TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
LV Bet
Gdynia Sport

Wirtualna wycieczka

Aktualności

img

02.08.2018

Goran Cvijanović powoli uczy się Arki

Goran Cvijanović rozgrywa drugi sezon na boiskach ekstraklasy. W gdyńskim zespole wystąpił po raz trzeci – za każdym razem wychodził w podstawowym składzie – i niczym szczególnym się nie wyróżnił. 

 

W Koronie jednak też miał słaby początek, a potem, gdy już poznał specyfikę drużyny i rozgrywek, stał się bardzo wartościowym zawodnikiem. Liczy, że podobnie będzie w zespole Zbigniewa Smółki.

 

– Pewnie, zawsze mogę grać lepiej. Z Jagiellonią fizycznie czułem się bardzo dobrze. Dużo biegałem, miałem sytuacje, nie było źle. Myślę, że z każdym meczem prezentuję się solidniej – ocenia w rozmowie z „PS” pomocnik Arki. 

 

W poprzednim sezonie Słoweniec strzelił dziewięć goli. Tego samego oczekuje się od niego w Gdyni.

 

– Wiem, że sztab ma wobec mnie duże oczekiwania. To moja praca. Muszę umieć sobie z tym radzić. Ze względu na pozycję, na której gram, wymaga się ode mnie bramek i asyst. W pełni to rozumiem. Chcę być lepszy i lepszy, bo optymalnego poziomu jeszcze nie osiągnąłem. Na razie uczę się Arki. Widzę postępy w naszej i swojej grze. Poznaję drużynę od strony mentalnej, taktycznej. Podoba mi się to, że mamy być ofensywnym zespołem. Gra ofensywna, stwarzanie wielu sytuacji, wymaga czasu. Jako ekipa musimy do tego dorosnąć – przekonuje Cvijanović, który stawia sobie ambitny cel związany z Arką.

 

– Chcę być liderem drużyny. Mam dobre CV, co upoważnia mnie do odgrywania w Arce ważnej roli. Czuję się na to gotowy. Chcę, żeby ludzie pozytywnie oceniali moją grę i patrzyli na nią przez pryzmat wielu goli i asyst – dodaje piłkarz.

 

Piotr Wiśniewski

 
Poprzedni Następny

Mapa Strony