróbował zaskoczyć strzałem bramkarza Cracovii, który ratuje się przerzuceniem piłki ponad poprzeczkę!

13 min - Jankowski sięgnął piłkę głową zagraną z narożnika boiska przez Nalepę, lecz nie był w stanie skierować jej w kierunku bramki.

15 min - niecelna próba strzału sprzed pola karnego Nalepy. Wcześniej ładna akcja i odegranie Serrarensa.

17 min - przez moment po błędzie obrońców gospodarzy zrobiło się niebezpiecznie w ich polu karnym, lecz niestety piłka nie trafiła pod nogi żadnego z naszych zawodników.

21 min - strzał Rapy z okolic narożnika naszego pola karnego poszybował wysoko nad poprzeczką.

23 min - Steinbors nie miał żadnych problemów z chwyceniem piłki uderzonej przez van Amersfoorta.

25 min - nazbyt ostro Olczyk potraktował Diego Ferraresso i obejrzał za swoje zagranie żółtą kartkę.

28 min - strzał głową Piszczka poszybował wprost w rękawice Steinborsa.

29 min - Serrarens zagrał do wchodzacego wpole karne Jankowskiego, ten od razu podał w kierunku Młyńskiego, lecz Mateusz sfaulował obrońcę i gra została przerwana.

30 min - gol dla Cracovii. Celne dośrodkowanie van Amersfoorta z prawej strony przejął Lopes, który obrócił się z piłką na 8 metrze przed bramką i pewnym strzałem otworzył wynik meczu.

38 min - Arka będzie miała rzut wolny 30 metrów od bramki Peskovića. Faulowany był Serrarens.

39 min - po krótkim rozegraniu uderzał Adam Deja. Piłka posłana po ziemi minęła bramkę w odległości metra.

41 min - Michał Nalepa zagrał z wolnego w szesnastkę Cracovii. Strącił ją Jankowski, lecz szykującego się do uderzenia Maghomę uprzedził obrońca Pasów.

42 min - kolejna okazja dla Nalepy, aby z rzutu wolnego dośrodkować w szesnastkę gospodarzy. Tym razem dojść do piłki próbował Danch, lecz bez powodzenia.

44 min - kolejny stały fragment, tym razem dla Cracovii. Hanca zagrał w pole karne, lecz tam faulowany był Steinbors.

45+1 min - rzut karny dla Cracovii! Deja faulował Jablonsky'ego! Czy VAR to potwierdzi? Niestety tak...

45+2 min - Hanca i... gol. Steinbors wyczuł intencje strzelca, ale uderzenie było mocne i precyzyjne!

PRZERWA - niestety za nami słabe 45 minut w wykonaniu Arki. Cracovia nie stwarzała sobie nadmiernie dużo sytuacji pod naszą bramką, ale to jej nie przeszkodziło zdobyć dwa gole. Mało konkretów obserwujemy też w ofensywie. Dominują dośrodkowania ze stałych fragmentów gry, lecz nie przynosi to żadnych strzałów w światło bramki. Potrzebna jest całkowita odmiana w naszej grze, aby móc myśleć dziś o punktach w Krakowie.

46 min - spotkanie wznowione. jedna korekta w naszym składzie - zszedł Budziński, a w jego miejsce pojawił się Davit Skhirtladze.

48 min - Arka próbuje dobrze wejść w drugą połowę. Podchodzi blisko pod rywali, nie opuszcza połowy boiska gospodarzy.

48 min - Michał Nalepa zagrał z rzutu wolnego z prawej strony pola karnego do Skhirtladze, ten chciał uderzyć bez przyjęcia, lecz trafił w obrońcę Cracovii.

51 min - za faul na Piszczku ukarany kartką został Danch.

51 min - po zagraniu Hanki w pole karne Arki, ostro potraktowany został Steinbors, który wymaga interwencji masażystów.

53 min - Steinbors już w pełni zdrowia. Od razu został zmuszony do interwencji przy strzale van Amersfoorta.

54 min - indywidualna akcja Piszczka zakończyła niecelnym strzałem tego zawodnika z ok. 16 metrów.

55 min - niezła akcja Młyńskiego i Olczyka. Ten drugi próbował dograć na piąty metr do Serrarensa, lecz naszego napastnika w ostatniej chwili uprzedził Jablonsky.

56 min - teraz pomocy medycznej wymaga Młyński.

60 min - Młyński wraca do gry.

59 min - atak pozycyjny gdynian zakończył się niedokładnym dośrodkowaniem Olczyka, po którym piłkę spokojnie chwycił Pesković.

60 min - znów nieudana akcja Piszczka, który przy próbie strzału posłał piłkę daleko w trybuny.

62 min - Nalepa znów przed szansą dobrego dośrodkowania z rzutu wolnego. Niestety znów piłka finalnie trafia w ręce bramkarza gospodarzy.

64 min - na boisku pojawił się Jan Łoś, który zmienił Matusza Młyńskiego.

67 min - wymarzoną okazję do strzelenia gola miał Serrarens! Zagrał mu piłkę Skhirtladze, a Fabian mając przed sobą tylko Peskovića posłał piłkę obok bramki!

69 min - zmiana w Cracovii. Schodzi Piszczek, a w jego miejsce pojawia się Cecarić.

71 min - Lopes sięgnął piłkę głową, która posłał pod naszą bramkę Rapa. Na szczęście czujny Steinbors nie dał się zaskoczyć.

73 min - Łoś wywalczył rzut rożny. Wykonał go Nalepa lecz obrońcy wybili piłkę z powrotem pod nogi Michała. Ponowienie dośrodkowania również nie przyniosło efektów.

74 min - Steinbors broni strzał z dystansu Cecarića.

75 min - zablokowana wrzutka Dytiatieva i korner dla gospodarzy.

76 min - Hanca po raz drugi zagrywa z narożnika boiska, bo pierwszą próbę przeciął Helstrup. Teraz również Arkowcy skutecznie się bronią.

77 min - rzut wolny z lewej strony pola karnego gospodarzy. Tym razem wykona go Olczyk.

78 min - znów nie udało się oddać strzału po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry.

79 min - Siemaszko zmienia Serrarensa.To 150. występ Rafała w barwach Arki.

79 min - składna akcja gospodarzy zakończyła się celnym strzałem Lopesa, z którym steinbors nie miał jednak większych problemów.

80 min - niecelny strzał z dystansu van Amersfoorta.

80 min - Lusiusz opuszcza boisko, wchodzi Daniel Pik.

88 min - opuszcza boisko strzelec pierwszej bramki, Rafael Lopes. W jego miejsce pojawia się Ruben Huesca.

89 min - właśnie szarżującego Huescę poswtrzymał skutecznie Maghoma.

90 min - niestety trzeci gol dla Cracovii. van Amersfoort sprytnym strzałem głową nie daje szans Steinborsowi.

90+1 min - ten mecz potrwa jeszcze przynajmniej 4 minuty.

90+3 min - gol dla Arki! Ładna indywidualna akcja i pewny strzał Skhirtladze!

KONIEC - niestety nie udało drużynie Jacka Zielińskiego odmienić losów spotkania w drugiej połowie. Gospodarze zdawali się kontrolować przebieg gry i unikali poważniejszych błędów w obronie. Od czasu do czasu straszyli nas atakami, a jeden z nich przyniósł im trzeciego gola. Na pocieszenie do siatki trafił Davit Skhirtladze, ale trafienie w doliczonym czasie gry nie mogło zagrozić Pasom w odniesieniu zwycięstwa.