01.08.2019

Nasi rywale: Korona Kielce

Naszym najbliższym przeciwnikiem jest Korona Kielce, z którą żółto-niebiescy zmierzą się w Gdyni. Kielczanie mają na swoim koncie 3 punkty po dwóch kolejkach.

W sezonie 2018/2019 drużyny Arki i Korony zagrały trzy spotkania. W dwóch meczach sezonu zasadniczego Arka przegrała po 1:2. Honorowe gole dla Arki zdobywali Damian Zbozień oraz Rafał Siemaszko. Spotkania te miały taki sam przebieg, Korona wychodziła na dwubramkowe prowadzenie, a dopiero później Arka zdobywała kontaktowego gola.

Inaczej było w meczu grupy B. Arka wygrała wówczas w Kielcach 2:0 po bramkach Marko Vejinovicia oraz Adama Marciniaka.

Sukcesy Korony Kielce:

• finalista Pucharu Polski - 2006/07
  • 5. miejsce w Ekstraklasie (3x) - 2005/06, 2011/12, 2016/17

W przerwie letniej z Korony odeszli: Felicio Brown Forbes, Wiktor Długosz (wypożyczenie), Maciej Górski, Matthias Hamrol, Ken Kallaste, Kornel Kordas (wypożyczenie), Łukasz Kosakiewicz, Oliver Petrak, Bartosz Rymaniak, Elia Soriano, Joonas Tamm.

Do zespołu dołączyli: Uros Duranović, Daniel Dziwniel, Marek Kozioł, Luka Kukić, Erik Pacinda, Michal Papadopulos, Milan Radin, Mateusz Spychała, Grzegorz Szymusik (powrót z wypożyczenia), Themistoklis Tzimopoulos, Rodrigo Zalazar oraz Michał Żyro.

Drużyna w ramach przygotowań do sezonu wyjechała na zgrupowanie do Opalenicy. Łącznie w okresie przygotowawczym zawodnicy Korony rozegrali 7 sparingów.

21.06 Puszcza Niepołomice 1-4 gole dla Korony: Marcin Cebula
 26.06 Stal Mielec 1-0 gole dla Korony: Milan Radin
 01.07 VfL Wolfsburg II 4-2 gole dla Korony: Erik Pacinda, Uros Duranović, Adnan Kovacević, Matej Pucko
 02.07 Reprezentacja AFE 1-3 gole dla Korony: Matej Pucko
 06.07 SBV Vitesse 1-1 gole dla Korony: Marcin Cebula
 07.07 GKS Tychy 2-1 gole dla Korony: Michał Żyro, Jakub Piątek
 13.07 ŁKS Łódź 0-3

Bilans sparingów: 3 wygrane – 1 remis – 3 porażki

Najlepszy strzelec sparingów:

Marcin Cebula, Matej Pucko – po 2 bramki.

Mecze Korony w PKO Ekstraklasie w sezonie 2019/2020:

1. Raków Częstochowa (w, liga) 1-0, gol dla Korony:  Adnan Kovačević 49 (k)
  2. Legia Warszawa (d, liga) 1-2, gol dla Korony:  Michal Papadopulos 45

Na inaugurację PKO Ekstraklasy Korona wygrała na wyjeździe 1:0 z Rakowem Częstochowa. Beniaminek stracił bramkę w drugiej połowie po karnym, którego wykorzystał Adnan Kovacević.

W drugiej kolejce Korona Zmierzyła się z wicemistrzem Polski - Legią Warszawa. Korona przegrała to spotkanie 1:2. Decydująca bramka dla Legii padła w 90 minucie spotkania, a jej autorem był Walerian Gwilia.

Korona w dwóch pierwszych spotkaniach zdobyła trzy punkty dzięki zwycięstwu na wyjeździe z zespołem Rakowa. Dla Arki to niezwykle ważne spotkanie. Do lepszej gry, którą zawodnicy z Gdyni pokazali w Szczecinie, trzeba dołożyć skuteczność pod bramką rywali. Liczymy na pierwsze zwycięstwo w sezonie już w piątek.