14.10.2018

CLJ: Juniorzy starsi wygrali z Motorem. Relacja

Cenne 3 punkty zdobyli nasi juniorzy starsi. W meczu 11. kolejki CLJ U18 Arka pokonała u siebie Motor Lublin 3:0 (1:0). Na listę strzelców wpisali się Bohm, Wiśniewski i Zbiranek.

Centralna Liga Juniorów U18 – 11. kolejka

Arka Gdynia - Motor Lublin 3:0 (1:0)
Bramki: Bohm 16', Wiśniewski 80', Zbiranek 90+3'

Arka: Molenda - Branicki, Lisiecki (30' Wojda), Blok (73' Talaśka), Sławek, Bohm, Szałecki, Zbiranek, Młyński (70' Wiśniewski), Stępień, Wilczyński (81' Cyrak)

Spotkanie Arki z Motorem było bardzo istotne dla obu drużyn, bowiem sąsiadują one w ligowej tabeli. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli żółto-niebiescy, którzy zaaplikowali rywalom trzy bramki. Strzelanie rozpoczął w 16 min. Bohm, który popisał się mocnym uderzeniem z dystansu. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

„Kropkę nad i” Arkowcy postawili w końcówce spotkania. Wraz z upływem czasu zespół gości nieco się „odkrył”, co stworzyło naszym zawodnikom szansę do kontrataków. W 80 minucie świetnym dośrodkowaniem popisał się Stępień, a akcje dobrze zamknął Wiśniewski i głową skierował piłkę do bramki. W doliczonym czasie dużym spokojem w polu karnym wykazał się Cyrak, który wystawił piłkę Zbirankowi, a ten z najbliższej odległości trafił do siatki i ustalił wynik meczu na 3:0.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Pomimo zwycięstwa różnicą trzech bramek, uważam że był to dla nas ciężki mecz. Zawodnicy zostawili dużo zdrowia na boisku, a w trakcie gry musiałem dokonać dwóch zmian z powodu kontuzji. Mówi się, że ławka rezerwowych czasami wygrywa mecze. Dzisiaj to się potwierdziło, gdyż wszystkie dokonane zmiany dały nam dobry impuls. Cieszę się, że kilku zawodników wraca do formy i będę z nich mógł korzystać w kolejnych meczach.

Po dzisiejszym zwycięstwie Arka awansowała na 8. miejsce w tabeli. W następnej kolejce podopiecznych trenera Frydrycha czeka trudny wyjazd do Szczecina na mecz z wiceliderem Pogonią.