13.04.2019

Arka - Miedź Legnica 1:1. Zabrakło minuty...

Do 89. minuty Arka miała w garści trzy punkty. Niestety fantastyczny strzał Joana Romana wytrącił nam dwa z nich i spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Gola dla Arki zdobył z rzutu karnego Michał Janota w 56 minucie meczu. Teraz pora na mecze w grupie B Lotto Ekstraklasy.

Lotto Ekstraklasa - 30. kolejka

Arka Gdynia - Miedź Legnica 1:1 (0:0)

Bramki: Janota 56'(k) - Roman 89'

Arka: Steinbors - Zbozień, Maghoma, Helstrup, Socha - Deja (87' Danch), Vejinović - Aankour (90' Siemaszko), Janota, Jankowski - Kolev (62' Zarandia)

Miedź: Kanibołocki - Ojama (67' Piasecki), Bartczak, Osyra, Monteiro, Pikk - Augustyniak, Fernandez,  Santana (77' Roman) - Camara - Forsell

Żółte kartki:Deja, Socha - Osyra, Pikk, Monteiro, Bartczak

Sędzia: Paweł Lasyk (Bytom)

Widzów: 6098

0 min - witamy na ostatnim meczu sezonu zasadniczego. Dla Arki dziś nowe otwarcie - nowy trener i imponująca nowa murawa na gdyńskim stadionie!

0 min - trener Jacek Zieliński, zgodnie ze swoimi zapowiedziami, nie dokonał rewolucji w składzie żółto-niebieskich. W porównaniu do jedenastki, która rozpoczęła spotkanie przed tygodniem w Szczecinie jest tylko jedna zmiana, w dodatku wymuszona - za kontuzjowanego Adama Marciniaka pojawił się Tadeusz Socha.

0 min - Arkowcy wyszli na rozgrzewkę w białych koszulkach z hasłem "Razem dla Górnika", co jest wyrazem poparcia dla niezwykle zasłużonego dla polskiego futbolu klubu: Górnika Wałbrzych, który dziś przeżywa ogromne problemy.

0 min - cel dla naszej drużyny jest jasny: zwycięstwo! Wygrana Arki pozwoli nam zająć przynajmniej 12. miejsce, co da nam przywilej zagrać cztery mecze przed własną publicznością. Dojdzie do tego niezależnie od wydarzeń na innych stadionach, więc dziś możemy się skupić tylko i wyłącznie na swoim meczu.

0 min - tylko na czterech stadionach funkcjonuje dziś system VAR. Jednym z nich jest nasz obiekt, a obsługiwać go będzie Zbigniew Dobrynin. Z gwizdkiem po murawie biegać będzie Piotr Lasyk z Bytomia.

0 min - na boisku pojawił się prezes Wojciech Pertkiewicz, który wręczy Adamowi Marciniakowi pamiątkową koszulkę z nr 100 za setkę występów w żółto-niebieskich barwach naszego kapitana.

0 min - przy dźwiękach Roty na murawiepojawiły się obie drużyny. Arka oczywiście na żółto-niebiesko, goście na czerwono.

1 min - rozpoczął się mecz w Gdyni. W pierwszej połowie atakować będziemy bramkę przed trybuną GOSiR.

2 min - Maghoma spokojnie wybił piłkę głową posłaną w nasze pole karne przez Bartczaka.

3 min - Vejinović w indywidualnej akcji. Minął rywala i oddał strzał lewą nogą zza pola karnego, ale został zablokowany.

8 min - wyrównana gra toczy się na stadionie w Gdyni. Obie drużyny mają problem, aby przebić się przez uważnie grające formacje defensywne swoich rywali.

10 min - będzie rzut rożny dla Arki po tym, jak zablokowane zostało dośrodkowanie Tadeusza Sochy.

10 min - pierwsze dośrodkowanie Vejinovića na bliższy słupek zablokowane, będzie powtórka.

11 min - z drugą centrą Holendra, tym razem na szósty metr, poradzili sobie obrońcy z Legnicy.

