16.09.2018

Grali juniorzy. Zwycięstwo juniorów starszych

Kolejne mecze ligowe rozegrały nasze drużyny juniorskie. Z kompletu punktów cieszyli się juniorzy starsi, którzy pokonali u siebie Cracovię. W CLJ U15 derby Trójmiasta zakończyły się remisem, a juniorzy młodsi (CLJ U17) nie zdobyli punktów w Poznaniu.

Centralna Liga Juniorów U18 - 7. kolejka

Arka Gdynia - Cracovia 5:3 (2:0)

Bramki: Szałecki 22', Młyński 28', Urbański 55', Stępień 2 (60', 68') - Równicki 62', Biernat 65', Wojtuszek 83'

Arka: Molenda - Talaśka, Blok, Lisiecki (81' Branicki), Sławek - Szałecki (71' Jahn), Bohm - Kamiński (67' Cyrak), Urbański (58' Wilczyński), Stępień - Młyński

Aż osiem bramek padło w starciu Arki z Cracovią. Po pierwszej połowie nasz zespół prowadził 2:0. W 22 min. po stałym fragmencie gry trafił Szałecki, a sześć minut później prowadzenie podwyższył Młyński, który wykorzystał sytuację "sam na sam". Po kwadransie drugiej połowy było już 4:0 dla Arki. Najpierw celną dobitką z bliska popisał się Urbański, a w 60 min. czwartego gola dołożył Stępień. Jego dośrodkowanie z prawej strony zaskoczyło bramkarza i wpadło w "okienko" bramki.

Wysokie prowadzenie sprawiło, że w grę naszej drużyny wdarło się rozluźnienie, które wykorzystali goście, zdobywając w ciągu 3 minut dwie bramki. W 62 min. trafił Równicki, a po chwili Biernat mocnym strzałem lewą nogą po raz drugi zmusił Molendę do kapitulacji. Cracovia wyczuła swoją szansę i dalej atakowała, ale to Arka wyprowadziła skuteczny atak. W 68 min. Stępień zdecydował się na strzał, a piłka po rykoszecie wpadła po raz piąty do siatki gości.

W ostatnich minutach rywale ambitnie atakowali i starali się zmniejszyć straty. Udało im się jednak zdobyć jeszcze tylko jedną bramkę, a jej autorem był w 83 min. Wojtuszek. Z kolei Arkowcy mogli jeszcze podwyższyć wynik, ale zabrakło im precyzji przy wykończeniu szybkich ataków.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze, stwarzaliśmy dużo sytuacji, a część z nich zamieniliśmy na bramki. Początek drugiej połowy również należał do nas. Przy wyniku 4:0 wkradło się rozluźnienie wśród moich zawodników i w krótkim czasie straciliśmy dwie bramki. Cracovia złapała wiatr w żagle, a w nasze szeregi wkradł się niepotrzebny chaos. Na szczęście byliśmy w stanie odpowiedzieć piątą bramką, jednak do końca było dosyć nerwowo.

W nachodzącym tygodniu naszych juniorów starszych czekają dwa mecze wyjazdowe. W środę w zaległym spotkaniu zmierzą się w Warszawie z Legią, a w niedzielę w Lubinie z Zagłębiem.

Centralna Liga Juniorów U17 - 5. kolejka

Lech Poznań - Arka Gdynia 2:0 (2:0)

Bramki: 18', 25'

Arka: Skowronek - Tomczak (41’ Motyl), Rusnak, Stec (66’ Życzyński), Parulski, Nowicki (63’ Pestka), Dobek, Chmurzyński ( 63’ Zwoliński), Przyborowski (24’ Lubowicz), Własny, Magdziński

W meczu wyjazdowym juniorzy młodsi Arki przegrali z Lechem Poznań 0:2, a wynik został ustalony w pierwszej połowie. W 18 min. po indywidualnym błędzie naszego obrońcy Lech objął prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Kołtański. W 24 min. nasz zespół w pechowych okolicznościach stracił drugą bramkę. Jeden z defensorów Arki, wybijając piłkę z pola karnego, trafił w kolegę z drużyny, a futbolówka po tym zagraniu wpadła do bramki.

W całym meczu drużyna gospodarzy posiadała inicjatywę, ale Arka także stwarzała dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Przed przerwą swoje szanse mieli Chmurzyński i Przyborowski. W drugiej połowie Arka nadal ambitnie zaatakowała i w krótkim czasie stworzyła sobie dwie 100% okazje. Niestety najpierw Dobek, a później Magdziński nie przegrali pojedynki "sam na sam" z bramkarzem. W 78 min. próbował jeszcze raz Magdziński, ale po jego uderzeniu piłka minimalnie przeszła obok słupka.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Na pewno zespół Lecha Poznań wyglądał  lepiej od nas, ale mimo to stworzyliśmy w całym meczu pięć 100% sytuacji. Nie można jednak myśleć o pozytywnym wyniku, jeżeli nie wykorzystuje się chociaż połowy z nich i popełnia się tak proste błędy. Skuteczność i finalizacja akcji jest elementem, nad którym musimy popracować w najbliższym czasie.

Centralna Liga Juniorów U15 - 5. kolejka

SI Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 2:2 (1:2)

Bramki: Luchowski 26’, Kucharzewski 56’ - 8’, 12’

Arka: Styn - Babś, Bojarczuk (41’ Kościów), Capar, Galiński, Kucharzewski (78’ Siłkowski), Krasiński, Luchowski (75’ Sochacki), Dustet (50’ Gontarz), Matwiszyn (75’ Czyż), Sobieszczyk
Derby Trójmiasta w CLJ U15 zakończyły się podziałem punktów. Początek meczu był bardzo zły dla Arki. Po pierwszych minutach, kiedy obie ekipy badały swoje siły, jako pierwsi odważniej zaatakowali gdańszczanie i po rzucie wolnym objęli prowadzenie. Po czterech minutach kolejne dośrodkowanie przyniosło Lechii podwyższenie prowadzenia. Żółto-niebiescy ruszyli do odrabiania strat i jeszcze przed przerwą Luchowski po zagraniu Babsia zdobył kontaktową bramkę.
W 56 min. było już 2:2, gdy Kucharzewski wykorzystał nieporozumienie w szeregach obronnych i skierował piłkę do siatki gości. Mecz rozpoczął się od początku, a obie drużyny stworzyły sobie szanse na zdobycie zwycięskiej bramki. Najbliżej szczęścia Arka była po rzucie wolnym, kiedy bramkarz Lechii sparował piłkę na poprzeczkę.