22.06.2019

Wygrana z KTS Weszło ze wsparciem dla hospicjum!

W atmosferze pikniku odbyło się spotkanie Arki z KTS-u Weszło. Oczywiście najważniejszy był szczytny cel, który towarzyszył temu spotkaniu, jakim było zbieranie funduszy na oksywskie hospicjum dla dzieci "Bursztynowa Przystań". Na boisku padł wynik 4:1, a bramkami dla Arki podzielili się Żebrakowski, Stępień, Szymon Nowicki i Wilczyński.

Arka Gdynia - KTS Weszło Warszawa 4:1 (1:0)

Bramki: Żebrakowski 27', Stępień 49', S. Nowicki 61', Wilczyński 87' - Fundambu 60'

Arka (1. połowa): Molenda - Olczyk, Marić, Repka, Wawszczyk - Stępień, Sołdecki, B. Nowicki, Zbiranek, Banaszewski - Żebrakowski

Arka (2. połowa): Skowronek - S. Nowicki, Repka, Chmielnicki, Wiśniewski - Hebel, Sołdecki - Stępień, ZBiranek, Bednarski - Wilczyński

KTS (skład wyjściowy): Małecki - Poteraj, Fogler, Joczys, Kropiewnicki, Otoka, Kominiak, Fundambu, Sawicki, Januszewski, Ciechański

0 min - w zespole KTS zobaczymy m.in. Daniela Ciechańskiego, który ostatni sezon spędził w drugoligowej Elanie Toruń.

0 min - ekipa z Warszawy jak burza przebrnęła przez pierwszy w swojej historii sezon, wygrywając w cuglach rozgrywki w B-klasie i od nowego sezonu będzie grać już na poziomie A-klasy.

1 min - początek meczu.

3 min - Stępień i Banaszewski wyszli z kontrą 2 na 1, ale Mateusz nie rozegrał tej akcji najlepiej i piłka trafiła w ręce Małeckiego.

5 min - strzał Zbiranka niecelny, ale bardzo ładnym podaniem popisał się Nowicki.

6 min - niecelne uderzenie Banaszewskiego z dystansu.

9 min - mocny strzał Żebrakowskiego z 14 metrów odbija Małecki! Świetn a interwencja "na refleks" bramkarza KTS-u

17 min - płaski strzał Nowickiego skierowany był w sam środek bramki, dlatego bramkarz z Warszawy nie miał problemów ze złapaniem piłki.

21 min - Stępień w akcji na prawym skrzydle. Zagrał do wbiegającego w światło bramki Banaszewskiego, ale strzał Maksa został zablokowany!

23 min - indywidualna akcja Żebrakowskiego, który ograł dwóch obrońców KTS-u, ale zbiegł za bardzo do lewej strony, żeby móc oddać strzał, który sprawiłby problemy bramkarzowi naszych gości.

26 min - Stępień zacentrował z rzutu rożnego, a główkować próbował Repka. Niecelnie.

27 min - mamy pierwszego gola dla Arki! Efektowne podanie Banaszewskiego do Żebrakowskiego, a rosły napastnik Arki po umiejętnym przyjęciu piłki oddał skuteczny strzał!

33 min - zespół Weszło próbuje coś stworzyć pod naszym polem karnym, ale każda taka próba jest skutecznie zatrzymywana najdalej na 20 metrze od naszej bramki.

34 min - strzał Ciechańskiego zablokowany. Nasza defensywa wciąż skutecznie powstrzymuje odważne próby KTS-u.

37 min - Stępień swoją indywidualną akcje zakończył niecelnym strzałem w boczną siatkę. Szkoda, bo było naprawdę blisko!

38 min - Stępień tym razem w roli podającego, ale niestety Żebrakowski nie sięgnął piłki!

39 min - Żebrakowski tym razem przejął piłkę podaną przez Banaszewskiego, ale z kilku metrów uderzył ponad bramką

42 min - kolejna wymarzona okazja przed Żebrakowskim, którego ponownie zawiodła skuteczność! Z 10 metrów Michał strzelił ponad bramką!

PRZERWA

46 min - w naszym zespole weszli na boisko: Szymon Nowicki, Bednarski, Chmielnicki, Wilczyński, Hebel, Wiśniewski i Skowrocnek. Plac gry opuścili natomiast Marić, Olczyk, Żebrakowski, Wawszczyk, Banaszewski, Molenda i Bartek Nowicki.

47 min - Hebel zacentrował z rzutu rożnego, a Sołdecki uderzył głową! Wysocki, który zmienił w bramce KTS-u Małeckiego, efektownie obronił ten strzał!

49 min - indywidualna akcja i skuteczny strzał z dystansu Stępnia! 2:0 dla Arki!

51 min - Hebel mógł wpisać się na listę strzelców, lecz przy strzale z prawej strony pola karnego wyraźnie się pomylił.

52 min - znów przed szansą na gola stanął Hebel, lecz tym razem uderzył wprost w bramkarza KTS-u!

54 min - indywidualny atak Zbiranka i strzał z 18 metrów obok prawego słupka!

56 min - gol dla KTS-u! Akcja dwóch czarnoskórych zawodników z Warszawy. Otoka wyłożył piłkę na strzał Fundambu i Skowronek był bez szans!

57 min - Szybka odpowiedź Arki! Szymon Nowicki efektownym strzałem zdobywa dla Arki trzeciego gola!

61 min - Skowronek broni strzał z rzutu wolnego z 20 metrów.

64 min - podanie od Zbiranka dotarło do Hebela, który niecelnie uderzył z 20 metrów.

66 min - Chmielnicki popełnił prosty błąd, ale rywal nie skorzystał z prezentu i z 14 metrów uderzył wysoko ponad bramką!

69 min - niecelny strzał z dystansu Ciechańskiego.

73 min - Wilczyński w trudnej sytuacji próbował strzału głową i pomimo uderzenia "za siebie" pomylił się bardzo nieznacznie!

77 min - znów swoich sił z dystansu spróbował Ciechański i znów z podobnym efektem, czyli piłka przeleciała w bezpiecznej odległości od naszej bramki.

79 min - ależ trzy efektowne parady bramkarza KTS-u! W niemożliwy wręcz sposób uchronił swój zespół od utraty czwartej bramki!

84 min - strzał z dystansu Zbiranka odbija golkiper gości z Warszawy.

87 min - Wilczyński podwyższa na 4:1! Z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki po zagraniu Zbiranka!

89 min - znów wpisać się na listę strzelców mógł Wilczyński, ale jego strzał głową z linii bramkowej wybił obrońca!