17.08.2018

Nasi rywale: Wisła Płock

Przed Arką dwa wyjazdy. Zaczynamy od Płocka, gdzie Arkowcy powalczą o pierwsze ligowe zwycięstwo. Wisła Płock przygotowywała się do sezonu pod wodzą Jerzego Brzęczka, jednak propozycja pracy z kadrą dla tego trenera wymusiła zmianę na tym stanowisku. Nowym szkoleniowcem został były trener Arki, Dariusz Dźwigała.

Płocczanie zajmują obecnie 14 miejsce w tabeli mając na koncie dwa remisy i dwie porażki.

W poprzednim sezonie Wisła zajęła 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 57 punktów.

Sukcesy:

• 4. miejsce w I lidze - 2004/05
  • zdobywca Pucharu Polski - 2005/06
  • finalista Pucharu Polski - 2002/03
  • zdobywca Superpucharu Ekstraklasy - 2006

W przerwie letniej w kadrze Wisły Płock doszło do kilku zmian. Drużynę opuścili: Kamil Biliński, Jose Kante, Seweryn Kiełpin, Jakub Lemanowicz, Konrad Michalak, Krystian Ogrodowski, Arkadiusz Reca, Maksymilian Rogalski oraz Kamil Sylwestrzak.

Zespół wzmocnili: Karol Angielski, Carlitos, Krystian Miś, Ricardinho, Patryk Wieliczko, Bartłomiej Żynel oraz dwaj byli zawodnicy Arki Mateusz Szwoch i Marcin Warcholak.

W sparingach przed sezonem Wisła wygrała czterokrotnie i dwukrotnie przegrywała. Zespół przygotowywał się także na 9 dniowym obozie w Grodzisku Wielkopolskim.

•  23.06 Jagiellonia Białystok 3-1 Karol Angielski, Adam Dźwigała, Patryk Stępiński
  •  27.06 ŁKS Łódź 1-3 Nico Varela
  •  30.06 Pogoń Siedlce 4-2 Nico Varela, Damian Szymański x2, Oskar Zawada
  •  05.07 Korona Kielce 3-0 Alan Uryga, Mateusz Szwoch, Karol Angielski
  •  10.07 AÉK (Larnaka) 0-1
  •  13.07 Stomil Olsztyn 2-0 Nico Varela, Alan Uryga

Bilans spotkań ligowych Wisły Płock w sezonie 2017/2018: 0 zwycięstw  – 2  remisy – 2 porażki

U siebie: 0 zwycięstw  – 0 remisów – 2 porażki

Na wyjeździe: 0 zwycięstw – 2 remisy  – 0 porażek

Bilans bramek: 4 strzelonych – 6 straconych

U siebie: 2 strzelone – 4 stracone

Na wyjeździe: 2 strzelone  – 2 stracone

Wszystkie gole zdobyte przez Wisłę Płock padły w drugich częściach spotkań. Płocczanie więcej bramek tracą także w drugich połowach.