12.07.2019

Sparing na zakończenie: Arka Gdynia - FC Larne 1:1

Na obiektach Hotelu Mistral Sport w Gniewinie Arka rozegrała na zakończenie zgrupowania kolejny sparing. Jej rywalem był beniaminek Premiership Irlandii Płn - FC Larne. Oba  zespoły zdobyły po jednej bramce i mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1.

Arka Gdynia -  FC Larne  1:1  (1:0)

Bramki: Antonik 57' - McDaid 79'

Arka: Steinbors - Zbozień, Danch, Helstrup (46' Maghoma), Marciniak - Deja, Busuladzić (46' Marić) - Antonik, Cvijanović (46' Olczyk), Jankowski - Kolev (46' Skhirtladze)

FC Larna: Devlin - Cosgrove, Graham, Ramsey, Watson, Hughes, Sule, Randall, Lynch, Donnelly, McMurray.

0 min. - poprzedni sparing z Olimpią został przerwany z powodu ulewy. Dzisiaj wydaje się, że nic nie powinno przeszkodzić w jego rozegraniu do końca. Pogoda jest idealna.

0 min. - rywalem żółto-niebieskich będzie dziś FC Larne z Irlandii Północnej. Zespół ten w nadchodzącym sezonie będzie występował w Premiership, czyli na najwyższym poziomie rozgrywkowym w swoim kraju.

0 min. - nasz zespół już gotowy. Wychodzi na boisko po głośnym okrzyku: Kto wygra mecz? Arka!

1 min. - Larne zaczyna spotkanie. Arka przejmuje piłkę, ostre dośrodkowanie Cvijanovica i Jankowski uderza z bliska, ale bramkarz odbija obok słupka.

3 min. - Arka zamknęła rywali w polu karnym. Sporo okrzyków na boisku w zespole rywali i podpowiedzi ze strony sztabu trenerskiego.

8 min. - ostre wejście w Cvijanovica w środku pola.

11 min. - Arka długo rozgrywa atak pozycyjny. Na wysokości pola karnego faul i mamy rzut wolny.Cvijanović uderza nad poprzeczką.

14 min. - teraz głośne podpowiedzi trenera Zielińskiego do naszej drużyny.

15 min. - poskutkowało. Szybka akcja z lewej strony, dośrodkowanie Marciniaka i uderzenie po ziemi Antonika.bramkarz gości na posterunku.

17 min. - FC Larne próbuje przedostać się pod naszą bramkę, ale na razie wszystko kończy się przed naszym polem karnym.

19 min. - akcja  Busuladzić - Kolev zakończona zablokowanym strzałem Aleksa.

25 min. - krótka przerwa na uzupełnienie płynów. Trenerzy przekazują także swoje uwagi.

29 min. - błąd bramkarza rywali, który zagrywał piłkę po ziemi wprost w Koleva, jednak odbita piłka przeszła obok bramki.

30 min. - na murawie leży faulowany Helstrup. Po interwencji sztabu medycznego wraca do gry.

33 min. - szybka akcja FC Larne. Prostopadłe podanie do napastnika, który wychodzi sam na sam ze Steinborsem, ale uderza obok słupka.  Sędzia odgwizduje pozycję spaloną. Protesty sztabu.

37 min. - rywale odważniejsi. Tym razem zagranie do rywala po skrzydle, ale Steinbors pierwszy przy piłce.

38 min. - w odpowiedzi uderzenia Koleva po akcji Arkowców głową minimalnie obok słupka.

39 min. - dynamiczna akcja naszej drużyny. Jankowski pognał środkiem, zagrał na prawą stronę do Zbozienia, a jego centra minimalnie przeszła nad głową Koleva.

45 min. - szansa przed Antonikiem, ale zdążył obrońca  i zablokował uderzenie.

45 min. - na koniec dośrodkowanie w nasze pole karne z rzutu wolnego, ale dobre piąstkowanie Steinborsa i koniec I połowy.

46 min. na boisku Maghoma, Marić, Olczyk i Skhirtladze. Zeszli Cvijanović, Busuladzić, Helstrup i Kolev.

49 min. - groźna akcja FC Larne w naszym polu karnym, ale zakończona na szczęście niecelnym uderzeniem na bramkę Steinborsa.

57 min.  - obrona FC Larne przełamana. Antonik z bliska pakuje piłkę po akcji naszego zespołu. 1:0.

58 min. - za Zbozienia wszedł Młyński

59 min. - za Marciniaka Wawszczyk oraz za Antonika Łoś.

67' - żółta kartka dla rywala za nieprzepisowe powstrzymanie Młyńskiego.

69 min. - centra Wawszczyka z lewej strony do Łosia, ale zbyt mocna i piłka opuszcza boisko.

70 min.  - kontra rywali i poprzeczka ratuje Steinborsa po strzale. Przerwa na uzupełnienie płynów.

76 min. - Skhirtladze z wolnego w pole karne, tam do piłki dochodzi Jankowski, ale obrońcy wybijają na róg.

79 min. - wyrównanie wyniku. Akcja lewym skrzydłem, ograny Olczyk i z bliska FC Larne pakuje piłkę do siatki.

83 min. - rywale zachęceni wyrównaniem osiągnęli przewagę.

86 min. - faulowany Olczyk, ale po interwencji sztabu wraca do gry.

89 min. - rykoszet od Maghomy i Steinbors przenosi piłkę nad poprzeczką.

90 min. - koniec ostatniego sparingu przed ligą.