09.08.2019

Startuje CLJ U18. Do Gdyni przyjeżdża Pogoń Szczecin

W najbliższą sobotę juniorzy starsi Arki rozpoczną domowym meczem z Pogonią Szczecin rywalizację w sezonie 2019/20 w Centralnej Lidze Juniorów.

Centralna Liga Juniorów U18 - 1. kolejka

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin, sobota 10.08, godz. 12.00

Obydwa zespoły rywalizowały ze sobą w poprzednich rozgrywkach. W meczu rozgrywanych w Gdyni wygrała Arka 2:1, w Szczecinie zaś padł remis 1:1.

W poprzednim sezonie piłkarze prowadzeni przez trenera Jakuba Frydrycha zakończyli rozgrywki w Centralnej Lidze Juniorów U18 na 7. miejscu. Ligę wygrała z 16 punktową przewagą Korona Kielce. Drużynie ze Szczecina udało się zgromadzić 3 punkty mniej od żółto-niebieskich, co dało im 9. pozycję.

Z rozgrywkami pożegnały się zespoły Ruchu Chorzów, GKS-u Bełchatów, Motoru Lublin i Elany Toruń. Ich miejsce w 16-zespołowej lidze zajmą ekipy Gwarka Zabrza, UKS SMS Łódź, Hutnika Kraków i Lechii Gdańsk. Niezmiennie w rozgrywkach, poza wymienionymi już zespołami uczestniczyć będą Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Jagiellonia Białystok, Cracovia, Legia Warszawa, Wisła Kraków, Pogoń Szczecin, Lech Poznań, Escola Varsovia Warszawa oraz Górnik Zabrze. W Centranej Lidze Juniorów U18 w nowym sezonie mogą występować zawodnicy z rocznika 2002 i młodsi.

Przed sezonem nasi piłkarze rozegrali 3 sparingi, w których zremisowali z Huraganem Morąg (spotkanie w 60 min. rozgrywali piłkarze Arki II, a w kolejnych 60 min. zespół CLJ U18), przegrali z MKS-em Władysławowo (spotkanie w połowie rozgrywali piłkarze Arki II, a w połowie zespół CLJ U18) i wygrali z Olimpią Grudziądz.

***

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH U18  -  KADRA JESIEŃ 2019

Bramkarze: Oskar Rejman, Marcin Skowronek

Obrońcy: Kacper Stec, Kacper Tomczak, Igor Lubowicz, Nikodem Parulski, Dominik Rusnak, Damian Fos, Kamil Skręta (2003), Dawid Chmurzyński

Pomocnicy: Oliwier Dobek, Kasper Własny, Bartosz Kamiński, Jakub Chojnowski, Kacper Aleksiuk, Radosław Nowicki, Kamil Motyl, Kornel Przyborowski, Kacper Książkiewicz, Jakub Czochór,

Napastnicy: Kacper Magdziński, Kacper Skóra (2003)

Wszyscy rocznik 2002 (Skóra i Skręta 2003)

Sztab szkoleniowy: Jakub Frydrych – I trener, Szymon Hartman -  II trener, Maciej Dragosz – asystent trenera, Arkadiusz Zagórski – trener bramkarzy, Karol Cegłowski – analityk, Rafał Kamiński – fizjoterapeuta, Jerzy Rumian - kierownik

W drużynie będą mogą też występować zawodnicy z kadry juniorów młodszych, a także  Mateusz Stępień z kadry I zespołu.

***

Trener Jakub Frydrych przed startem rozgrywek:

- Zaczynamy nasz drugi sezon w ogólnopolskiej Centralnej Lidze Juniorów U18, w której ponownie rywalizuje 16 najlepszych drużyn w kraju w tej kategorii wiekowej. W nowym sezonie gramy grupą opartą na roczniku 2002. Niektórzy z zawodników mieli już okazję grać w tej lidze w poprzednim sezonie, dla innych będzie to debiut w rozgrywkach ogólnopolskich. Dołączyło do nas kilku nowych piłkarzy i liczę, że będą oni stanowić wartość dodaną dla zespołu. Szansę otrzymają też wyróżniający się zawodnicy z rocznika 2003.

Spodziewamy się wysokiego poziomu, rywale na pewno postawią wysokie wymagania. Czeka nas twarda rywalizacja przez 90 minut w każdej kolejce. Aż 4 zespoły spadają do ligi makroregionalnej. Dlatego trzeba od początku regularnie punktować, by w trakcie sezonu móc patrzeć w górę tabeli, a nie musieć oglądać się za siebie. Wierzę w drużynę, mamy potencjał i liczę na to, że pokażemy go na boisku.

Okres przygotowawczy przepracowaliśmy bardzo dobrze i widać, że zespół jest dobrze przygotowany do ligi. W  tym tygodniu skupiamy się już na pierwszym przeciwniku i będziemy chcieli zagrać o pełną pulę w spotkaniu inaugurującym sezon.

***

Tydzień później startują ligi CLJ U17 i U15.ostatni sparing rozegrał zespół Arki CLJ U17.

Arka (Junior Młodszy U17) - sparing nr 6

Arka Gdynia U17 - Elana Toruń U17 11:0 (3:0)
Bramki: Trela 29', Hebel 2 (43',70'),  Soboczyński 2 (44', 89'), Karbowiak 4 (49', 57', 81', 82'), zaw.testowany 62', Pyrek 80'

Arka (1 połowa): Miłaszewski - Tandecki, zaw. testowany, Matusiak, Zaryczański, Bondara, Zamarripa, Hebel, Soboczyński, Lipiak, Trela

Arka (2 połowa): Wolny, Zelewski, Tandecki (65' Hebel), Formella, Zaryczański (65' Soboczyński), Babś, zaw. testowany, Lis, zaw. testowany, Pyrek, Karbowiak

W ostatnim meczu kontrolnym juniorzy młodsi wysoko wygrali z rówieśnikami z Torunia. Od pierwszych minut Arka przeważała, ale przeciwnik w tej części gry dobrze i czujnie grał w obronie. Wynik spotkania otworzył Trela w 29 min., a pod koniec pierwszej połowy w odstępie minuty (43 i 44 min.) nasz zespół Arka zdobyła 2 kolejne bramki po strzałach Hebla i Soboczyńskiego.

W drugiej połowie żółto-niebiescy osiągnęli jeszcze większą przewagę, a jej efektem było aż 8 zdobytych bramek. Skutecznością błysnął zwłaszcza Karbowiak, który czterokrotnie pokonał bramkarza rywali. Oprócz niego, po przerwie do siatki trafili także Hebel, Soboczyński, Pyrek i zawodnik testowany.

Trener Krzysztof Janczak po ostatnim sparingu:

- Tym zwycięskim sparingiem zakończyliśmy okres przygotowawczy do sezonu. W sobotę 17 sierpnia rozpoczynamy rozgrywki meczem wyjazdowym z Pogonią Szczecin.