11.02.2018

22 kolejka: Arka zremisowała z Lechem.

Po zimowej przerwie Arka wróciła do rywalizacji o ligowe punkty. Żółto-niebiescy zremisowali w Gdyni z Lechem Poznań 0:0. Był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Arka walczyła z "Kolejorzem" jak równy z równym i z pewnością zasłużyła przynajmniej na 1 punkt.

22. kolejka Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Lech Poznań  0:0

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Marciniak - Łukasiewicz - Zarandia (65' Piesio), Bogdanov, Szwoch, Kun (78' Nalepa) - Jurado (88' Żebrakowski)

Lech: Burić – Gumny, Janicki, Dilaver, Kostevych (78' Tomasik) – Trałka, Gajos – Barkroth (78' Koljić), Radut, Jevtić – Gytkjaer (58' Khoblenko)

Żółte kartki: Marcjanik - Janicki

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).

Widzów: 12568

0 - w Gdyni pogoda, jak na luty przystało, zimowa. Na stadionie atmosfera będzie jednak z pewnością gorąca, zresztą jak zwykle na meczach Arki.

0 - w zespole Arki mamy dziś jednego debiutanta. Szansę występu od pierwszej minuty otrzymał Andrii Bogdanov, który zagra w środku pola obok Mateusza Szwocha.

0 - w zespole Lecha czterech pozyskanych zimą zawodników - Khoblenko, Koljić, Rogne i Tomasik - zaczyna natomiast mecz na ławce rezerwowych.

0 - obie drużyny od kilkunastu minut rozgrzewają się na murawie. Początek spotkania już za niecałe pół godziny.

0 - trójka sędziowska wyprowadza już obie drużyny na boisko. Arka w żółto-niebieskich strojach, Lech na niebiesko-biało. Za chwilę początek meczu!

1 - gramy! Od środka zaczęli Arkowcy!

2 - pierwszy strzał w tym meczu. Uderzenie Jevticia lewą nogą mija jednak wyraźnie bramkę Arki.

4 - Kun był bliski wykorzystania błędu obrońców, ale ostatecznie wrócił Dilaver i wybił piłkę. Po chwili kolejny rzut rożny dla Arki po interwencji Trałki. Po nim jednak goście wybili piłkę i zażegnali niebezpieczeństwo.

7 - rzut wolny dla Lecha. Dośrodkował Radut, ale zamykający akcję Janicki nie doszedł do piłki, która opuściła boisko.

10 - dobra szansa Arki! Do zagranej w pole karne piłki doszedł Jurado, ale nie zdecydował się na strzał, tylko zagrywał wzdłuż bramki. To umożliwiło skuteczną interwencję Janickiemu. Od kilku minut przeważa Arka, a gra toczy się głównie na połowie Lecha.

13 - szybka kontra Lecha zakończona wrzutką Barkrotha w pole karne. Nasi stoperzy zachowali czujność i nie pozwolili dojść do tego zagrania Gytkjaerowi.

15 - prostopadłe podanie Łukasiewicza do Jurado, ale zdecydowanie bliżej do piłki miał Burić i uprzedził naszego napastnika.

16 - faulowany przed polem karnym Zarandia i będzie rzut wolny z dobrej pozycji dla Arki!

17 - niestety Szwoch uderzył w mur, a po chwili sędzia odgwizdał faul jednego z Arkowców. Od rzutu wolnego zaczął Lech.

19 - dobra interwencja w defensywie Kuna, który powstrzymał szarżującego prawym skrzydłem Gumnego.

22 - teraz moment spokojniejszej gry. Obie drużyny są czujne w obronie i nie pozwalają na rywalom na stworzenie zagrożenia pod bramkami Buricia i Steinborsa.

23 - ależ bliski szczęścia Marciniak! Nasz obrońca mocno uderzył lewą nogą zza pola karnego i Burić z najwyższym trudem odbił piłkę na rzut rożny! Dobra próba Adama, ale trzeba też odnotować świetną interwencję bramkarza Lecha.

27 - szybka akcja Arki, ale osamotniony Jurado nieco pogubił się w dryblingu i ostatecznie faulował rywala.

29 - zagranie Raduta do wbiegającego w pole karne Jevticia, ale dobrze interweniował Marciniak. Po chwili całą sytuację wyjaśnił ostatecznie Helstrup.

33 - Lech rozgrywa piłkę w ataku pozycyjnym. Arka jednak bardzo dobrze się przesuwa i skraca pole gry, nie pozwalając rywalom do przedostanie się bliżej bramki. Nasi zawodnicy dobrze też reagują przy próbach szybkich ataków w wykonaniu poznaniaków.

36 - ładną akcję przeprowadził prawą stroną Zarandia, jednak do końca naciskali go obrońcy i ostatecznie piłka otarła się jeszcze o nogi naszego skrzydłowego i wyszła poza linię końcową.

38 - Lech po raz kolejny próbował zagrozić Arce dośrodkowaniem w pole karne. Spokój zachowali jednak nasi stoperzy, piłka pod zagraniu jednego z nich wylądowała w rękach Steinborsa.

40 - po raz kolejny Arka bliska zdobycia gola! Nasz zespół wyprowadził kontrę, Marciniak zagrał piłkę z lewej strony w pole karne, a tam doszedł do niej Zarandia i uderzył lewą nogą bez przyjęcia! Burić nawet nie drgnął, ale piłka niestety minimalnie minęła długi słupek bramki Lecha!

44 - rzut wolny dla Lecha z lewej strony boiska. Tym razem dośrodkował Jevtić, ale spokojnie nasi zawodnicy poradzili sobie z tym zagraniem.

45 - tym razem rzut wolny dla Lecha z prawej strony boiska. Jevtić zagrał piłkę dochodzącą do bramki, ale ta padła łupem Steinborsa.

