Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka

bo2020

Wirtualna wycieczka

11.05.2019

Arka Gdynia ucieka przed strefą spadkową!

Arka Gdynia pokonała na własnym stadionie Zagłębie Sosnowiec 2:0 po trafieniach Macieja Jankowskiego i Luki Zarandii. Dzięki tej wygranej, zawodnicy Jacka Zielińskiego mają już 4 punkty przewagi nad strefą spadkową.

Bardzo dobrze spotkanie rozpoczęli piłkarze Zagłębia Sosnowiec, którzy już w 1. minucie mogli objąć prowadzenie. Piłka po strzale Mygasa trafiła jednak jedynie w boczną siatkę bramki Steinborsa. Próby zawodników Arki były niecelne lub zbyt słabe, aby zaskoczyć Dawida Kudłę. Znakomitą sytuację w 26. minucie miał Iwaniszwili, jednak z najbliższej odległości nie trafił nawet w światło bramki.

Gospodarze próbowali budować kolejne ataki, jednak nie przynosiły one realnego zagrożenia w polu karnym drużyny z Sosnowca. W końcówce pierwszej połowy konieczne było użycie VARu, gdy Helstrup ostro zaatakował Sanogo, gdyż Bartosz Frankowski długo zastanawiał się, czy nie należy wyrzucić piłkarza Arki z boiska. Ostatecznie tego nie zrobił. W doliczonym czasie pierwszej połowy mnóstwo szczęścia miał Dawid Kudła, gdy piłka po strzale Zarandii odbiła się od słupka.

26 sekund po przerwie czerwoną kartkę zobaczył Polczak za faul w polu karnym na Nalepie. Damian Zbozień z jedenastu metrów trafił jednak jedynie w słupek. Arka naciskała, jednak fenomenalnie w bramce spisywał się Dawid Kudła. Bramkarz Zagłębia świetnie bronił kolejne strzały Dei, Zarandii, Sanogo. Zawodnicy Jacka Zielińskiego przeważali w każdym elemencie gry, aż wreszcie doczekali się gola. W 85. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Kudła minął się z piłką, a Jankowski trafił do siatki. Początkowo sędziowie bramki nie uznali, jednak po analizie VAR zmienili swoją decyzję. W doliczonym czasie gry, błąd zawodników Zagłębia wykorzystał Luka Zarandia, który w sytuacji "sam na sam" pokonał bramkarza drużyny gości.

Dzięki tej wygranej, Arka Gdynia ma już 4 punkty przewagi nad strefą spadkową. Śląsk Wrocław, który zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli, swój mecz rozegra w sobotę, gdy na własnym stadionie zmierzy się z Wisłą Płock. Zagłębie Sosnowiec już po poprzedniej kolejce definitywnie pożegnało się z ekstraklasą.