09.06.2018

Grom mocniejszy od Arki II w Nowym Stawie. Relacja.

W meczu 32. kolejki RWS Investment Group IV ligi Arka II przegrała na wyjeździe z  Gromem Nowy Staw 1:3.

IV liga RWS Investment Group - 32. kolejka

Grom Nowy Staw - Arka II Gdynia 3:1 (2:1)

Bramki: Gruszewski 26', Wesołowski 32', Grabowski 54' k. - Błażek 14' s.

Arka II:  Knut - Babiński, Blok, K. Bednarski, Sławek - Wieczorek (61' M. Bednarski), Sikorski (69' Pek) - Polański (46' Affeld), Kłosowski, Kozakowski - Hołtyn (76' Wójtowicz)

Żółte kartki: Blok

Obydwa zespoły przystępowały do sobotniego spotkania w dobrych nastrojach. Arka II wygrała trzy ostatnie spotkania, Grom zaś wychodził zwycięsko w dwóch kolejnych meczach. Tylko jedna z tych serii mogła więc zostać kontynuowana. Po 90 minutach wiemy, że jest to seria podopiecznych trenera Grzegorza Obiały.

Mecz dobrze rozpoczął się dla żółto-niebieskich. Po dośrodkowaniu w pole karne gospodarzy w 14 min. piłkę do własnej bramki skierował Błażek, który niefortunnie starał się przeciąć ostro zagraną futbolówkę. Były to jednak miłe złego początki. Gospodarze jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. Dziesięć minut po golu wyrównanie gospodarzom dał Gruszewski. Kilka chwil później, w 32 min., prowadzenie dla Gromu zdobył Wesołowski. Do końca naciskał on na naszego bramkarza, który trafił piłkarza gospodarzy, a potem nie był w stanie uratować nas od utraty bramki w zamieszaniu w polu karnym.

Wynik meczu ustalony został w 54 min. Po zagraniu ręką naszego zawodnika sędzia wskazał na wapno. Skutecznym wykonawcą okazał się Grabowski. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, co pozwoliło zwycięskiej ekipie zadomowić się na drugim miejscu w ligowej tabeli. Arka II szukać będzie punktów już za tydzień w meczu ze Startem Miastko.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- Ogromna szkoda, że nie udało się uzyskać kolejnego, czwartego zwycięstwa z rzędu. Dobrze zaczęliśmy dzisiejsze spotkanie. Zdobyliśmy prowadzenie już w pierwszym kwadransie gry, jednak przez indywidualne błędy nie udało nam się wygrać tego spotkania.