28.09.2018

Statystyka meczu Legia Warszawa - Arka Gdynia

Kolejna wyprawa Arki do stolicy zakończyła się tym razem zdobyciem cennego punktu po remisie 1:1. Wynik ustalono w pierwszej części meczu.

Pierwsza połowa rozpoczęła się znakomicie. Arkowcy objęli prowadzenie. O piłkę powalczył w polu karnym Aleksandar Kolev i zgrał do Michała Jankowskiego, który kapitalnym strzałem przy słupku zaskoczył Cierzniaka

Arka kontrolowała grę w Warszawie i gospodarze nie byli w stanie stworzyć sobie okazji do wyrównania. W 32 min. boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Adam Deja.  W końcówce nasi zawodnicy nie upilnowali rywali przy rzucie rożnym. Po zgraniu Wieteski, Kucharczyk z bliska wpakował piłkę do bramki. Pavels Steinbors nie miał szans.

W 2 połowie Legia uzyskała większą przewagę przy posiadaniu piłki i nie pozwalała już Arce na kontrolę nad meczem. Najgroźniejsze akcje stworzone to 72 min. dla Legii i minimalnie niecelne uderzenie głową Nagyego, 82 min. i szansa Rafała Siemaszki oraz w 92 min. Aleksa Koleva.

Zadrżeliśmy jeszcze w 82 min. po upadku Carlitosa w naszym polu karnym, gdy potrzebna była analiza VAR.

Statystyki zespołowe w wielu aspektach niemal na remis. Najszybszy w Arce Luka Zarandia (32,64km/h), a najdłuższy dystans zaliczyli Aleksandar Kolev (11,47) i Maciej Jankowski (11,45). Najwięcej sprintów zaliczył Frederik Helstrup.