26.03.2018

Przygotowania przed Legią ruszyły.

Po sparingu piątkowym "Arkowcy" otrzymali dwa dni wolnego. Poprzedni tydzień zakończony grą w Grudziądzu był intensywny i potrzebna była regeneracja, aby z ochotą i werwą przystąpić do przygotowań przed meczem z mistrzem Polski.

To będzie nie tylko prestiżowy pojedynek, ale walka o punkty i zwycięstwo mogące przedłużyć szanse Arki, aby zasadniczą część sezonu zakończyć w pierwszej ósemce.

W historii gier z Legią Arka wygrała tylko dwa razy (3:0 w Gdyni i 3:1 w Warszawie) i to pokazuje skalę trudności jaka czeka nasz zespół. Ale po przerwie na mecze reprezentacji Arka pokazywała ostatnio, że potrafiła takie okresy dobrze wykorzystać i liczymy na podobny efekt.

Dzisiaj ruszyły przygotowania do sobotniego spotkania.

Nasz zespół rozpoczął poniedziałek od analizy sparingu z Olimpią, który trwał 3x45 minut, a następnie przeszedł na boczne boisko naturalne Gdyńskiego Centrum Sportu.

Tu pierwszym akcentem były ćwiczenia wzmacniające, a następnie akcent szybkości, gry 8 na 8 i doskonalenie gry głową.

Trening indywidualny zaliczali Antoni Łukasiewicz i Maciej Jankowski.