05.05.2019

Remis zespołu U15 w Koszalinie

W meczu 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U15 SI Arka Gdynia zremisowała na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin 3:3 (1:2).

Centralna Liga Juniorów U15 - 10. kolejka

KKPN Bałtyk Koszalin - SI Arka Gdynia 3:2 (1:2)

Bramki: Glama 2 (40', 57'), Tudruj 80' - Bojarczuk 20', Babś 2 (24', 74')

Arka: Styn - Capar, Sobieszczyk, Puścikowski, Niedźwiedzki - Gontarz, Łyszkiewicz-Dustet - Bojarczuk (62' Gasiński), Babś, Kościów (76' Adkonis) - Kucharzewski (41' Krause)

Sobotnie spotkanie dostarczyło dużych emocji, a wynik został ustalony dopiero w ostatniej minucie. W pierwszej części Arka w pełni kontrolowała wydarzenia na boisku nie pozwalając przeciwnikowi na zbyt wiele. Już w 24 min. było 2:0 po trafieniach, które zanotowali Bojarczuk i Babś. Niestety w ostatniej akcji tej połowy nasz zespół popełnił błąd w obronie i gospodarze zdobyli kontaktową bramkę.

Po przerwie Bałtyk doprowadził do remisu za sprawą celnego strzału Glamy. Żółto-niebiescy otrząsnęli się jednak z przewagi rywali i w 74 min. po ładnym uderzeniu z wolnego Babsia wyszli ponownie na prowadzenie. Niestety w ostatniej minucie sędzia dopatrzył się przewinienia jednego z Arkowców w polu karnym i podyktował "jedenastkę". Wykorzystywał ją Tudruj i doprowadził do remisu 3:3.

Trener Ireneusz Michalik po meczu:

- Nasz zespół zanotował kolejny remis. Dalej walczymy, zostało 5 spotkań do końca ligi. Mamy nadzieje że w końcu przyjdzie przełamanie i zdołamy utrzymać miejsce w CLJ U15 dla rocznika 2005.

W następnej kolejce SI Arka zmierzy się w Szczecinie z FASE, a potem czekają nas zaległe derby z Lechią Gdańsk.