12 min - składna akcja Arki! Ze środka pola Janota uruchomił na prawym skrzydle Aankoura, który po wejściu w pole karne spróbował dograć do Koleva, ale został zablokowany!

12 min - błyskawiczna odpowiedź gości. Niebezpieczne wejście Camary w naszą szesnastkę z jej prawej strony, a strzał z ostrego kąta świetnie broni Steinbors!

15 min - Kolev wybija piłkę głową spod naszej bramki, po tym jak z rzutu rożnego posłał ją tam Pikk.

17 min - Ojamaa zablokowany po wejściu z piłką w nasze pole karne i rzut rożny dla Miedzi.

18 min - bez większych kłopotów wybiliśmy piłkę zagraną z narożnika ponownie przez Estończyka Pikka

20 min - rzut wolny dla gości. Centrować będzie Forsell.

20 min - bez kłopotu wyłapał piłkę Steinbors i możemy rozpocząć swoją akcję.

21 min - po stracie Vejinovića groźną kontrę wyproiwadziła Miedź, ale obyło się nawet bez strzału w kierunku naszej bramki, bo sytuację wyjaśnił wracający Aankour.

23 min - ładny, celny strzał Janoty z 23 metrów, jednak spokojnie chwycił piłkę Kanibołocki

25 min - dobry pomysł na rozegranie akcji miał Vejinović, ale jednak zbyt czytelny dla rywali, którzy przecięli jego prostopadłe podanie do wychodzącego na dobra pozycję Aankoura.

26 min - nieudany strzał z dystansu Vejinovića.

28 min - znów strzał z dystansu Holendra, tym razem piłka była już bliższa celu, ale wciąż nie było zagrożenia bramce Kanibołockiego.

29 min - Steinbors pewnie chwyciił piłkę po lekkim strzale Augustyniaka.

31 min - Janota doskonale opanował piłkę w polu karnym Miedzi, wyłożył ją Kolevowi, ten uderza, ale jest zablokowany! Arkowcy sygnalizują zagranie ręką, ale bez reakcji arbitra.

32 min - faul i żółta kartka dla Adama Dei.

34 min - próba dośrodkowania Sochy w kierunku Koleva zakończyła się w rękawicach bramkarza Miedzi.

35 min - efektowny drybling Vejinovića, odegranie na 17 metr do Janoty, ale ofiarnie interweniował Osyra, który na wślizgu wybił piłkę spod nóg Michała!

41 min - żółta kartka dla Osyry za faul na Kolevie, który świetnie wychodził do podania prostopadłego Janoty

42 min - z rzutu wolnego uderzył Vejinović. trafił w mur, ale piłka wróciła mi pod nogi i dobitka była juz groźniejsza, choć też ostatecznie zablokowana przez Osyrę 5 metrów przed bramką Kanibołockiego.

43 min - rzut rożny dla Miedzi po rykoszecie po strzale Forsella.

45 min - Pikk wykonał rzut rożny, Arkowcy wybili piłkę, ale Pikk próbował jeszcze o nią walczyć. jednak uczynił to z narażeniem zdrowia Janoty i otrzymał żółtą kartkę.

45+2 min - rzut rożny dla Arki.

45+2 min - centra Janoty skierowana byla na 4 metr przed bramkę Miedzi, tam znalazł się Maghoma, ale skierował ją ponad poprzeczkę!

PRZERWA - w ostatniej akcji przed przerwą Arka mogła otworzyć wynik meczu, niestety jednak Maghoma chybił. Gol dla naszego zespołu byłby wymarzonym rozstrzygnięciem pierwszej połowy, która miała fazy przewagi zespołu trenera Zielińskiego, ale też lepszej gry legniczan. Stawka spotkania jest niebagatelna, więc zgodnie z przewidywaniami nie może być mowy o łatwej przeprawie. Liczymy jednak, że szczęście uśmiechnie się do gdynian i to Arka cieszyć się dziś będzie z kompletu punktów.

46 min - mecz wznowiony.

46 min - od razu przyostrzył Socha i obejrzał żółtą kartkę.

