13.05.2018

Bruk-Bet Termalika Nieciecza wywalczyła punkty od Arki.

Arka Gdynia przegrała z Bruk-Betem przegrała 1:2. Mimo że pierwszą połowę gdynianie wyraźnie dominowali, to nie przypieczętowali zwycięstwa drugą bramką i oddali trzy punkty klubowi z Niecieczy.

Początek spotkania wyraźnie należał do gości. Arka dominowała na boisku nad sparaliżowanymi presją piłkarzami Bruk-Betu. Gdynianie męczyli gospodarzy stałymi fragmentami gry i dośrodkowaniami w pole karne.

W końcu w 20. minucie Krzysztof Janus wykorzystał błąd defensywy Bruk-Betu. Piłkarz przejął odbitą piłkę po strzale Damiana Zbozienia, minął na kilku metrach trzech piłkarzy z Niecieczy i z bliska wpakował piłkę do siatki. Gospodarze po tej bramce nadal nie potrafili stworzyć sensownej okazji. Arka za to kontynuowała atak i w 34. minucie Grzegorz Piesio znalazł się sam na sam z bramkarzem Bruk-Betu, jednak nie zdołał go pokonać.

Przełamanie Bruk-Betu nastąpiło na chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Po błędzie arkowców z kontrą wyszli gospodarze, a strzałem w długi róg Pavelsa Steinborsa pokonał Bartosz Śpiączka. Po powrocie z szatni „słoniki” miały kolejną kapitalną okazję do strzelenia bramki, którą kapitalnie zmarnował Szymon Pawłowski. Pomocnik gospodarzy dostał piłkę na dwa metry przed bramką, która była pusta. Zawodnik chybił.

Bruk-Bet uratował w 59. minucie Vladislavs Gutkovskis. Po strzale Florina Puerce piłkę przed siebie odbił Pavels Steinbors. Gutkovskis poprawił po koledze z drużyny i w Niecieczy było już 2:1 dla gospodarzy. Pod koniec spotkania na strzelenie bramki miał Ruben Jurado, który zza pola karnego próbował pokonać bramkarza Dariusza Trelę, jednak bezskutecznie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się przegraną Arki Gdynia 1:2.

Dzięki tej wygranej Bruk-Bet ma o jeden punkt więcej niż Piast Gliwice. Arka Spadła za to w grupie spadkowej o jedno miejsce. Gdynian wyprzedził Śląsk Wrocław.