04.03.2018

Cracovia - Arka 2:1. W grodzie Kraka znów bez punktów.

Nic się nie zmienia w meczach Cracovii i Arki - wciąż goście nie potrafią wygrać. Tym razem nawet jednego punktu gdynianie nie przywiozą do domu, bo Pasy po golu Piątka w końcówce spotkania przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dziś o sukcesie gospodarzy zadecydowały skuteczne rzuty rożne bite przez Hernandeza - to po nich Cracovia zdobyła obie bramki.

26. kolejka Lotto Ekstraklasy

Cracovia - Arka Gdynia  2:1 (1:0)
Bramki: Helik 42', Piątek 89' - Krivets 60'

Cracovia: Pesković - Diego, Helik, Dytiatiev, Pestka, Covilo (46' Detković), Dimun, Rakels (32' Strózik), Hernandez, Zeniov (55' Wdowiak), Piątek.

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Warcholak - Sołdecki - Marciniak (90' Jurado), Krivets - Szwoch, Piesio (67' Jankowski), Kun (78' Janus)

Żółte kartki: Covilo - Zbozień

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: 2054

0 min - po dwóch tygodniach "Arkowcy" powrócili do Krakowa. Tym razem meldują się po drugiej stronie Błoń, przy ul. Kałuży, gdzie zmierzą się z Cracovią.

0 min - znów kilka zmian w składzie wyjściowym Arki. Po pauzach za kartki wracają Zbozień i Kun, kontuzjowani są Łukasiewicz i Siemaszko, więc szansę dostali także Sołdecki i Krivets. Na ławce usiadł również Bogdanov.

0 min - temperatura minimalnie poniżej zera, ale trybuny w Krakowie niestety świecą pustkami.

0 min - stadion Cracovii jest szczęśliwy dla trenera Ojrzyńskiego. Tutaj jako szkoleniowiec Korony blisko siedem lat temu debiutował w Ekstraklasie i wygrał z Pasami 2:1.

1 min  - zaczęła Arka.

1 min - pierwsza akcja naszej drużyny, ale uciekła piłka Piesio za linię końcową.

3 min - Szwoch fauluje zdaniem sędziego Diego w pobliżu narożnika naszego pola karnego. Będzie niebezpieczna sytuacja.

4 min - Hernandez centruje lewą nogą, lecz wybronili się "Arkowcy".

7 min - rzut rożny dla Arki. Szwoch centruje, ale będzie za chwilę powtarzał, bo obrońcy wybili piłkę.

7 min - na dobrej wysokości posłana piłka przez Szwocha, lecz znów wybronili się zawodnicy Probierza.

9 min - teraz rzut rożny dla Pasów. Hernandez dośrodkował na jedenasty metr, gdzie znalazł się Covilo, ale jego uderzenie głową pewnie chwyta Steinbors!

10 min - kolejny rzut rożny. Jesteśmy pod bramką Peskovića.

11 min - skutecznie Pasy w defensywie, bez zagrożenia pod ich bramką po kornerze wykonanym przez Szwocha.

12 min - Zbozień wrzucił piłkę z autu w pole karne Cracovii, tam nie udało się wygrać walki w powietrzu z obrońcami gospodarzy.

12 min - szybka kontra Cracovii, czujność zachował Steinbors wychodząc poza pole karne i wybijając piłkę poza linię boczną.

15 min - Warcholak miał trudną pozycję w polu karnym Cracovii, ale mimo to pokusił się o strzał, który poszybował wysoko nad poprzeczką.

16 min - Covilo brzydko fauluje w środku pola Piesio. Będzie chociaż żółta kartka dla kapitana Pasów? Nic z tych rzeczy...

18 min - prostopadła piłka Rakelsa do Hernandeza, ale w ostatniej chwili wyprzedził go Marcjanik! To była bardzo groźna sytuacja!

21 min - Piesio faulowany pod linią boczną na lewej stronie boiska. Szwoch będzie dośrodkowywał w pole karne.

21 min - wybili piłkę obrońcy Cracovii poza pole karne, ale tam z powietrza uderzył Zbozień! Piłka poszybował w światło bramki, ale poradził sobie z tym uderzeniem Pesković!

22 min - Covilo zapracował w końcu na żółtą kartkę za prowokowanie Piesio!

28 min - Piesio wywalczył kornera dla Arki. Szwoch zacentrował, Sołdecki trącił piłkę głową, ale ta nie dotarła do żadnego z gdynian.

29 min - ależ pocisk posłał Piesio zza pola karnego! Pesković jedną ręką podbija ją ponad poprzeczkę!

29 min - było zamieszanie w polu karnym Pasów po rzucie rożnym wykonanym przez Szwocha. Niestety jednak nie udało się wywalczyć pozycji strzeleckiej.

32 min - Arkowcy wybijają piłkę za linię boczną, aby Rakels mógł opuścić boisko. Z powodu kontuzji zmienia go Strózik.

34 min - Kun faulowany pod linią boczną. Rzut wolny wykona Szwoch.

35 min - Po centrze Szwocha wybijał piłkę Dimun. Piłka spadła na nogę Marciniaka, który uderzył bez zastanowienia, ale tuż obok słupka!

36 min - analogiczna sytuacja z drugiej strony boiska. Dośrodkowuje Hernandez, a za linię końcową wybij jeden z gości.

37 min - w opałach Arka! Hernandez dośrodkował z rzutu rożnego, Covilo znów zagłówkował, a Steinbors kapitalnie broni! Po chwili strzelać jeszcze próbował Hernandez, ale udało się to zablokować Arkowcom!

40 min - Zbozień wrzuca piłkę z autu pod bramkę Pasów, lecz Dimun wybił piłkę. Po chwili udało się znów wrzucić ją w pole karne, główkował Sołdecki, a piłka przeszła nieznacznie nad bramką!

