01.03.2018

Arka Gdynia - Piast Gliwice 0-0.

Arka Gdynia zremisowała 0-0 z Piastem Gliwice na zakończenie 25. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Obu zespołom nie brakowało okazji do zadania decydującego ciosu, ale bramka nie padła.

Dużo walki i sporo niedokładności to pierwszy kwadrans w wykonaniu obu zespołów. Potem było lepiej.

W 18. minucie pierwszy groźny strzał na bramkę Arki oddał pomocnik gości Tom Hateley. Pavels Steinbors zdołał sparować piłkę.

W odpowiedzi "setkę" zmarnował Ruben Jurado, zresztą były gracz Piasta. W zamieszaniu przed bramką gości oszukał trzech obrońców, Marcinowi Pietrowskiemu założył "siatkę" i popisowo ... przeniósł piłkę nad poprzeczką!

W 26. minucie napastnik Arki znów nie miał szczęścia. Po długim wrzucie z autu uderzył bez namysłu i pomylił się o centymetry.

Jeszcze w pierwszej połowie boisko musiał opuścić kontuzjowany Antoni Łukasiewicz, zastąpiony przez Dawida Sołdeckiego.

Gdy Joel Valencia nadepnął na nogę Grzegorza Piesia, doszło do przepychanki między piłkarzami obu ekip. Zakończyło się żółtymi kartkami dla Valencii i Michała Nelepy. Do przerwy bez bramek.

W drugiej połowie długo nie działo się nic ciekawego, poza kilkoma byle jakimi strzałami Arki. Konkretniejszy był Piast.

W 73. minucie Jakub Czerwiński główkował niecelnie po rzucie wolnym Konstantina Wasiljewa. Gdyby nie zdjął piłki z głowy Tomasza Jodłowca być może goście objęliby prowadzenie.

Po chwili Steinbors z trudem obronił strzał z kilku metrów, wprowadzonego po przerwie, Michala Papadopulosa. Bramkarz Arki poradził sobie też w 75. minucie, gdy Jodłowiec sprawdził go strzałem z woleja z kilkunastu metrów.

Końcówka zdecydowania należała do gliwiczan. Papadopulos zmarnował piękne dośrodkowanie Szczepaniaka, nie trafiając czysto w piłkę głową. Po chwili piłka odbiła się od górnej części poprzeczki, gdy z dystansu strzelał Sasza Żivec.

Arka Gdynia - Piast Gliwice 0-0

Żółte kartki - Arka Gdynia: Tadeusz Socha, Michał Nalepa, Mateusz Szwoch. Piast Gliwice: Joel Valencia, Martin Konczkowski, Michal Papadopulos.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów 3 074.

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Tadeusz Socha, Frederik Helstrup, Michał Marcjanik, Marcin Warcholak - Mateusz Szwoch, Antoni Łukasiewicz (37. Dawid Sołdecki), Michał Nalepa, Andrij Bogdanow (75. Krzysztof Janus), Grzegorz Piesio - Ruben Jurado (67. Enrique Esqueda).

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Martin Konczkowski, Uros Korun, Jakub Czerwiński, Marcin Pietrowski - Joel Valencia (46. Michal Papadopulos), Tomasz Jodłowiec, Tom Hateley, Konstantin Wasiljew (82. Karol Angielski), Sasza Żivec - Mateusz Szczepaniak (88. Gerard Badia).