18.11.2018

Zwycięstwo i remis juniorów

Nasze drużyny juniorskie zakończyły jesienną część sezonu w CLJ U17 i U15. W swoich ostatnich meczach ligowych w tym roku żółto-niebiescy zanotowali zwycięstwo i remis.

Centralna Liga Juniorów U17 – 14. kolejka

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 3:3 (1:2)
Bramki: Przyborowski 12', Kamiński 50', Książkiewicz 80+1' - 18', 36', 54'

Arka: Rejman - Tomczak, Życzyński, Stec, Parulski, Rusnak, Dobek (41' Nowicki), Przyborowski (58' Książkiewicz), Magdziński, Własny (73' Chmurzyński), Kamiński (67' Zwoliński)

W derbach juniorów młodszych padł remis 3:3. Mecz mógł się podobać, tempo gry było wysokie, nie brakowało walki i ciekawych akcji, a widzowie zobaczyli aż 6 bramek. W pierwszej połowie wymianę ciosów rozpoczęła Arka. W 12 min. po ładnej akcji bramkę zdobył Przyborowski. Żółto-niebiescy nie cieszyli się długo z prowadzenia, gdyż w 18 min. Lechia wyrównała po uderzeniu z 16 metrów. W dalszej części pierwszej połowy po raz drugi skutecznie zaatakowali rywale, którzy w 36 min. podwyższyli na 2:1 i na przerwę schodzili w lepszych humorach.

W drugiej części meczu oba zespoły nadal grały z dużym zaangażowaniem. W 50 min. Kamiński doprowadził do wyrównania uderzając niespodziewanie z ok. 30 metrów i zaskakując bramkarza gości. Niestety już pięć minut później Lechia znów wyszła na prowadzenie po szybkiej kontrze, przy której zabrakło zdecydowania zawodnikom Arki. Ambitna gra żółto-niebieskich do końca przyniosła efekt w postaci wyrównania w doliczonym czasie gry. Bramkę na wagę 1 punktu zdobył strzałem głową Książkiewicz.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

-  Derby wiążą się zawsze z dużymi emocjami, a zdobywając bramkę dającą remis w doliczonym czasie trudno nie być zadowolonym. Na pewno zagraliśmy dziś zdecydowanie lepiej niż w pierwszym meczu derbowym. Bardzo dobre rozpoczęliśmy, gdy w 12 min. zdobyliśmy prowadzenie. Niestety w dalszej części pierwszej połowy za głęboko się cofnęliśmy i daliśmy się dwa razy zaskoczyć. W drugiej połowie wyrównaliśmy, ale znów brak zdecydowania w grze obronnej kosztował nas utratę bramki. Jestem zadowolony, że zespół pomimo iż dwa razy przegrywał, podniósł się i grał do końca.

Arka zakończyła rozgrywki na 5. miejscu w tabeli, już wcześniej zapewniając sobie prawo gry w CLJ U17 także na wiosnę. W 14 meczach żółto-niebiescy zdobyli 17 pkt. (bilans 4-5-5, bramki 22-21). Jesienną część sezonu wygrał Lech Poznań, a z ligą pożegnały się drużyny FASE Szczecin i CWZS Bydgoszcz.

Centralna Liga Juniorów U15 – 14. kolejka

SI Arka Gdynia - Football Academy 5:1 (1:0)
Bramki:
Bojarczuk 33', Bartkowiak 57', Gontarz 61', Kucharzewski 2 (68', 78') - Osowski 64'

SI Arka: Gołoś (41' Łukowicz) - Chamera (41' Adkonis), Posmyk (53' Bartkowiak), Bojarczuk, Łyszkiewicz-Dustet, Luchowski (43' Krause), Krasiński, Matwiszyn (41' Kucharzewski), Siłkowski, Sochacki (53' Gmitrowski), Woźniak (53' Gontarz)

Podopieczni trenera Ireneusza Michalika zakończyli efektownym zwycięstwem 5:1 ligowe zmagania w tym roku. Do przerwy prowadzenie Arkowcom dał Bojarczuk, a cztery pozostałe bramki padły po zmianie stron. Ich autorami byli zawodnicy wchodzący z ławki rezerwowych.

W 57 min. na 2:0 podwyższył Bartkowiak, a cztery minuty później trzeciego gola dołożył Gontarz. Później honorową bramkę zdobyli goście, ale żółto-niebiescy odpowiedzieli w końcówce dwoma trafieniami Kucharzewskiego, który ustalił wynik meczu na 5:1.

SI Arka zakończyła jesienną część rozgrywek na 4. miejscu z dorobkiem 26 pkt. (bilans 8-2-3, bramki 36-18) i będzie występować w CLJ U15 także na wiosnę. Rywalizację w naszej grupie wygrała drużyna FASE Szczecin.