PRZERWA - za nami bardzo dobre 45 minut w wykonaniu Arki. Żółto-niebiescy nie tylko nie cofnęli się przed Lechem, ale byli stroną przeważającą w pierwszej połowie. To nasz zespół stworzył lepsze okazje do zdobycia bramki, gdy uderzali Marciniak i Zarandia. Liczymy, że dobra gra Arkowców przyniesie w drugiej połowie efekty w postaci bramek.

46 - drugą połowę od środka zaczęli goście. Arka i Lech bez zmian w składzie.

49 - Lech próbował dwukrotnie zagrozić Arce akcjami lewą stronę, ale nasz zespół zachował czujność i nie dał się zaskoczyć. Ostatecznie piłka opuściła boisko i od bramki grę wznowił Steinbors.

51 - na bramkę Lecha popędził Zarandia, który został powstrzymany wślizgiem. Sędzia nie dopatrzył się faulu zawodnika gości i nie przerwał gry.

53 - żółta kartka dla Marcjanika za faul na Gytkjaerze. Rzut wolny dla Lecha nie przyniósł jednak zagrożenia pod naszą bramką.

54 - Lech gra w "10", bowiem poza boiskiem z pomocy sztabu medycznego korzysta Gytkjaer. Będzie konieczna zmiana w drużynie z Poznania.

58 - tak jak pisaliśmy, Gytkjaer nie może kontynuować gry. W jego miejsce Khoblenko.

58 - zagranie Bogdanova dotarło w pole karne do Zbozienia. Ten już składał się do strzału, ale w ostatniej chwili wybił mu piłkę Dilaver.

60 - sędzia Frankowski konsultował się z sędziami VAR w sprawie ewentualnego zagrania ręką jednego z naszych piłkarzy we własnym polu karnym. Krótka konsultacja i decyzja: nie ma karnego.

62 - dośrodkowanie Kostevycha i pewnie łapie piłkę Steinbors. Bardzo dobrze radzimy dziś sobie z dośrodkowaniami piłkarzy Lecha.

65 - pierwsza zmiana w Arce. Boisko opuszcza Zarandia, w jego miejsce Piesio. Bardzo dobry mecz Luki, któremu dziękujemy za walkę przez 65 minut.

66 - Piesio ucierpiał w starciu z rywalem, ale już się podniósł i jest gotowy do dalszej gry.

68 - rzut wolny dla Lecha z okolic narożnika pola karnego. Radut zacentrował w światło bramki, ale Steinbors nie miał żadnych problemów ze skuteczną interwencją. Piłka w rękach naszego bramkarza.

69 - indywidualna akcja Kostevycha w ofensywie. Obrońca Lecha wszedł z piłką w pole karne, przełożył ją na prawą nogę, ale uderzył bardzo niecelnie.

71 - w roli głównej Steinbors! Po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym piłka spadła na 5-6 metr pod nogi Dilavera, który bez zastanowienia uderzył na bramkę. Kapitalną interwencją zatrzymał go jednak Pavels!

73 - po rzucie rożnym do wybitej piłki doszedł Barkroth. Uderzona przez Szweda piłka po rykoszecie wyszła poza boisko.

76 - piękna akcja Arki i znów byliśmy blisko bramki! Jurado dośrodkował, Piesio zgrał głową do Szwocha, a ten uderzył bez przyjęcia. Burić z najwyższym trudem odbija piłkę na rzut rożny.

78 - kibicom zimowa aura nie przeszkadza w świetnej zabawie. Na trybunach mamy meksykańską falę!

78 - zmiany w obu zespołach. W Arce Nalepa za Kuna, a w Lechu aż dwie roszady. Tomasik i  Koljić za Barkrotha za Kostevycha. Trener Bjelica wykorzystał już limit zmian, trener Ojrzyński może wprowadzić jeszcze jednego zawodnika.

79 - zza pola karnego uderzał Szwoch, ale został zablokowany.

81 - kontra Arki i strzał Piesio w długi róg! Broni z trudem Burić, a obrońcy Lecha ratują się wybiciem piłki poza linię końcową.

84 - coraz mniej minut do końca regulaminowego czasu gry. Obie drużyny nie rezygnują z ataków, chcą dziś sięgnąć po komplet punktów.

86 - Jetvić dośrodkował, ale po raz kolejny Arkowcy czujnie w obronie. Piłka wybita na rzut rożny.

87 - kontra Arki powstrzymana faulem Janickiego na Jurado. Obrońca Lecha ukarany żółtą kartką.

88 - trzecia zmiana w Arce. Boisko opuszcza Jurado, a na ostatnie minuty melduje się na nim Żebrakowski.

90 - Bogdanov zdecydował się na strzał z dystansu z pierwszej piłki, ale piłka przeleciała daleko od bramki Buricia.

90 - sędzia doliczył co najmniej 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

90+2 - przed szansą stanął Żebrakowski, ale źle trafił w piłkę w polu karnym i ta padła łupem Buricia.

90+4 - było groźnie pod naszą bramką! Dobre dośrodkowanie Jevticia z rzutu wolnego do wbiegającego Janickiego. Strzał obrońcy Lecha był jednak niecelny.

KONIEC - Arka podzieliła się punktami z Lechem. Był to z pewnością dobry mecz w wykonaniu naszej drużyny. Żółto-niebiescy byli równorzędnym rywalem dla jednego z kandydatów do tytułu Mistrza Polski i stworzyli sobie kilka sytuacji, które mogli zamienić na zwycięską bramkę. Remis wydaje się być wynikiem sprawiedliwym, a postawa Arkowców może napawać optymizmem przed kolejnymi meczami.