03.06.2018

Arka II wygrała z KTS-K Luzino.

W meczu 31. kolejki RWS Investment Group IV ligi Arka II pokonała KTS-K Luzino 2:0 (1:0). To trzecie z rzędu zwycięstwo żółto-niebieskich w lidze.

IV liga RWS Investment Group - 31. kolejka

Arka II Gdynia - KTS-K Luzino 2:0 (1:0)

Bramki: Wieczorek 32', Blok 88' k.

Arka II: Knut - Babiński (46' Grabowski), Blok, K.Bednarski, Szopa (80' Lewiński) - Wieczorek, Wojda - Polański (62' Bugajewski), Markiewicz, Kozakowski - Hołtyn

Żółte kartki: Blok

Podobnie jak w kilku ostatnich meczach, trener Robert Wilczyński dał szansę pokazania się niektórym zawodnikom, którzy do tej pory nie grali lub rzadko występowali w 4 lidze. Od pierwszej minuty w składzie znaleźli się m.in. debiutant Damian Wojda czy Krystian Szopa.

Rozgrywane na stadionie w Luzinie spotkanie rozstrzygnęły bramki zawodników, którzy są odpowiedzialni za grę obronną. W 32 min. ustawiony dziś na pozycji defensywnego pomocnika Wieczorek wykorzystał dogranie Kozakowskiego i celnym strzałem otworzył wynik spotkania. Był to jego pierwszy gol w tym sezonie.

Po przerwie żółto-niebiescy szukali okazji do zdobycia kolejnych bramek, ale ta sztuka udała im się dopiero w ostatnich minutach meczu. W 88 min. Blok wykorzystał rzut karny podykowany za faul na Bugajewskim i ustalił wynik końcowy na 2:0 dla Arki II, która w ten sposób odniosła trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- To był kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu. Ponownie stworzyliśmy sobie dużo sytuacji bramkowych. Szkoda, że ich nie wykorzystaliśmy, bo mogliśmy wygrać wyżej. Liga jeszcze się nie skończyła, powoli idziemy do przodu i chcemy zająć jak najwyższe miejsce na koniec sezonu.

W następnej kolejce żółto-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z wiceliderem Gromem Nowy Staw.