W 4. kolejce rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U15 SI Arka Gdynia zremisowała bezbramkowo z FASE Szczecin.

Centralna Liga Juniorów U15 – 4. kolejka

SI Arka Gdynia - FASE Szczecin 0:0

Arka: Styn - Sobieszczyk (60’ Niedżwiedzki), Skrobański, Krasiński, Gontarz (47’ Capar), Łyszkiewicz-Dustet (66’ Gasiński), Galiński, Bojarczuk, Babś, Luchowski (58’ Krause), Kucharzewski (54’ Puścikowski)

Bezbramkowym remisem zakończył się czwartkowy mecz w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U15 pomiędzy Arką Gdynia a FASE Szczecin. W pierwszej połowie lekką przewagę posiadali żółto-niebiescy, ale nie potrafili jej przełożyć na klarowne sytuacje do objęcia prowadzenia. Goście od początku cofnęli się na własną połowę i liczyli na szybkie kontry. Po takich akcjach dwukrotnie zagrozili bramce Arki, ale za każdym razem z pojedynków zwycięską ręką wychodził bramkarz Maciej Styn.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ znaczącej zmianie, chociaż FASE "podeszło" Arkę nieco wyżej, niż miało to miejsce przed przerwą. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a obie drużyny rzadko przedostawały się w okolice pola karnego przeciwnika. Zawodnicy obydwu zespołów próbowali strzałów z dystansu, ale nie były one na tyle groźne, by sprawić problemy bramkarzom. Dlatego też w tym meczu zabrakło goli i zakończyło się ono podziałem punktów.

Trener Ireneusz Michalik po meczu:

Spotkanie zakończyło się remisem. Całe zawody nie obfitowały w zbyt wiele emocji, sytuacje bramkowe można byłoby zliczyć na palcach jednej ręki, stąd też nie doczekaliśmy się ani jednego gola. Z kolei akcje żółto-niebieskich, przy zagęszczonym środku pola, były zbyt wolne, by przynieść powodzenie.

Kolejny mecz SI Arka Gdynia rozegra już w niedzielę z Lechem Poznań.