05.08.2018

Juniorzy młodsi rozegrali kolejny sparing

Nasi juniorzy młodsi rozegrali sparing ze swoimi rówieśnikami z Olimpii Elbląg. Rywale wygrali 2:1 (2:0).

Arka (JB) - Sparing nr 2

Arka Gdynia U17 - Olimpia Elbląg U17 1:2 (0:2)

Bramki: Własny 61' - 6', 31'

Arka (1 połowa): Skowronek - Lubowicz, Życzyński, Stec, Tomczak, Dobek, zaw.testowany, Czochór, Parulski, Własny, Magdziński

Arka (2 połowa): Gajda - Dopierała, Rusnak, testowany, Lademann, Nowicki, Czochór (60' Własny), Motyl, Zwoliński, Chmurzyński, Pestka

Arka była w tym meczu stroną przeważającą, stwarzała okazje bramkowe, ale brakowało jej wykończenia akcji. Skuteczniejsi byli rywale, którzy prowadzili do przerwy 2:0. W 6 min. napastnik Olimpii wykorzystał sytuację "sam na sam", a w 31 min. zespół z Elbląga podwyższył prowadzenie po rzucie rożnym. W drugiej połowie żółto-niebiescy zdobyli kontaktową bramkę po strzale z dystansu Kacpra Własnego. Podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka atakowali do końca, ale nie udało im się skierować piłki do siatki po raz drugi i doprowadzić do remisu.

Trener Janczak po meczu:

- Jesteśmy na etapie budowania i sprawdzania chłopaków oraz wdrażania w naszą grę różnych rozwiązań. Chłopcy są pracowici  i bardzo zaangażowani. Widać postęp, ale zdajemy sobie sprawę, że przed nami jeszcze dużo pracy.

Arka zaczyna sezon w weekend 18-19 sierpnia meczem z CWZS Bydgoszcz, a za tydzień rozegra ostatni spraring z Dragonem Bojano (seniorzy, A klasa).