W pierwszym kwadransie aktywniejsi byli kielczanie, którzy pierwszą groźną akcję stworzyli sobie już w 3. minucie. Po wrzutce w pole karne głową uderzał Piotr Malarczyk, ale piłka po strzale stopera Korony minimalnie poszybowała obok słupka.
 
Spotkanie rozgrywane było w deszczowej aurze, co miało wpływ na obraz gry. W 17. minucie blisko popełnienia błędu był Pavels Steinbors, który nie trafił w zagraną do niego piłkę, po tym jak ta zatrzymała się w kałuży. Chwilę później z tego samego powodu strzału w polu karnym nie zdołał oddać wbiegający Elia Soriano.
 
Goście niebezpieczną akcję przeprowadzili dopiero w 34. minucie, kiedy po stracie Ivana Marqueza piłkę przejął Marko Vejinovic i popędził z nią 30-metrowym rajdem, ale ostatecznie spudłował. Holender zrehabilitował się pięć minut później, gdy po błędzie Mateja Pucko uderzył z kilku metrów do siatki obok bezradnego w tej sytuacji Matthiasa Hamrola.
 
Sześć minut po zmianie stron świetną szansę na wyrównanie zmarnował wprowadzony chwilę wcześniej Brown Forbes, którego uderzenie wybronił Steinbors. Dwie minuty później Kostarykanin znów mógł wpisać się na listę strzelców, ale piłka po jego strzale głową poszybowała obok słupka.
 
Zmarnowane sytuacje nie zniechęciły gospodarzy, którzy w kolejnych minutach stworzyli sobie kolejne akcje, ale najpierw pewnie przy strzałach Forbesa i Soriano bronił bramkarz Arki, natomiast po uderzeniu Marqueza piłka minimalnie przeleciała obok słupka.
 
W ostatnim kwadransie szukając wyrównania kielczanie zaczęli atakować większą liczbą zawodników, co skutecznie wykorzystali goście. W 80. minucie po dośrodkowaniu Vejinovica piłkę do siatki skierował niepilnowany Adam Marciniak. Korona nie potrafiła już odpowiedzieć na to trafienie i mecz zakończył się zwycięstwem Arki 2:0.
 
Korona Kielce – Arka Gdynia 0:2 (0:1).
Bramka: Vejinovic 39, Marciniak 80
 
Korona: Matthias Hamrol – Bartosz Rymaniak, Piotr Malarczyk, Ivan Marquez, Łukasz Kosakiewicz – Ivan Jukic (61. Marcin Cebula), Adnan Kovacevic (Ognjen Gnjatic), Wato Arweładze, Jakub Żubrowski, Matej Pucko (46. Felicio Brown Forbes) – Elia Soriano
 
Arka: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Christian Maghoma, Frederik Helstrup, Adam Marciniak - Maksymilian Banaszewski (67. Tadeusz Socha), Adam Danch, Marko Vejinovic, Michał Nalepa, Marcus Vinicius (88. Mateusz Młyński) - Maciej Jankowski (62. Nabil Aankour)
 
Żółte kartki: Maghoma, Jankowski, Vejinovic, Marciniak, Socha
 
Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). 
 
Widzów: 4 479.