07.04.2019

Pogoń Szczecin - Arka 3:3. O włos od wygranej

Do przerwy było 1:1, a po zmianie stron dwukrotnie Arka obejmowała prowadzenie. Pierwsza wygrana w Szczecinie była o włos, ale trzy minuty przed końcem wymknęła się z naszych rąk. Spotkanie kończyliśmy w dziesiątkę, bo Christian Maghoma obejrzał drugą żółtą kartkę w ostatniej minucie spotkania.

Lotto Ekstraklasa - 29. kolejka

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 3:3 (1:1)

Bramki: Żyro 26', Majewski 71', Benyamina 87' - Vejinović 40', Jankowski 56', Deja 75'

Pogoń: Załuska - Bartkowski, Malec, Fojut (60' Stec), Matynia - Guarrotxena (82' Kowalczyk), Drygas, Podstawski, Kozulj, Majewski - Żyro (60' Benyamina).

Arka: Steinbors - Zbozień, Maghoma, Helstrup, Marciniak (32' Socha) - Deja, Vejinović - Aankour (90' Danch), Janota (70' Cvijanović), Jankowski - Kolev

Żółte kartki: Podstawski - Janota, Maghoma (dwie)
Czerwona kartka: Maghoma (90' za dwie żółte)

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: 4295

0 min. -  Arka dzisiaj pod wodzą Arkowca, trenera Grzegorza Witta, dla którego to już 29. rok w Arce! Najpierw jako zawodnik, potem jako trener. W roli szkoleniowca prowadzącego pierwszy zespół dzisiaj wystąpi po raz szósty.

0 min - trener Witt postanowił nie zmieniać nic w zespole, który dobrze spisał się w spotkaniu derbowym. Jedna wymuszona zmiana to Adam Deja w środku pola, który zastąpił pauzującego za kartki Michała Nalepę.

0 min - Szczecin wciąż pozostaje dla Arki ziemią zakazaną. Tam jeszcze nie wygraliśmy, lecz każda seria kiedyś się kończy. Może to dzisiaj?

0 min - zawody poprowadzi Jarosław Przybył z Kluczborka. Początkowo wytypowany był Mariusz Złotek, ale tego arbitra oddelegowano do Zabrza, aby tam na skutek kontuzji Tomasza Musiała poprowadził mecz Górnika z Legią Warszawa.

0 min - od pierwszej minuty w zespole Pogoni grać będzie Michał Żyro. Otrzymuje szansę na skutek pauzy za żółte kartki Adama Buksy. To debiut tego zawodnika w wyjściowym składzie Pogoni.

0 min - wychodzą piłkarze obu drużyn na murawę. Arka cała na żółto, gospodarze w bordowych kompletach strojów.

1 min - rozpoczęli gdynianie.

1 min - zaczęliśmy od wrzutu z autu Zbozienia w pole karne Pogoni. Gospodarze bez problemów wybili piłkę daleko w pole.

4 min - Bartkowski zagrał z prawej strony w nasze pole karne, ale Zbozień pewnie wybił piłkę głowa daleko za szesnastkę.

6 min - Drygas bliski sięgnięcia piłki głową pod naszą bramką, ale na szczęście ta przeleciała odrobinę za wysoko dla kapitana Pogoni.

7 min - szybko pobiegł z piłką Vejinović, spróbował podać do wychodzacego na pozycję Koleva, lecz podanie Holendra okazało się zbyt mocne.

9 min - po raz drugi szczecinianie nie mieli problemów z wybiciem piłki wrzuconej przez Zbozienia zza linii bocznej w pole karne.

11 min - niezła akcja Jankowskiego lewym skrzydłem. Szkoda, że podanie wzdłuż 16 metra nie padło łupem żadnego z gdynian.

15 min - Arka pod polem karnym Pogoni. Tym razem Marciniak spróbował wrzucić piłkę zza linii bocznej w szesnastkę, ale i w tym przypadku gospodarze okazali się zaradni.

16 min - spokojna interwencja Maghomy, który skutecznie zablokował Żyrę i pozwolił piłce opuścić boisko.

19 min - dobra akcja Arki, dwa razy piłka była zagrywana w szesnastkę, byliśmy blisko jej opanowania, ale pozycji strzeleckiej nie wypracowaliśmy.

21 min - teraz dużo szczęścia przy naszym zespole! Guarrotxena dośrodkował płasko z prawej strony, piłka dotarła do Drygasa, który jednak nie trafił czysto w piłkę!

24 min - dośrodkowanie Marciniaka zostało zablokowane i przyniosło nam rzut rożny.

24 min - dośrodkowywał Vejinović, uderzać piłkę przy bliższym słupku próbował Marciniak, lecz piłka mija bramkę w dużej odległości.

25 min - teraz Jankowski zablokował Matynię i korner dla gospodarzy.

26 min - gol dla Pogoni... Michał Żyro nieupilnowany i celnie uderzył głową z 5 metrów...

30 min - konieczność zmiany sygnalizuje Adam Marciniak. Do gry szykowany jest Tadeusz Socha.

32 min - właśnie dochodzi do zmiany w Arce.

33 min - Jankowski oszukał obrońcę na prawym skrzydle i wyprzedził bramkarza w walce o piłkę, zagrał na 12 metr, ale tam najpierw dobiegli gospodarze!

33 min - znów Jankowski na prawym skrzydle. Dobrze zagrał do Janoty na szesnasty metr, Michał uderzył, ale został zablokowany.

