18.03.2018

Zwycięstwo i remis juniorów.

Efektowne zwycięstwo odnieśli nasi juniorzy starsi, którzy pokonali u siebie Zagłębie Lubin 4:1. Z kolei juniorzy młodsi zremisowali z Wartą Poznań 1:1.

Centralna Liga Juniorów U19 - 19. kolejka

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 4:1 (1:0)

Bramki: B.Nowicki 2 (23', 50'), Ryk 74', Wójtowicz 90' - 79' (k.)

Arka: Krzepisz - Krakowiak (61' Wójtowicz), Lengiewicz, Lisiecki (9' Manteufel), Polański, Szałecki (73' Pek), B.Nowicki, Gułajski, Sławek, Ryk, Łoś (79' Szopa)

Mecz juniorów starszych stał na wysokim poziomie. Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko,  obfitujące w sytuacje i bramki. Po pierwszej połowie nasz zespół prowadził 1:0. W 23 min. Nowicki dostał podanie od Łosia i pokonał bramkarza precyzyjnym strzałem w długi róg.

W drugiej połowie Arka szybko zdobyła drugą bramkę. W 50 min. po składnej akcji lewą stroną Sławek zagrał w pole karne, a Nowicki zdobył drugą swoją bramkę. W 74 min. Ryk podwyższył wynik na 3:0. Pięć minut później żółto-niebieskim przytrafiła się chwila dekoncentracji, co wykorzystali goście, zdobywając bramkę na 3:1. W końcówce Arka nie cofnęła się, grała konsekwentnie i dzięki temu w 90 min. wynik meczu ustalił Wójtowicz po podaniu Ryka.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Bardzo cieszy zwycięstwo nad drużyną, który była wiceliderem przed tą kolejką. Zagraliśmy dzisiaj jeszcze lepiej niż tydzień temu z liderem. Przede wszystkim przez cały mecz graliśmy dojrzale. Chłopcy bardzo dobrze zrealizowali założenia przedmeczowe, dodając do tego koncentrację i skuteczność, dzięki czemu wysoko wygraliśmy z bardzo dobrym zespołem.

Centralna Liga Juniorów U17 - 2. kolejka

Arka Gdynia - Warta Poznań 1:1 (1:1)

Bramki: Urbański 26' - 16'

Arka: Lewandowski - Branicki, Wiśniewski, Kosmala, Talaśka, Bohm, Wojda, Zbiranek (70' Szaflarski), Młyński, Urbański (65' Faltyński), Kamiński (41' Jahn)

Od początku meczu stroną dominującą był nasz zespół. Warta po raz pierwszy zawitała w okolice pola karnego Arki w 16 min. i od razu zdobyła bramkę po skutecznie wykonanym rzucie wolnym. Żółto-niebiescy za wszelką cenę starali się odrobić straty. W 26 min., po jednej z groźnych akcji, Urbański zdobył wyrównującą bramkę, skutecznie lobując bramkarza gości.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Arka przeważała i stwarzała sobie okazje do zdobycia bramek. Niestety nasi zawodnicy nie zdołali przełożyć dobrej gry na kolejne bramki i mecz zakończył się remisem 1:1.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Kolejne spotkanie, w którym dobrze operujemy piłką i dłużej się przy niej utrzymujemy. Dochodzimy do bardzo dobrych sytuacji bramkowych, jednak brakuje zimnej krwi przy wykończeniu. Liczę, że w kolejnych spotkaniach nasza gra przyniesie korzyści w postaci bramek i zwycięstw.