24.03.2018

Juniorzy młodsi z kompletem punktów w Poznaniu.

W spotkaniu 3. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17 żółto-niebiescy pokonali na wyjeździe Lecha Poznań 3:1 (1:0). Bramki dla Arki zdobyli Wojda, Faltyński i Młyński.

Centralna Liga Juniorów U17 - 3. kolejka

Lech Poznań – Arka Gdynia 1:3 (0:1)

Bramki: 50’ –  Wojda 40’, Faltyński 55’, Młyński 63’ (k.)

Arka: Molenda - Szaflarski, Branicki, Wiśniewski, Talaśka, Zbiranek, Wojda (50’ Bohm), Faltyński (72’ Rudowski), Urbański (53’ Jahn), Młyński, Stępień (41’ Kamiński)

Po poprzednim zremisowanym w Gdyni spotkaniu trener Frydrych liczył na poprawę skuteczności. Jego podopieczni w meczu z Lechem wzięli uwagi swojego opiekuna do serca i dzisiejszą dobrą grę potwierdzili bramkami. Początek spotkania należał do naszego zespołu, czego efektem była bardzo dobra okazja Wojdy już w 5 minucie zawodów. Z upływem minut kontrolę na boisku przejmował zespół gospodarzy, który dwukrotnie zagroził bramce strzeżonej przez Molendę. Jednak to Arce udało się wyjść na prowadzenie przed przerwą. Piłkę do siatki głową skierował Wojda, który tym samym zrehabilitował się za niewykorzystaną sytuację z początku meczu.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Lecha. Mimo świetnej postawy naszego bramkarza musiał on w 50 minucie wyciągnąć piłkę z siatki. Na odpowiedź nie trzeba było jednak długo czekać. Dokładnie 5 minut później kapitalnym uderzeniem popisał się Faltyński i Arka ponownie objęła prowadzenie. Wkrótce po tym sędzia odgwizdał faul na Młyńskim w polu karnym. Okazję na podwyższenie wyniku wykorzystał sam poszkodowany. Mimo kilku okazji z obydwu stron rezultat nie uległ już zmianie i trzy punkty jadą do Gdyni.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

– W dzisiejszy mecz chłopcy włożyli bardzo dużo zdrowia, co przełożyło się na wynik. Byliśmy dziś skuteczniejsi niż w poprzednich spotkaniach. Bardzo dobre zawody rozegrał Mateusz Młyński, który zdobył bramkę i zaliczył 2 asysty, a także Michał Molenda, który wybronił nam kilka sytuacji. Ozdobą meczu było zaś trafienie Faltyńskiego.