35 min - płaskie i niecelne uderzenie Majewskiego zza pola karnego.

39 min - niezła próba dośrodkowania Aankoura z lewego skrzydła. Z problemami, ale skutecznie szczecinianie zablokowali Koleva przed dojściem do piłki.

40 min - goooolll dla Arki!!! Tadeusz Socha znalazł się z piłką na lewej stronie pola karnego i idealnie wyłożył piłkę Vejinovićowi, który precyzyjnie strzelił przy słupku!

42 min - żółta kartka dla Janoty, który nie trafił w piłkę, lecz w nogi Guarrotxeny.

PRZERWA- sprawiedliwy remis po pierwszej połowie w Szczecinie. Otworzyli wynik gospodarze, ale akcja Tadeusza Sochy, który zmienił na skutek kontuzji Marciniaka, i jego podanie do Vejinovića oraz strzał Holendra dał nam remis.Statystyki pokazują jednoznacznie, że to nasz zespół dłużej utrzymywał się przy piłce i wymienił więcej podań od gospodarzy. Teraz przekuć to także na gole!

46 min - gra wznowiona.

47 min - świetne wejście Aankoura prawym skrzydłem w pole karne! Jego zagranie wzdłuż 15 metra jednak zablokowane.

49 min - błąd Załuski daje nam rzut rożny.

50 min - zacentrował z narożnika Vejinović, a Załuska daleko wypiąstkował piłkę.

52 min - Aankour podał do Zbozienia, który biegł tuż przy bocznej linii boiska, Damian dośrodkował, a Jankowski o mały włos nie sięgnął piłki głową!

56 min - gooolll dla Arki!!! Fantastyczny strzał Jankowskiego z 16 metrów w samo okienko bramki Załuski!

60 min - dwie zmiany w Pogoni. Stec za Fojuta i Benyamina za Żyrę.

62 min - Arka skutecznie wybroniła się z rzutu rożnego wykonywanego przez Majewskiego.

63 min - żółta kartka dla Maghomy, który sfaulował Guarrotxenę.

64 min - Deja z Janotą skutecznie wybili piłkę z naszego pola karnego po tym, jak z rzutu wolnego zacentrował tam Majewski.

64 min - bardzo nieudany strzał lewą nogą Matyni już z obrębu naszego pola karnego.

68 min - Deja blokuje strzał, po czym Pogoń będzie miała rzut rożny.

68 min - Steinbors wypiąstkował piłkę dośrodkowaną przez Majewskiego.

69 min - ależ miał okazję Aankour! Wybiegł zza pleców obrońców i trącił zbyt mocno piłkę, aby móc zdążyć do niej przed Załuską!

70 min - Vejinović wyprowadził kontrę Arki, uruchomił na prawej stronie Janotę, a ten próbował uderzać między nogami obrońcy, ale został zablokowany!

70 min - Cvijanović za Janotę.

71 min - gola dla Pogoni! Pogoń wybroniła rzut rożny i wyprowadziła zabójczą kontrę. Guarrotxena dograł dokładnie do Majewskiego, a ten precyzyjnym strzałem pokonał Steinborsa...

71 min - żółta kartka dla Aankoura. Trzecia w tym sezonie.

73 min - Matynia w ostatniej chwili zablokował strzał Aankoura!

75 min - gooollll dla Arki! Cvijanović precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, a Deja pewnym uderzeniem głową przywraca nam prowadzenie!

79 min - dobrze wybroniliśmy się z dośrodkowania z prawej strony Bartkowskiego. Chwilę później Jankowski umiejętnie wyprowadził piłkę i dał się sfaulować.

81 min - Socha wybija piłkę dośrodkowaną groźnie przez Malca na siódmy metr przed naszą bramkę.

82 min - Kowalczyk zmienia Guarrotxenę.

83 min - bardzo nieudana próba strzału z dystansu Majewskiego.

85 min - Vejinović sfaulowany, a Podstawski otrzymuje za to żółtą kartkę.

86 min - Vejinović pokusił się o strzał z 30 metrów z rzutu wolnego. Piłka przeleciała metr nad poprzeczką.

87 min - Benyamina skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Bartkowskiego... Napastnik Pogoni ewidentnie wsparł się na ramieniu Maghomy, ale sędziowie nie zdecydowali się odgwizdać faulu.

88 min - Stec wbiegł w pole karne z piłką, uderzył... i minimalnie chybił!

90 min - Aankour opuszcza plac gry, a w jego miejsce Danch.

91 min - Maghoma sfaulował na 18 metrze Banyaminę i ogląda drugą żółtą kartkę, więc opuszcza plac gry. No i rzut wolny mają gospodarze.

90+2 min - Majewski uderzył z wolnego metr nad bramką!

90+3 min - Pogoń wywalczyła rzut rożny. Jest nerwowo.

90+3 min - Matynia dopadł wybitą piłkę przed pole karne i uderzył bardzo niecelnie.

90+4 min - Steinbors Broni strzał oddany z szóstego metra!

KONIEC - bardzo blisko byliśmy pierwszej wygranej w Szczecinie. Niestety znów się nie udało, bo gospodarze uratowali remis trzy minuty przed końcem spotkania. Trafienia dla Arki zanotowali Vejinović, Jankowski i Deja, ale była też czerwona kartka dla Christiana Maghomy (za dwie żółte).