42 min - gol dla Cracovii! Niestety tym razem rzut rożny gospodarze zamieniają na bramkę... Covilo strąca piłkę, a przy słupku Marcjanik nie upilnował Helika, który z bliska pakuje ją do naszej siatki!

45 min - Diego przedarł się prawym skrzydłem po tym, jak staranował Warcholaka! Sędzia nie nie przerwał gry! Na szczęście strzał Dimuna z 17 metrów niecelny i można opatrzeć Marcina.

PRZERWA - po raz pierwszy w tym roku schodzimy na przerwę przegrywając. Za nami 45 minut, w których nie byliśmy zespołem słabszym, ale to nam przytrafił się błąd we własnym polu karnym, z którego rywal potrafił w pełni skorzystać. Teraz nasz zespół musi więcej zaryzykować i odważniej zaatakować gospodarzy.

46 min - zmiana w zespole Cracovii. Już druga w tym meczu. Detković za Covilo.

47 min - Pestka próbował wrzucić piłkę z autu niczym Zbozień czy Warcholak, ale z marnym skutkiem.

49 min - rzut rożny dla Arki. Wybili płasko zagraną piłkę gospodarze.

50 min - Zbozień wrzuci piłkę z autu w pole karne Pasów. Znów nie udało się nam wygrać walki w szesnastce.

54 min - po zagraniu ręką Piesio okazja przed pasami na dośrodkowanie w naszą szesnastkę. Hernandez tym razem zbyt mocno.

55 min - i ostatnia zmiana w Cracovii. Ostatnia. Za Zeniova wszedł Wdowiak. Trzecia korekta spowodowana kontuzjami w zespole Probierza.

56 min - Dimun podał w szesnastkę do Hernandeza, który zdecydował się na potężny strzał, lecz na nasze szczęście bardzo niecelny.

57 min - Znowu Warcholak trafiony w głowę, tym razem zderzył się ze Strózikiem. Potrzebna ponownie pomoc masażystów.

59 min - szybka akcja gospodarzy, strzał z 15 metrów Piatka zablokowany!

59 min - korner dla żółto-niebieskich.

60 min - gooolll dla Arki!!! Piłka wybita po kornerze przed pole karne, a Krivets zdecydował się na strzał z 35 metrów! Piłka trafiła w Helika i wpadła do bramki obok bezradnego Peskovića!

64 min - do zmiany przygotowany jest Jankowski, więc niedługo zadebiutuje w Arce były piłkarz m.in. Wisły Kraków i Piasta.

66 min - zbyt mocno Marciniak zagrał do Warcholaka. Szkoda, bo nasz obrońca mógł wpaść z piłką w szesnastkę Peskovića.

67 min - faulowany Kun z lewej strony pola karnego gospodarzy. Będzie okazja przed Arką.

67 min - Jankowski wchodzi na boisko za Piesio. To pierwsza zmiana trenera Ojrzyńskiego.

69 min - z lewej strony zacentrował Warcholak, Pesković już ją chwytał, ale piłka wypadła mu z rąk! Jankowski był blisko skorzystania z tego błędu, jednak ostatecznie bramkarz Cracovii zdołał się zrehabilitować!

71 min - Dimun centrował z rzutu wolnego, ale dobrze się z tego wybroniliśmy.

74 min - Kun ograł rywala na lewym skrzydle i wszedł w pole karne, lecz dogranie do kolegi niecelne.

75 min - faula Zbozienia i żółta kartka dla naszego obrońcy.

76 min - kolejny faul. Rzut wolny spod linii bocznej z lewej strony wykona Szwoch.

76 min - wybili piłkę gospodarze i od razu wyszli do kontry. Na szczęście wszystko skończyło się tylko autem dla naszych rywali.

78 min - Janus wchodzi na boisko. Zmieniony został Kun.

79 min - Zbozień fauluje przy linii bocznej naszego pola karnego. Będzie groźnie pod naszą bramką!

80 min - świetnie wypiąstkował piłkę Steinbors w gąszczu zawodników! Niebezpieczeństwo oddalone. Ucierpiał Helstrup i potrzebna interwencja masażystów.

83 min - rzut rożny dla Cracovii.

84 min - dośrodkowuje Hernandez, Sołdecki wybija piłkę! Groźne dośrodkowanie zawodnika gospodarzy.

87 min - Steinbors! Cóż za interwencja! Fantastycznie odbił piłkę po strzale Wdowiaka!

89 min - gol dla Cracovii. Rzut rożny wykonał Hernandez, a Piątek wywalczył pozycję do strzału głową i nie dał szans naszemu bramkarzowi!

90 min - Jurado za Marciniaka.

90+1 min - Arka się odkryła, ale udało się przerwać kontrę Pasów.

90+2 min - po wrzutce w szesnastkę Zbozienia zamieszanie w polu karnym Pasów. Piłka trafiła w rękę obrońcy, ale po weryfikacji VAR sędzia uznał, że nie ma podstaw do podyktowania karnego!

90+5 min - Jurado! Mógł dać Arce remis Hiszpan! Otrzymał doskonałe podanie na siódmy metr, ale uderzył głową wprost w Peskovića!

KONIEC - gdy w 60. minucie Krivets doprowadził do wyrównania wydawało się, że jeśli któryś z zespołów może w tym spotkaniu sięgnąć po zwycięstwo, to będzie nim Arka. Niestety zespół trenera Probierza w samej końcówce wywalczył kilka stałych fragmentów gry pod naszą bramką i jeden z nich zamienił na gola. W ostatniej akcji meczu Jurado mógł jeszcze wywalczyć jeden punkt dla Arki, ale ostatecznie nie pokonał Peskovića.