48 min - Jankowski spod końcowej linii podał do Koleva, który wyprzedził obrońcę i się przewrócił. Sędzia sprawdza sytuację na VARze

49 min - tylko rzut rożny dla Arki, faulu nie było.

49 min - rzut rożny bez powodzenia dla naszego zespołu, wybronili się goście.

50 min - wydawało się, że Aankour skierował piłkę do bramki! Świetną piłkę otrzymał od Jankowskiego, dynamicznie wszedł w pole karne, zdołał strzelić, lecz chybił!

52 min - z kłopotami, ale ostatecznie udało się wybic legniczanom piłkę z obrębu swojego pola karnego po kolejnym kornerze wykonanym tym razem przez Vehjinovića.

53 min - rzut karny dla Arki! Sfaulowany Kolev! żółta kartka dla Monteiro.

54 min - zanim Janota wykona jedenastkę, Kolevowi musi zostać udzielona pomoc. Kulejąc opuszcza boisko.

56 min - Janota i... goooolllll!!! Kanibołocki wyczuł intencje Michała, trącił piłkę, ale ta od słupka wpadła do bramki!

58 min - plaski i niecelny strzał Augustyniaka z 25 metrów.

59 min - Kolev znów sygnalizuje potrzebę interwencji medycznej, chyba jednak będzie konieczna zmiana.

60 min - Kolev na noszach opuszcza plac gry, a do gry gotowy jest już Zarandia.

61 min - Camara pokusił się o strzał z 23 metrów, piłka po rykoszecie od Janoty trafiła jednak w ręce Steinborsa.

62 min - Luka Zarandia na boisku.

64 min - pierwsza akcja Gruzina. Otrzymał piłkę od Jankowskiego w polu karnym i poszukał strzału lewą nogą w kierunku dalszego słupka, jednak chybił.

67 min - Zmiana w Miedzi. Za Ojameę wchodzi Piasecki.

70 min - znów ładna akcja Arki, zablokowany Zarandia i rzut rożny.

71 min - rzut rożny nie pozwolił nam na zagrożenie bramce Miedzi, ale po chwili piłka trafiła pod nogi Janoty, który zdecydował się na strzał z dystansu. Zupełnie nieudana była próba Michała.

73 min - Jankowski bliski opanowania piłki w polu karnym Miedzi. Gdyby ta sztuka się udała, byłoby groźnie pod bramką gości!

75 min - odrobinę za mocne zagranie do Janoty, który mógł tylko lekko trącić piłkę przed linią końcową.

77 min - schodzi Santana, a w jego miejsce pojawił się Joan Roman.

78 min - próba uderzenia sprzed pola karnego Aankoura przeszła ponad poprzeczką.

80 min - Miedź coraz bardziej ryzykuje, a Arka próbuje to wykorzystać. Tym razem Aankour zbyt mocno wypuścił sobie zagraną do niego przez Janotę

81 min - i kolejna kontra gdynian. Tym razem pociągnął lewą stroną Janota, odegrał do Vejinovića, a Holender chciał sprytnie odegrać mu w pole karne, lecz przecieli to obrońcy Miedzi!

82 min - Maghoma! Kapitalnie interweniował w naszym polu karnym, ogrywając w ostatniej chwili Romana!

87 min - zmiany w obu zespołach. W Arce Danch zmienia Deję, a w Miedzi Makuch Pikka.

89 min - gol dla Miedzi! Niesamowity strzał Romana w okienko! Steinbors bez szans.

90 min - Siemaszko zmienia Aankoura.

90+1 min - pięć minut doliczonych. Vejinović z rzutu wolnego zagrał wprost w ręce Kanibołockiego.

90+3 min - bardzo brzydki faul Bartczaka na Janocie. Żółta kartka.

90+5 min - Forsell zacentrował z rzutu wolnego, a Bartczak uderzył głową nad naszą bramką!

KONIEC - zanim Roman zaszokował całą Gdynię, Arka była na 11. miejscu w tabeli. Niestety gol na wagę remisu dla legniczan strącił Arkę na miejsce 15-te i z tej pozycji przyjdzie nam przystąpić do decyzdujących gier o utrzymaniu w Lotto Ekstraklasie.