14.10.2018

Juniorzy w sobotę ze zmiennym szczęściem

Zwycięstwo i porażkę zanotowani w sobotę nasi juniorzy. SI Arka rozgromiła u siebie Wdę Świecie 6:0 w CLJ U15. Z kolei w CLJ U17 juniorzy młodsi Arki przegrali minimalnie w Poznaniu z Wartą.

Centralna Liga Juniorów U17 – 9. kolejka

Warta Poznań - Arka Gdynia 1:0 (0:0)
Bramki:
61'

Arka: Rejman - Tomczak (41' Lubowicz), Rusnak, Stec (75' Życzyński), Parulski, Własny, Dobek (41' Nowicki), Przyborowski, Motyl (56' Chmurzyński), Magdziński (62' Zwoliński), Kamiński

Juniorzy młodsi przegrali po wyrównanym meczu z Wartą Poznań 0:1. Od pierwszych minut Arkowcy odważnie zaatakowali, czego efektem była m. in. żółta kartka dla obrońcy Warty już w 3 min gry. Po 10 minutach gra się wyrównała, a w trakcie całego meczu obie drużyny miały momenty, w których osiągały przewagę i dominowały na murawie.

Zarówno jeden, jak i drugi zespół stwarzał sytuacje bramkowe, ale przez długi czas nikomu nie udawało się skutecznie zakończyć akcji. O wyniku meczu zadecydowała sytuacja z 61 min., gdy Warta wykorzystała niezdecydowanie obrońców Arki i zdobyła bramkę. To trafienie dało gospodarzom 3 punkty, gdyż pomimo ambitnej gry do końca w wykonaniu żółto-niebieskich, wynik nie uległ już zmianie.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Dobrze weszliśmy w mecz, niestety cały czas zawodzi skuteczność przy wykończeniu akcji. W dalszej części graliśmy zbyt chaotycznie, brakowało dokładności w rozgrywaniu oraz cierpliwego utrzymywania się przy piłce. Na pewno mamy nad czym pracować, aby nasza gra była bardziej poukładana.

Centralna Liga Juniorów U15 – 9. kolejka

SI Arka Gdynia - Wda Świecie 6:0 (3:0)
Bramki: Luchowski 3 (29', 33', 35'), Babś 3' (59', 72', 77')

SI Arka: Gołoś - Matwiszyn, Krasiński (41' Puścikowski), Sobieszczyk, Capar, Gontarz (41' Łyszkiewicz-Dustet), Galiński, Bojarczuk, Babś, Kucharzewski (41' Jurkiewicz), Luchowski (41' Żmuda)

Nasi zawodnicy z rocznika 2004 nie mieli problemu z pokonaniem ligowego outsidera Wdy Świecie. Żółto-niebiescy zaaplikowali rywalom aż sześć bramek, a bohaterami meczu byli Krzysztof Babś i Igor Luchowski. Popisali się oni klasycznymi hat-trickami.

W pierwszej połowie w roli głównej wystąpił Luchowski, który w 29 min. otworzył wynik meczu, a w ciągu kolejnych sześciu minut jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza. Po zmianie strony w rolę egzekutora wcielił się Babś. Ten zawodnik również trzykrotnie trafił do siatki, ustalając końcowy rezultat na 6:0 dla Arki.

Trener Ireneusz Michalik po meczu:

- Cały mecz był pod naszą kontrolą. Przeciwnik tylko sporadycznie podchodził pod nasze pole karne. Zawodnicy mieli utrzymywać się długo przy piłce i wykonali w 100% założenia przedmeczowe. Szkoda trochę niewykorzystanych sytuacji, bo wynik mógłby być bardziej okazały.