05.05.2019

Arka Gdynia strzeliła gola Wiśle w ostatniej akcji

Piłkarze Wisły Płock zremisowali z Arką Gdynia 1:1 (0:0) w piątkowym meczu 34. kolejki rozgrywek Lotto Ekstraklasy. Na początku drugiej połowy prowadzenie dał gospodarzom Oskar Zawada, punkt zapewnił gościom Frederik Helstrup, który w ostatniej akcji meczu pokonał Bartłomieja Żynela pięknym strzałem głową. Wisła i Arka rywalizują w grupie spadkowej i nie są jeszcze pewne utrzymania w lidze.

Pierwszy kwadrans spotkania mocno rozczarował. Obie drużyny grały nerwowo, nieskładnie, traciły piłkę, miały trudność w zawiązaniu akcji. Dopiero w 18. min miała miejsce pierwsza w miarę składna akcja - po wyrzucie piłki z autu piłka znalazła się na nodze Australijczyka Jake'a McGinga, który wrzucił ją na głowę Oskara Zawady, a ten strzelił obok słupka.

Kolejna akcja warta wspomnienia miała miejsce w 38. min. Kapitan płockiej ekipy Dominik Furman egzekwował rzut różny, piłka poszybowała na głowę Igora Łasickiego, który spudłował. Chwilę później Furman wykonał rzut wolny z około 20. m, ale piłka nie trafiła do siatki.

Znakomicie rozpoczęli drugą połowę gospodarze. W 48. min Serb Alen Stevanovic, który po przerwie wszedł na murawę za Ricardinho, przedarł się do linii końcowej, zagrał w pole karne do Osakara Zawady, a ten z pięciu metrów umieścił piłkę w bramce.

Wisła po zdobyciu gola wydawała się usatysfakcjonowana wynikiem i choć próbowała podwyższyć prowadzenie, to robiła to bez większego przekonania. Równie mało przekonujące były akcje gości, jakby nie wierzyli, że mogą wywieźć z Płocka choćby punkt. Najbliżej celu byli w 90. min, kiedy strzelał Adam Deja, a lecącą w kierunku bramki piłkę wybił z trudem Bartłomiej Żynel.

A jednak tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, już w doliczonym czasie gry, goście wyrównali. Autorem gola był Duńczyk Frederik Helstrup, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Gorana Cvijanovica i strzałem głową, choć stał tyłem do bramki, umieścił piłkę w okienku bramki płocczan.

Wisła Płock - Arka Gdynia 1:1 (0:0)

Bramki: Oskar Zawada (48) - Frederik Helstrup (90+4-głową).

Żółte kartki: Angel Garcia, Alan Uryga, Grzegorz Kuświk - Marcus Vinicius, Damian Zbozień, Michał Nalepa.