TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
LV Bet
Gdynia Sport

Wirtualna wycieczka

Aktualności

img

25.01.2018

Arka przegrywa z Worskłą Połtawa 1:2.

Arka przegrała pierwszy sparing tej zimy. W Turcji zespół Leszka Ojrzyńskiego nie sprostał trzeciej sile ekstraklasy ukraińskiej - Worsklej Połtawa.

 

Trener Leszek Ojrzyński tradycyjnie już podzielił zespół na dwie jedenastki, choć w pełnym wymiarze czasu zagrał Pavels Šteinbors, dla którego był to pierwszy występ w zimowych sparingach. Wcześniej podstawowy bramkarz gdynian zmagał się z lekkim urazem, brał udział w treningach, ale w meczach towarzyskich Ojrzyński stawiał między słupkami na Szymona Więckowicza. 67 minut na boisku przebywał Michał Marcjanik, którego w drugiej połowie zastąpił Damian Zbozień. Po raz kolejny szansę dostał testowany przez Arkę Meksykanin Enrique Esqueda. 29-letni napastnik z FC Botosani strzelił gola, z Ukraińcami już się nie udało.

 

Trzecia siła ekstraklasy ukraińskiej okazała się bardzo wymagającym rywalem. Worskła szybko strzeliła gola, a przed przerwą mogła podwyższyć prowadzenie. Znakomicie zachował się Šteinbors. Łotysz nie był w już w stanie zapobiec bramce chwilę po przerwie. Do prostopadłego podania wyszedł Denys Wasin. Napastnik przyjął piłkę i nie dał szans Šteinborsowi na skuteczną interwencję.

 

Arka zdołała strzelić honorowego gola. Technicznym strzałem bramkarza pokonał Patryk Kun. Skrzydłowy zaliczył czwarte trafienie tej zimy. Gdynianie przegrali pierwszy raz w okresie przygotowawczym.

 

Arka Gdynia - Worskła Połtawa 1:2 (0:1)
Bramki: Kun 79 - Kułacz 9, Wasin 54


Arka I połowa: Šteinbors - Zbozień, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak - Łukasiewicz - Łoś, Bogdanow, Szwoch, Zarandia - Esqueda.
Arka II połowa: Šteinbors - Socha, Marcjanik (67. Zbozień), Helstrup, Marciniak - Nalepa - Piesio, Nowicki, Kriwiec, Kun - Żebrakowski.

 

Piotr Wiśniewski
Poprzedni Następny

Mapa Strony