12.08.2018

Zwycięstwo juniorów młodszych w sparingu

Nasi juniorzy młodsi rozegrali ostatni sparing podczas letnich przygotowań. Żółto-niebiescy zmierzyli się w Sopocie z Ogniwem i wygrali 3:0.

Arka (JB) - sparing nr 3

Ogniwo Sopot - Arka Gdynia U17 0:3 (0:3)

Bramki: Dobek 24', Zwoliński 30' Czochór 34'

Arka: Gajda (46' Skowronek) - Parulski (55' Lubowicz), Rusnak, Stec (65' Życzyński), Tomczak (46' zaw. testowany), Dobek (60' Pestka), Nowicki, Czochór (65' Lademann), Chmurzyński (65' Dopierała), Własny, Zwoliński (60' Motyl)

Dla trenera Krzysztofa Janczaka i jego podopiecznych sparing z Ogniwem (A-klasa) prowadzonym przez Krzysztofa Sobieraja był ostatnim testem formy przed startem rozgrywek CLJ U17. Mecz został rozegrany na sztucznej murawie i w wymiarze czasowym 2x45 min. Co ciekawe, w drużynie z Sopotu zagrał były napastnik Arki Paweł Abbott.

Nasi zawodnicy od początku meczu odważnie zaatakowali. Początkowo brakowało nieco skuteczności, ale później w ciągu 10 minut Arka zdobyła trzy bramki. W 24 min. na prowadzenie żółto-niebieskich wyprowadził Dobek po podaniu Czochóra. W 30 min. na 2:0 podwyższył Zwoliński, któremu prostopadłą piłkę dograł Własny, a cztery minuty później trzecią bramkę zdobył po indywidualnej akcji Czochór. Po zmianie stron spotkanie nieco się wyrównało, ale wynik nie uległ już zmianie i po ostatnim gwizdku ze zwycięstwa 3:0 cieszyła się Arka.

Trener Janczak po sparingu:

Jestem zadowolony z gry zespołu szczególnie w pierwszej  połowie. Z każdym dniem chłopcy robią postępy i mam nadzieję, że nasza gra z tygodnia na tydzień będzie coraz lepsza.

W kolejny weekend żółto-niebiescy zagrają już o ligowe punkty, a ich pierwszym rywalem będzie CWZS Bydgoszcz.