08.09.2018

CLJ: Ze zmiennym szczęściem z FASE Szczecin. Relacje

W 4. kolejce CLJ U17 juniorzy młodsi Arki pokonali na własnym boisku FASE Szczecin 3:1 (2:0). Bramki dla żółto-niebieskich zdobywali Magdziński, Stępień i Lubowicz. W odmiennych nastrojach są zawodnicy U15, którzy mimo dobrej gry wracają ze Szczcina bez punktów. Przegrali oni 2:0 (1:0).

Centralna Liga Juniorów U17 - 3. Kolejka

Arka Gdynia – FASE Szczecin 3:1 (2:0)

Bramki:  Magdziński 36', Stępień 36’, Lubowicz 80’ - 47’

Arka: Skowronek - Parulski, Stec, Rusnak, Tomczak (56' Lubowicz), Dobek, Nowicki, Stępień, Chmurzyński (49' Czochór), Magdziński (54' Własny), Kamiński (69' Zwoliński)

Juniorzy młodsi pewnie pokonali beniaminka rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U17. Początek spotkania był jednak wyrównany. Przewaga Arki zaczęła być widoczna po pierwszych 10 min. gry. Udało się ją udokumentować golem Magdzińskiemu w 20 min. Ten sam zawodnik już kilka chwil później po składnej akcji żółto-niebieskich mógł podwyższyć prowadzenie, jednak górą w tej sytuacji okazał się bramkarz gości.

Podwyższenie udało się uzyskać przed przerwą. W 36 min. Stępień obsłużony został świetnym prostopadłym podobaniem, które po wygraniu sytuacji sam na sam z bramkarzem zamienił na gola.

W drugiej połowie przeważali goście. Zwieńczeniem ich gry była kontaktowa bramka strzelona w 47 min. meczu, która była efektem braku zdecydowania w polu karnym Arkowców. To było jednak wszystko, na co pozwolili nasi piłkarze, których obrona nie dała się zaskoczyć ponownie. W 80 min. po rzucie rożnym i uderzeniu Lubowicza z piątego metra Arka podwyższyła wynik ma 3:1.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

– Dziś chłopcy zostawili na boisku dużo zdrowia i zasłużenie wygrali mecz. Bardzo dobrze zagraliśmy pierwszą połowę, podczas której udało nam się strzelić dwie bramki. Później jednak byliśmy na boisku zbyt nerwowi i za szybko traciliśmy piłkę w jego środkowej części, czego efektem był gol dla gości. Najważniejsze jednak, że pomimo słabszego okresu gry zachowaliśmy koncentrację w obronie do końca spotkania. W najbliższym czasie pracować będziemy nad utrzymaniem dobrej dyspozycji przez cały mecz.

Centralna Liga Juniorów U15 - 4. kolejka

FASE Szczecin – Arka Gdynia 2:0 (1:0)

Bramki: 24’, 68’

Arka: Styn (60’ Gołoś) - Galiński, Matwiszyn (41’ Krause), Gasiński (52’ Luchowski), Gontarz (Łyszkiewicz – Dustet), Babś, Krasiński, Sobieszyk, Bojarczuk (60’ Kościów), Capar (69’ Czyż), Kucharzewski

Meczu z FASE dobrze wspominać nie będą za to zawodnicy U15, którzy z potyczki w Szczecinie wracają bez punktów. Mimo, iż rozegrali oni dobre bardzo dobre spotkanie, to nie udało im się przełożyć tego na wynik. Pierwszą bramkę stracili w 24 min., drugą zaś w 68 min.

Żółto-niebieskim udało się stworzyć kilka sytuacji, a nawet i wywalczyć rzut karny. Mimo niekorzystnego wyniku optymizmu należy szukać w dobrej postawie i liczyć, że już w najbliższym spotkaniu przełoży się ona na wygraną.