17.06.2018

Arka II wygrała ze Startem Miastko. Relacja

W meczu 33. kolejki RWS Investment Group IV ligi Arka II pokonała Start Miastko 3:1. Bramki dla żółto-niebieskich zdobywali Blok (2) i Bugajewski.

IV liga RWS Investment Group - 33. kolejka

Arka II Gdynia - Start Miastko 3:1 (0:0)

Bramki: Blok 49', 69', Bugajewski 61' - Stanischewski 55' k.

Żółte kartki: Pufelski, Czerwiński (Start)
Czerwona kartka:  Kłosowski 85'

Arka II:  Lewandowski - Grabowski, Blok, Lengiewicz (62' K. Bednarski), Kozakowski - Wieczorek (46' Gułajski), Sikorski - Polański, M. Bednarski - Kłosowski - Hołtyn (60' Bugajewski)

Pierwszą połowę spotkania można określić mianem klinczu. Co prawda Arka II była zespołem posiadającym przewagę, jednak nie potrafiła ona znaleźć sposobu na pokonanie bloku obronnego gości. W pierwszych 45 min. obydwa zespoły nie stworzyły sobie choćby jednej dogodnej i klarownej sytuacji bramkowej, po której piłka miałaby szansę zatrzepotać w siatce.

Pierwszy kwadrans drugiej części meczu zaczął się od wymiany ciosów. Już 4 min. po rozpoczęciu tej połówki wynik potyczki otworzył Blok. Prowadzenie gospodarzy, którzy ten mecz rozgrywali na boisku przy ul. Nauczycielskiej, nie trwało jednak długo. W 55 min. sędzia podyktował "jedenastkę" za zagranie ręką w polu karnym. Skutecznym wykonawcą okazał się Stanischewski. Żółto-niebiescy nie pozostali dłużni. Już 6 min. później golem odpowiedział Bugajewski. Wynik podwyższył w 69 min. autor pierwszej bramki - Blok.

Żółto-niebiescy sezon zakończą za tydzień wyjazdowym spotkaniem z drugim zespołem Bytovii Bytów.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- W pierwszej połowie byliśmy stroną przeważającą, lecz nie potrafiliśmy przebić się przez szczelną obronę gości. Podobnie jak Start nie potrafiliśmy stworzyć sobie dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Bramka stracona po rzucie karnym w drugiej połowie odmieniła grę w tym spotkaniu, mecz stał się otwarty i bardziej atrakcyjny dla oka. Cieszy nas końcowy rezultat, gdyż odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.