Legia Warszawa - Arka 1:1. Punkt z Mistrzem Polski zawsze cieszy.

Legia znów nie znalazła sposobu na pokonanie Arki na własnym stadionie. Tym razem podopieczni Zbigniewa Smółki wywożą z Łazienkowskiej cenny punkt.

Legia: Cierzniak - Stolarski (84' Kante), Wieteska, Jędrzejczyk, Hlousek - Antolić (76' Martins), Cafu Kucharczyk, Szymański, Nagy - Carlitos

Arka: Steinbors - Zbozień, Marić, Helstrup, Marciniak - Nalepa, Deja (32' Danch) - Zarandia (79' Siemaszko), Janota (90' Aankour), Jankowski - Kolev

Żółte kartki: Stolarski - Janota, Marciniak, Helstrup

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 14849

0 min - ostatnie dwa mecze to wygrane Arki. O ile zwycięstwo w Rudzie Śląskiej było spodziewane, o tyle sukces z Lechem był mocno oczekiwany, ale bardzo trudny do osiągnięcia. Jednak udało się i dziś podbudowani wygraną z Kolejorzem, gdynianie przyjechali na Łazienkowską, aby spróbować powtórzyć wyczyn z meczu o Superpuchar Polski.

0 min - trener Smółka wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Arka z Lechem nie zawiodła, więc dziś od pierwszego gwizdka szansę dostaje ta sama jedenastka.

0 min - obie drużyny już na murawie. Arkowcy w swoich "domowych" strojach, czyli żółto-niebieskich. Legia na biało.

1 min - zaczęli gospodarze.

3 min - goooollll dla Arki!!! Kolev wygrał walkę o pozycję w polu karnym, wyłożył piłkę Jankowskiemu, a ten uderzył po ziemi tuż przy słupku i poza zasięgiem dla Cierzniaka!

7 min - Nagy długo opatrywany przez masażystów, ale wraca do gry.

11 min - Helstrup doskonale wyblokował Nagy'ego i pozwolił piłce opuścić boisko. Na razie Legia bez pomysłu jak zagrozić naszej bramce.

14 min - indywidualna akcja Zbozienia pod linią końcową boiska. Wywalczył rzut rożny.

15 min - dośrodkowanie Janoty z narożnika boiska wybijają gospodarze. Piłka spadła jednak pod nogi Zarandii, który pokusił się o strzał z 30 metrów, lecz nie była to celna próba Gruzina.

18 min - Zbozień wrzucił piłkę zza linii bocznej w pole karne Legii. Niestety tam żaden z naszych zawodników nie sięgnął futbolówki.

21 min - dośrodkowanie Zarandii w pole karne w kierunku Koleva zakończyło się nieszczęśliwie dla Jędrzejczyka. Obrońca Legii zderzył się z Wieteską, ucierpiała jego głowa, więc sędzia natychmiast przerwał grę.

23 min - z Jędrzejczykiem wszystko w porządku i gra została wznowiona.

28 min - Arka umiejętnie utrzymuje się przy piłce. Gdy ja traci na rzecz rywala, skutecznie uniemożliwia skonstruowanie jakiejkolwiek akcji na naszej połowie boiska.

29 min - Adam Deja potrzebuje pomocy masażystów. Oby nie było wymuszonej zmiany.

31 min - Deja wraca na boisko, ale Adam Danch w intensywnej rozgrzewce. Zobaczymy, czy dojdzie do korekty wskładzie żółto-niebieskich.

32 min - jednak zmiana. Danch zmienia kontuzjowanego Deję.

33 min - Nalepa traci piłkę na rzecz Carlitosa, lecz Hiszpan przy próbie dogrania na dalszy słupek posłał piłkę za linię końcową.

36 min - Zbozień znów z autu w pole karne Legii. Kolev sięgnął piłkę głową, ale nie miał szans na oddanie groźnego strzału.

37 min - strzał z dystansu Nalepy minął bramkę Cierzniaka o ok. 2 metry.

39 min - Steinbors spokojnie chwyta piłkę po wyrzucie jej zza linii bocznej w naszej pole karne.

42 min - groźna centra w nasze pole karne, do której doszedł Wieteska. Uderzenie głową obrońcy Legii jednak wyraźnie niecelne.

43 min - żółta kartka dla Janoty za faul na Nagy'm.

45 min - niestety gol dla Legii. Piłka z rzutu rożnego spada na głowę Wieteski, który skierował ją w kierunku dalszego słupka. Tam był Kucharczyk, który z jednego metra wpakował ją do siatki!

