03.02.2018

Sparing nr 8: Wisła Płock - Arka 2:2

Arka zremisowała w Płocku z Wisłą 2:2 w ostatnim sparingu przed ligą. Bramki dla gdynian zdobyli Kun i Szwoch z rzutu karnego. W pierwszej połowie Pavels Steinbors obronił rzut karny.

Zima 2017 - sparing nr 8:

Wisła Płock - Arka Gdynia 2:2 (0:1)

Bramki: Kante 52', Biliński 89'(k) - Kun 27', Szwoch 64'(k)

Wisła: Dähne - Stefańczyk, Łasicki, Dźwigała, Reca - Szymański, Furman - Michalak, Štilić, Merebashvili - Kanté.

Wisła (od 70 min.): Dähne - Stępiński, Uryga, Sielewski, Pirvulescu, Rogalski, Rasak, Piotrowski, Zawada, Łukowski, Biliński

Arka: Steinbors - Socha, Marcjanik, Helstrup, Warcholak - Sołdecki - Kun (85' Łoś), Krivets, Szwoch (85' Nowicki), Piesio - Jurado (73' Esqueda).

1 min - z 15-minutowym opóźnienie rozpoczęło się spotkanie w Płocku.

3 min - to mogło być świetne otwarcie meczu w wykonaniu gdynian! Niestety w pojedynku sam na sam Kuna z Dähne górą bramkarz Wisły!

12 min - rzut karny dla Wisły Płock! W obrębie pola karnego faulował Sołdecki.

12 min - Pavels Steinbors! Broni uderzenie Kante z jedenastu metrów! Broniąc tej samej bramki w lidze obronił rzut karny wykonywany wtedy przez Varelę.

15 min - Wisła w ataku. Trzy z rzędu rzuty rożne nie zmieniły wyniku tego spotkania, choć uderzenie z 16 metrów nieznacznie minęło naszą bramkę.

27 min - Arka obejmuje prowadzenie! A strzelcem... Patryk Kun! Świetne prostopadłe podanie posłał Szwoch, a Kun precyzyjnym strzałem w kierunku dalszego słupka otwiera wynik meczu! To już piąty gol Patryka w sparingach w 2018 roku.

PRZERWA

46 min - od środka wznowili grę gospodarze.

47 min - strzał zza pola karnego ponad bramkę wybija Dähne!

52 min - gol dla Wisły. Dośrodkowanie Stefańczyka z prawej strony w nasz pole karne, gdzie Kante głową nie daje tym razem szans Steinborsowi.

54 min - szybko mogliśmy odzyskać prowadzenie. Po groźnym strzale Rubena Jurado znów Dähne ratuje swój zespół!

64 min - Arka odzyskuje prowadzenie! W polu karnym faulowany był Kun, a rzut karny pewnie, w swoim stylu wykonał Mateusz Szwoch!

70 min - Wisła Płock wymienia niemal wszystkich zawodników. Wchodzą Stępiński, Uryga, Sielewski, Pirvulescu, Rogalski, Rasak, Piotrowski, Zawada, Łukowski, Biliński.

71 min - z prawej strony zacentrował Socha, przy dalszym słupku do uderzenia przewrotką złożył się Ruben Jurado, ale niestety nie udała mu się ta próba.

73 min - pierwsza zmiana w Arce. Za Jurado pojawia się Enrique Esqueda, który wczoraj trafił w meczu z Chrobrym.

85 min - podwójna zmiana w Arce. Nowicki i Łoś zastępują Szwocha i Kuna.

89 min - kolejny rzut karny dla Wisły Płock.

89 min - Biliński wykorzystał jedenastkę i mamy remis w Płocku.