05.08.2018

Grali wypożyczeni

Kolejne mecze rozegrali zawodnicy wypożyczeni z Arki do klubów 1 i 2 ligi. Na boisku zaprezentowało się 8 naszych piłkarzy.

Fortuna 1. liga

W meczach 1. ligi mogliśmy w ten weekend zobaczyć dwóch naszych zawodników.

Meczu z Sandecją nie będzie dobrze wspominał Szymon Nowicki, który już w 8 min. musiał opuścić boisku z powodu urazu, jakiego doznał po faulu Michala Pitera-Bućko. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a dwaj pozostali nasi piłkarze Jakub Bach i Oskar Repka nie znaleźli się w kadrze meczowej Chrobrego.

W niedzielę naprzeciw siebie stanęły Garbarnia Kraków i Bytovia Bytów. Spotkanie w Krakowie zakończyło się pewnym zwycięstwem Bytovii 3:0.

Mateusz Węsierski po raz kolejny wyszedł w podstawowym składzie Garbarni i rozegrał 75 minut, po których został zmieniony przez Grzegorza Gawle. Tym razem w zespole Bytovii na murawie nie pojawił się Maksymilian Hebel.

2. liga

Na boiskach 2. ligi zaprezentowało się wszystkich sześciu wypożyczonych z Arki zawodników.

Bartosz Nowicki

W najlepszym nastroju może być Bartosz Nowicki, który rozegrał w barwach Olimpii Elbląg pełne 90 minut w zwycięskim meczu na wyjeździe z Pogonią Siedlce 1:0. Dla Olimpii były to pierwsze punkty w sezonie.

Drugi remis w sezonie, tym razem 1:1 na wyjeździe z Resovią, zanotował Gryf Wejherowo. W barwach drużyny ze Wzgórza Wolności po raz kolejny zagrała trójka wypożyczonych z Arki.

img Szymon Więckowicz rozegrał cały mecz w bramce.

Znalezione obrazy dla zapytania Oskar Sikorski arka gdynia

Oskar Sikorski  spędził na murawie 52 min. (zmiana),

Oskar Ryk

a w jego miejsce do linii pomocy Gryfa wszedł wówczas Oskar Ryk, który w tym meczu otrzymał żółtą kartkę.

Pierwsze punkty w sezonie straciła drużyna Jakuba Wawszczyka. Radomiak Radom zremisował u siebie 1:1 z GKS-em Bełchatów.

Jakub Wawszczyk z umową na 3 lata.Wawszczyk rozegrał tym razem 45 min na lewej pomocy. W przerwie został zmieniony przez Portugalczyka Bruno Luza.

Gorycz porażki musiał przełknąć natomiast Mikołaj Gabor, którego Olimpia Grudziądz przegrała na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg 0:1.

Mikołaj pojawił się na murawie w 86 min., ale w ciągu kilku minut nie zdołał odwrócić losów spotkania.

W przyszły weekend startuje rywalizacja w 3. lidze (gr. II), w której występować będzie kolejnych sześciu wypożyczonych z naszego klubu zawodników: Jakub Knut, Krzysztof Krakowiak, Maciej Kozakowski (KP Starogard Gdański), Dorian Affeld (Chemik Bydgoszcz), Adrian Polański, Jakub Kłosowski (Radunia Stężyca). Trzymamy kciuki za żółto-niebieskich.