15.09.2018

Statystyka meczu Piast Gliwice - Arka Gdynia

Niestety w odmiennych nastrojach wracają z Gliwic nasi zawodnicy w porównaniu z poprzednim sezonem.

Wówczas wygrali 1:0, a teraz wynik był dokładnie odwrotny na korzyść gospodarzy.  Zadecydowała bramka w 2 połowie zdobyta przez  Papadopulosa w 62 min.

Arka grała wówczas już w osłabieniu, gdyż w 42 min. po drugiej żółtej kartce, czerwoną otrzymał Andrii Bogdanov. Sędzia dopatrzył się uderzenia naszego zawodnika w rywala, co w wątpliwość poddali m.in. komentatorzy transmisji meczowej.

Niestety od tego momentu Arka musiała grać w osłabieniu i warunki gry w 2 połowie podyktowali gospodarze. Nieszczęśliwie bramka padła także w wyniku złej interwencji Frederika Helstrupa. Szkoda, że w takich okolicznościach gospodarze dostali od naszej drużyny prezent z którego skorzystali i zdobyli cenne 3 punkty.

W tym spotkaniu debiutowali w naszym zespole Adam Deja (grał cały mecz) oraz Adrian Klimczak (wszedł w 65 min.).

Teraz przed Arką już w piątek o 20.30 w Gdyni kolejne wyzwanie jakim będzie mecz z Lechem Poznań.