01.04.2019

Grali wypożyczeni

Kolejne mecze rozegrali zawodnicy wypożyczeni z Arki do klubów 1, 2 i 3 ligi. Zapraszamy na krótkie podsumowanie ich występów.

Fortuna 1 liga

Na zapleczu Ekstraklasy oglądaliśmy w ten weekend czterech naszych zawodników. Już w piątek swój mecz rozgrywał Chrobry Głogów, który uległ na wyjeździe Puszczy Niepołomice 0:3. W barwach klubu z Głogowa zagrali Jakub Bach i Szymon Nowicki.

Obaj pojawili się na boisku z ławki rezerwowych w drugiej połowie. W 54 min. Bach zmienił na prawym skrzydle Bartosza Machaja, a w 66 min. Nowicki wszedł w miejsce Łukasza Zejdlera. Tym razem trener Grzegorz Niciński nie skorzystał z usług Oskara Repki.

Jakub Bach

Szymon Nowicki

Dobrych humorów nie mogą mieć też Michał Żebrakowski i Maksymilian Hebel, bowiem ich drużyny również nie zdobyły punktów w tej kolejce. Żebrakowski wyszedł w pierwszym składzie Warty Poznań w zakończonym porażką 0:1 mecz wyjazdowym z Sandecją Nowy Sącz. Grał do 90 minuty, w której otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Michał Żebrakowski

Z kolei Hebel (Bytovia) rozegrał całą drugą połowę przeciwko GKS-owi Tychy. Dla naszego pomocnika był to piąty występ w lidze na wiosnę - za każdym razem pojawiał się na boisku po zmianie stron. Mecz zakończył się wygraną GKS-u 1:0.

Maksymilian Hebel

Po 26. kolejce Chrobry zajmuje 12. miejsce w tabeli, Warta jest 14., a Bytovia plasuje się na 15. pozycji.

2 liga

W sobotę punktami podzieliły się drużyny Mikołaja Gabora (Olimpia Grudziądz) oraz Bartosza Nowickiego (Olimpia Elbląg). Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0. Nowicki zagrał w nim pełne 90 minut, a Gabor po raz pierwszy wiosną wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 45 minut (zmiana w przerwie).

Mikołaj Gabor

Bartosz Nowicki

Dzień później naprzeciw siebie stanęli: Jakub Wawszczyk (Radomiak) oraz Oskar Sikorski, Oskar Ryk i Mateusz Węsierski (wszyscy Gryf Wejherowo). Po ostatnim gwizdku zadowolony może być tylko Wawszczyk, bowiem Radomiak wygrał w Wejherowie 3:0, a nasz lewy obrońca rozegrał pełne 90 minut. Otrzymał także żółtą kartkę.

W barwach Gryfa całe spotkanie zaliczył Sikorski, a Węsierski i Ryk zagrali w drugiej połowie. Pierwszy z nich wszedł na boisko w 67 min., a drugi w 83 min. gry.

Mateusz Węsierski

Aktualnie w tabeli 2 ligi prowadzi Radomiak, Olimpia Grudziądz jest na 3. miejscu, Gryf jest 15., a Olimpia Elbląg plasuje się na 18. pozycji.

3 liga

Dobry mecz przeciw Bałtykowi Gdynia rozegrał występujący w Chemiku Bydgoszcz Szymon Więckowicz. Nasz bramkarz popisał się kilkoma dobrymi interwencjami, ale ostatecznie raz skapitulował po niefortunnym zagraniu i golu samobójczym jednego z obrońców. Była to jedyna bramka tego meczu, która zadecydowała o wygranej Bałtyku 1:0.

Szymon Więckowicz

KP Starogard zremisował w tej kolejce z Polonią Środa Wielkopolska 1:1. W barwach drużyny prowadzonej przez trenera Łukasza Kowalskiego 90 minut na lewej obronie rozegrał Maciej Kozakowski. Z kolei Krzysztof Krakowiak pojawił się na murawie w 88 min. gry zmieniając Kacpra Łazaja.

Wybierz obszar

Maciej Kozakowski

Krzysztof Krakowiak

Ze zwycięstwa 3:0 nad Górnikiem Konin cieszyła się natomiast Radunia Stężyca. Tym razem w barwach drużyny prowadzonej przez trenera Ireneusza Stencla nie zagrali Adrian Polański i Jakub Kłosowski. Tego drugiego czeka dłuższa przerwa ze względu na kontuzję kolana.

Po 21 kolejkach najwyżej spośród drużyn, w których występują wypożyczeni Arkowcy, jest Radunia. Podopieczni trenera Ireneusza Stencla zajmują 4. miejsce w tabeli. KP Starogard plasuje się na 8., a Chemik na 16. pozycji.

Następne mecze naszych wypożyczonych już w środę, gdy zostaną rozegrane zaległe spotkania 25. kolejki Fortuna 1 ligi.