TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
LV Bet
Gdynia Sport

Wirtualna wycieczka


Aktualności

img

21.12.2018

Arka zagra z Wisłą Płock o prezenty (wygraną) pod choinką

- Jeszcze mi się to nie zdarzyło, ale szczególnie proszę o przybycie na stadion i podziękowanie piłkarzom za trudy tej rundy - mobilizował kibiców trener Zbigniew Smółka przed ostatnim w roku meczem z Wisłą Płock. Drużyna jest bardzo zmęczona jesiennymi rozgrywkami i błagalnie oczekuje już przerwy świątecznej.

 

To wszystko spowodowane było grą na dwóch frontach - pucharowym i ligowym oraz urazami które trawiły zespół jesienią. - Czekało nas bardzo dużo wyjazdów i to była pierwsza tak długa runda i tak ciężkie warunki do treningów. Jedziemy na oparach - przyznał trener Arki.

 

ZADOWOLONY Z RUNDY

 Trener pokusił się także  o podsumowania swojego półrocza w Arkce, konsekwentnie broniąc zdania, że drużyna gra coraz lepiej i że zmierza w dobrym kierunku. - Mój plan jest wdrażany stopniowo i rozsądnie, drużyna robi postępy i to naprawdę była solidna runda a  możemy być jeszcze lepsi - powiedział trener. Gdy pytaliśmy kilkanaście dni temu Michała Nalepę czy to jest jego najlepszy czas w karierze, odpowiadał, że miał już lepszy okres. Ale zadowolenie nad jego grą potwierdza także szkoleniowiec żółto-niebieskich. W takich meczach, gdy wirtuozeria odchodzi na dalszy plan, wartością dodaną będzie walka za wszelką cenę.

 

Sternikiem takiego grania w Arce jest właśnie Nalepa. Można więc domniemać, że zobaczymy go w piątek w roli pierwszoplanowej.

 

SŁABA WISŁA

 

Arka powinna wygrać z Wisłą Płock by gołosłownym nie był jej trener. Jeśli można żółto-niebieskim wybaczyć wpadkę z Cracovią, to tej przeciwko coraz słabszej Wiśle wybaczyć będzie trudno. Tym bardziej, że ostatni mecz wygrała ona z Zagłębiem Sosnowiec prawie dwa miesiące temu, a latem u siebie dała sobie wbić Arce trzy bramki. Arka z kolei w ostatnich spotkaniach zdobyła zaledwie punkt, choć na początku grudnia znaleźliby się tacy, którzy wieszczyli gdynianom trzy zwycięstwa do końca roku.

 

Jak będzie w przedświąteczny piątek? Zanosi się na trudne, siermiężne granie. I jak określił to Zbigniew Smółka, będzie to sposobność do "pożegnania roku z honorem". A uzupełnił to pomocnik Adam Deja, któremu "marzą się spokojne, radosne święta". Przegrać oznacza sprawić sobie pod choinką rózgę.

 

pkat
Poprzedni Następny

Mapa Strony