18.08.2019

4. liga: Efektowne zwycięstwo Arki II!

Arka II w efektownym stylu zdobyła kolejne 3 punkty! W 3. kolejce 4 ligi RWS Investment Group żółto-niebiescy wysoko wygrali na własnym boisku z Jaguarem Gdańsk 5:0 (2:0).

4. liga RWS Investment Group - 3. kolejka

Arka II Gdynia - Jaguar Gdańsk 5:0 (2:0)
Bramki:
Faltyński 2 (20', 22'), Łoś 61', Wilczyński 2 (68', 78')

Arka II: Staniszewski - Wiśniewski, Talaśka, Lisiecki (72' Janczak), Wawszczyk - Goyke (69' Jahn), Banaszewski (30' Urbański), Szałecki, Łoś - Wilczyński, Faltyński

Żółte kartki: Goyke - Bladowski, Szuba

Sędzia: Tomasz Konkel (Pomorski ZPN)
Widzów: 80

Po dwóch zwycięstwach na wyjeździe nasz drugi zespół potwierdził dobrą formę w pierwszym meczu na własnym boisku w tym sezonie. Od początku gry groźniejszą drużyną była Arka, która zdecydowanie częściej gościła pod polem karnym rywali. Już w 6 min. dobrą akcję przeprowadził Goyke, jednak jego strzał obronił bramkarz. W kolejnych minutach Arkowcy udokumentowali przewagę dwoma bramkami autorstwa Faltyńskiego. Pierwszą bramkę zdobył on w 20 min. po szybkiej kontrze i strzale lewą nogą, a 120 sekund później wykorzystał prostopadłe podanie, minął bramkarza i spokojnie skierował piłkę do siatki.

Przy obu trafieniach asysty zanotował grający dziś w środku pola Banaszewski, który niestety kilka minut później pechowo zakończył udział w spotkaniu. Po faulu jednego z rywali musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. W jego miejsce wszedł Urbański i już po chwili miał szansę, by podwyższyć wynik. Po prostopadłym podaniu od Łosia, znalazł się przed bramkarzem, ale Skrypoczka obronił uderzenie. W 40 min. ten sam zawodnik ponownie był bliski szczęścia, gdy z ok. 15 metrów trafił w poprzeczkę. Przed przerwą groźnie uderzał jeszcze Goyke, ale skończyło się na rzucie rożnym.

Po zmianie stron nadal oglądaliśmy dobre spotkanie z wieloma ciekawymi akcjami w wykonaniu Arki. W 61 min. żółto-niebiescy wyprowadzili wzorcowy kontratak, który przyniósł trzeciego gola. Z lewej strony precyzyjnie dograł piłkę Urbański, a całość sfinalizował celnym strzałem z bliska Łoś. W 68 min. po kolejnej szybkiej akcji Wilczyński wykorzystał podanie Łosia i podwyższył na 4:0. W 76 min. nasz napastnik mógł zdobyć piątą bramkę, ale nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Urbańskim. Dwie minuty później Wilczyńskiemu nie zabrakło już jednak precyzji i po zagraniu wprowadzonego z ławki Jahna po raz drugi tego dnia trafił do siatki, ustalając jednocześnie wynik końcowy na 5:0.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- Cieszy komplet punktów i kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Tym bardziej, że było ono okazałe i osiągnięte po naszej dobrej grze. Naszym celem jest dostarczać zawodników do pierwszego zespołu i po tym meczu Jakub Wilczyński będzie trenować z "jedynką". Teraz już od niego zależy, jak sobie tam poradzi.

Żółto-niebiescy mają po trzech meczach komplet punktów na swoim koncie. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Wierzycą Pelplin.