14.10.2018

Grali wypożyczeni

W miniony weekend na boiskach 1, 2 i 3 ligi zaprezentowało się czterech zawodników wypożyczonych z Arki. Liczba mniejsza niż zwykle, ale też część spotkań została przełożona na późniejsze terminy.

Fortuna 1 liga

Na zapleczu Ekstraklasy wystąpiło dwóch zawodników wypożyczonych z Arki, a mecze ich drużyn zakończyły się remisami. Coraz lepiej w barwach Chrobrego Głogów radzi sobie Oskar Repka, który po raz drugi z rzędu rozegrał pełne 90 minut w lidze. Chrobry zremisował bezbramkowo ze Stalą Mielec, więc naszego zawodnika - jako obrońcę - dodatkowo cieszy fakt, iż jego zespół zagrał "na zero" z tyłu.
Oskar Repka

Występ nr 11 w tym sezonie zanotował natomiast Maksymilian Hebel. Pojawił się on na boisku w 62 min. meczu Chojniczanka - Bytovia zmieniając Arsenija Procyszyna. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a z Maksymilianem w składzie Bytovia zdołała odrobić jedną bramkę straty i doprowadzić w końcówce do wyrównania za sprawą gola Letniowskiego.

Co ciekawe, w niedzielę Hebel rozegrał również 45 minut w meczu drugich zespołów Arki i Bytovii w Gdyni.
Maksymilian Hebel

Tym razem w barwach Chrobrego nie zagrali Jakub Bach i Szymon Nowicki, a spotkanie Garbarni Kraków Mateusza Węsierskiego zostało przełożone na 23 października.

2 liga

W 2 lidze w bezpośrednim meczu zmierzyły się drużyny Gryfa Wejherowo i Olimpii Elbląg. Oskar Ryk zagrał w tym spotkaniu w barwach gospodarzy 90 minut. Niestety po ostatnim gwizdku nie mógł być w dobrym humorze, gdyż jego zespół przegrał 0:2.

Oskar Ryk

Oskar Ryk

3 liga

Ósme zwycięstwo w sezonie odniosła Radunia Stężyca, która efektownie pokonała na wyjeździe Bałtyk Koszalin. Do zwycięstwa przyczynił się Adrian Polański. Rozpoczął on swój udział w meczu w 68 min., gdy Radunia przegrywała 1:2. W ostatnich 22 minutach zespół ze Stężycy odwrócił losy spotkania, zdobył aż cztery bramki i wygrał 5:2.

Adrian Polański

Jakub Kłosowski (Radunia) nadal leczy uraz i dlatego nie zagrał w sobotę w Koszalinie. Podobnie jak Dorian Affeld, który przegrany mecz swojego Chemika Bydgoszcz z Polonią Środa Wielkopolska obejrzał z ławki rezerwowych.

Z kolei KP Starogard mecz ligowy rozegra dopiero we wtorek. W sobotę podopieczni trenera Łukasza Kowalskiego zmierzyli się w sparingu z Lechią i zremisowali 1:1. Krzysztof Krakowiak i Maciej Kozakowski zagrali po 90 minut.