04.05.2019

Remis Arki II z GKS-em Kolbudy

Arka II zremisowała na wyjeździe z GKS-em Kolbudy 3:3 (1:1). Bramki dla żółto-niebieskich zdobyli Hołtyn, Sulewski i Sołdecki z karnego. Co ciekawe, jesienne spotkanie między tymi zespołami zakończyło się takim samym wynikiem.

IV liga RWS Investment Group - 30. kolejka

GKS Kolbudy - Arka II Gdynia 3:3 (1:1)
Bramki: M.Frankowski 2 (43', 88'), Merchel
54' - Hołtyn 21', Sulewski 67', Sołdecki 71' k.

Arka II: Krzepisz - Sulewski, Sołdecki, Wojda (75' Blok), Olczyk - Pek, Markiewicz - Banaszewski (65' Danielak), Cvijanović (65' Własny), Młyński (70' Gułajski) - Hołtyn

Żółte kartki: Frankowski, Merchel, Piotrowski - Sołdecki, Własny
Czerwona kartka: Sulewski (Arka II, 90' - za faul)

Nasz drugi zespół przedłużył do 14 serię spotkań bez porażki w IV lidze RWS Investment Group, a po raz drugi z rzędu podzielił się punktami z rywalem. Sobotnie spotkanie rozpoczęło się lepiej dla Arki, która otworzyła wynik w 21 min. za sprawą Hołtyna. Dla naszego zawodnika był to już 27. gol w tym sezonie. Gospodarze wyrównali na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 1:1.

Po zmianie stron, a dokładnie w 54 min. po strzale Merchela drugą bramkę zdobyła drużyna GKS-u. Arkowcy odrobili straty niecały kwadrans później po golu Sulewskiego, który popisał się strzałem z woleja. W 71 min. na prowadzenie 3:2 wyprowadził naszą drużynę Sołdecki skutecznie wykonując rzut karny podyktowany za faul jednego z rywali na Młyńskim.

Podobnie jak w środowym meczu z GKS-em Przodkowo, żółto-niebieskim nie udało się jednak utrzymać prowadzenia do ostatniego gwiazdka. W 88 min. Frankowski zdobył bramkę na wagę remisu dla zespołu z Kolbud. Arka II kończyła ten mecz w "10" po czerwonej kartce dla strzelca drugiej bramki Sulewskiego.

Po 30. kolejce Arka II pozostaje na 6. miejscu w tabeli. Kolejny mecz nasz drugi zespół rozegra w sobotę 11 maja w Gdyni. Będą to tzw. "małe derby" z rezerwami gdańskiej Lechii.