45+1 min - żółta kartka dla Marciniaka.

45+3 min - tym razem Marciniak z autu posyła piłkę w szesnastkę gospodarzy. Radzi sobie Legia.

PRZERWA - niewiele wskazywało na to, aby gospodarze mogli przed przerwą zagrozić bramce Arki. Jednak stały fragment gry przyniósł Legii na bramkę i mecz zaczyna się od początku. Zespół Smółki świetnie rozpoczął to spotkanie, zdobył bramkę, a potem umiejętnie oddalał jakiekolwiek zagrożenie od własnego pola karnego. Niestety jeden błąd przywrócił remis na tablicy wyników, ale liczymy, że w drugiej części spotkania znów zdołamy postraszyć Mistrza Polski.

46 min - gra wznowiona.

47 min - po dośrodkowaniu Kucharczyka z prawej strony piłka prześlizgnęła się po głowie Cafu, ale minęła naszą bramkę. Było groźnie.

50 min - w ataku Legia. Rzut rożny dla gospodarzy.

50 min - Wieteska próbował sięgnąć piłkę głową, ale bezskutecznie. Dobrze wychodzimy z kornera dla gospodarzy.

53 min - Janota posłał piłkę w szesnastkę Legii, ale gospodarze nie popełnili błędu i wybili piłkę.

58 min - strzał Szymańskiego z 17 metrów zablokowany. Korner dla Legii.

59 min - Jankowski wybija piłkę poza szesnastkę. Nie ulega jednak wątpliwości, że w drugiej połowie inicjatywa należy wyłącznie do Legii. Czekamy na przerwanie tej dominacji.

64 min - trwa oblężenie naszej szesnastki. Rzut rożny dla gospodarzy.

64 min - krótkie rozegranie tego stałego fragmentu gry, ale też skutecznie Arka w obronie.

65 min - strzał z dystansu Kucharczyka niecelny.

66 min - wypad ofensywny Arki. Janota zagrał do Koleva, a ten pokusił się o strzał z dystansu. Cierzniak wybija to na rzut rożny.

67 min - niewiele brakowało! Janota zacentrował z narożnika boiska, a Danch zdołał uderzyć piłkę głową! Niestety futbolówka poszybowała w środek bramki, więc Cierzniak nie mógł dać się zaskoczyć.

68 min - Kolev w akcji indywidualnej i wydawało się, że Bułgar był faulowany tuz przy polu karnym Legii, lecz sędzia nie dostrzegł naruszenia przepisów.

72 min - Szymański sięgnął piłkę pod linią końcową i zagrał na siódmy metr, gdzie główkował Nagy! Na szczęście chybił Węgier, choć od szczęścia dzieliły go centymetry!

74 min - błąd techniczny Helstrupa, który ratował się zatrzymaniem piłki ręką. Żółta kartka.

76 min - pierwsza zmiana w zespole Sa Pinto. Za Antolića wszedł Martins.

79 min - druga zmiana w Arce. Opuszcza plac gry Zarandia, a za niego melduje się Rafał Siemaszko.

80 min - żółta kartka dla Stolarskiego.

82 min - Janota wywalczył rzut rożny.

82 min - Janota zacentrował, a w idealnej sytuacji znalazł się Siemaszko! Rafał główkuje... ale piłka mija bramkę!

84 min - Kante za Stolarskiego - zmiana w Legii. To oznacza napastnika za obrońcę w zespole gospodarzy!

86 min - Carlitos upada w naszym polukarnym, ale Hiszpan wczesniej faulował Marića. Taka jest też interpretacja VAR'u!

88 min - płaski strzał Cafu zza pola karnego pewnie wyłapuje Steinbors.

89 min - rzut wolny dla Legii. Dośrodkowanie Carlitosa wybijają obrońcy.

90 min - kontratak Arki. Wyszedł do niego Danch, który uzyskał rzut rozny.

90+1 min - piłkę z kornera wybijają zawodnicy Legii.

90+1 min - Janota schodzi, za niego Aankour.

90+2 min - dobra okazja dla Arki w końcówce! Miał szansę Kolev, lecz jego strzał został zablokowany!

KONIEC - druga połowa stała pod znakiem przewagi Legii i skutecznej, konsekwentnej obrony gdynian. Arka szukała swoich szans w kontrataku, ale jednocześnie bardzo solidnie odpierała ataki Mistrzów Polski. Choć Legia zdobyła bramkę w najmniej spodziewanym momencie tej rywalizacji, bo tuż przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania, to ten remis trzeba uszanować i z optymizmem oczekiwać kolejnego ligowego spotkania.